Editace 6.2.2018 – 19.30 hod – původní text příspěvku

4. Česko-Slovenský Raider sraz 2018 – pozvánka

(prosím o vyplnění přihlášek do 11.2., a zaslání záloh do 13.2.2018)

Kdy: 14.6.2018 – 17.6.2018

(Kdo nebude moci přijet na celou dobu konání, bude samozřejmě vítán i na dobu kratší…)

Kde: Opět poblíž hranic České a Slovenské republiky. S ohledem na dojezdové vzdálenosti v „původním Československu“ proběhne 4. ČSRS opět na pomezí České a Slovenské republiky. Zde jsou podrobněji popsané důvody, proč se 4. ČSRS bude opět konat na Moravsko-Slovenském pomezí.

 

(editováno 6.2.2018 – 19.30 hod – původní text zde)

Aktuálně je již známo místo našeho srazu a ubytování a jsou tak již k dispozici všechny nejdůležitější informace k 4. Česko-Slovenskému Raider srazu 2018. Neváhejte proto s přihlášením, protože termín uzávěrky přihlášek se blíží!

Mohu tedy jen zopakovat – zajistěte si ubytování dle Vašich představ a vyplňte přihlášku co nejdříve.

Poznámka: Letos máme mnohem méně času pro přihlášení, vyplnění zvoleného ubytování a následné odeslání zálohy. Všechna pěkná ubytování bývají rozebraná již počátkem roku a chci se vyhnout situaci v r. 2017, kdy nám sice paní ubytování přislíbila (mám to i písemně), ale později nás vysloveně podrazila, když nečekaně ubytovala někoho jiného.

Při organizaci RS mám tedy poměrně krátkou dobu pro pro závazné potvrzení počtu míst a prosím proto všechny zájemce o zaslání vyplněných přihlášek. Případně prosím ostatní – kteří nebudou mít zájem se letos zúčastnit, aby mi dali krátce vědět (ať alespoň vím, že jim pozvánka byla doručena).

Přihlášky na RS a potvrzení Vámi zvoleného ubytování potřebuji mít zaslané do 11. února (!). Následně do 14. února počkám na úhradu záloh (za tři dny dorazí zálohy i ze Slovenska) 15.2..2018 již musím odeslat závaznou přihlášku s počtem účastníků a též vybrané zálohy na účet ubytovatele.

Výhodou je, že takto brzy zveřejněný termín Raider srazu dává nám všem čas zařídit se v práci i soukromí tak, abychom se Raider srazu mohli zúčastnit.

V souvislosti s tím dodávám, že ubytovávání jednotlivých účastníků proběhne dle stanoveného systému.

Kvalita ubytování:

Je vybráno bydlení, které po dobu RS mělo bez problémů umožnit „přežít“ každému. Měli bychom tam dojet po pěkné asfaltové cestě, mělo by se tam dobře zaparkovat, postele by měly být s povlečením, k dispozici by měly být čisté toalety a koupelny, v místě je k dispozici občerstvení, atd.

Vzhledem k tomu, že se nás každým rokem schází víc, je stále těžší sehnat pro nás prostory s dostatečným počtem lůžek, současně však takové, aby splňovaly i další hlediska, které se potřebujeme brát v úvahu. Při vybírání nejvhodnějšího místa pro náš sraz jsou to hlavně tato hlediska výběru vhodného ubytování.

 Změny v organizaci Raider srazu oproti minulým ročníkům:

 1. Již v roce 2017 byly naplánovány kratší trasy, ačkoli jsme je díky špatnému počasí nevyzkoušeli. Také letos se počítá s kratšími trasami a delšími prodlevami. Chceme sice jezdit, ale nechceme se uštvat…
 2. Téma společné vyjížďky bude ještě zváženo dle počtu účastníků. Aby byla tato pozvánka co nejkratší – podrobnosti k tématu společných vyjížděk jsou opět na samostatném odkazu (a budou doplňovány a zpřesňovány).

Program:

 1. Jako vždy – program nebude nijak speciálně organizovaný. Jedeme se bavit a ne na pionýrský tábor. Zatím vždy nejlépe vyšlo, když se lidé bavili sami dle vlastního uvážení. Pokud jde o oba „hlavní dny“ – pátek a sobotu – způsob vyjížděk a jejich trasy budou ještě zpřesněny. Během večerů počítáme se společným posezením u pití („dle vkusu každého soudruha“ 🙂 ), ale také s povídáním, výměnou zkušeností, a další zábavou. Podle počasí a dalších možností by pro zájemce mohl být k dispozici též bazén. Program vyjížděk a přesnější itinerář je v současnosti pouze v bodech, bude průběžně rozšiřován a upřesňován (a může se měnit až do uzávěrky příprav).
 2. Často se lidé bydlící poblíž sebe dohodou a jedou na Raider sraz společně, ale protože přeci jen většina z nás bude přijíždět z různých koutů bývalého Československa, nelze první a poslední den uskutečnit nějaká hromadná společná jízda vůbec. Ovšem jako každý rok je pro Českou sekci“ jízda na Raider sraz naplánována již jako vyjížďka s programem a zastávkami. A podobně jako každý rok je také naplánovaná jízda zpět. Kdo se tedy bude chtít přidat ke koloně jezdců na Raider sraz, anebo poslední den z Raider srazu – zveřejním v budoucnu přesný itinerář míst a časů průjezdu. Jednotlivci se tak budou moci přidávat, či odpojovat i během trasy.

Kdo je na Raider sraz zván?

 • Majitelé, nebo příznivci motocyklu Yamaha Raider, vč. jejich batůžků
 • Jejich přátelé a kamarádi vč. batůžků
 • Bývalí, či budoucí majitelé motocyklu Yamaha Raider, taktéž vč. batůžků
 • Všichni, kteří chtějí příjemně strávit čas, chtějí se bavit, svézt se a navštívit zajímavá místa
 • Vesměs však ti, kteří ctí Pravidla našich setkání
 • Vloni nás svou návštěvou poctil také „náš“ historicky první „Raider pes“ se svým doprovodem. Tímto jsou zváni také Raider mazlíčci“ – samozřejmě za předpokladu, že během roku nezaháleli a mají nadále své páníčky dostatečně vycvičené… 😉

Připomínka:

 1. Nezapomeňte se na Raider sraz pojistit, nezapomeňte doklady, či svoje léky. (jednomu konkrétnímu kamarádovi také připomínám, aby nezapomněl svou přítelkyni 🙂 )
 2. Dobře si zkontrolujte technický stav svých strojů
 3. Zopakujte si pravidla jízdy v koloně – to platí bez výjimky pro méně zkušené i zkušené jezdce

Zájemci o účast na 4. Česko-Slovenském Raider zbývá již pouze:

vyplnit přihlášku a uhradit zálohu za ubytování

Průběžně budu zasílat další informace. Půjde především o:

 • Zveřejnění konkrétního místa srazu (obě rozjednaná místa jsou od sebe v cca 50 km a k rozhodnutí místě ubytování dojde na základě počtu Vašich přihlášek)
 • Zpřesnění programu Raider srazu, případně zveřejnění itinerářů jednotlivých dnů.
 • Pro “Českou sekci” přesný itinerář cest na Raider sraz (14.6.) a z Raider srazu (17.6.)

V případě jakýchkoli dotazů mě neváhejte kontaktovat – buď na emailu 752tosha@gmail.com, nebo na telefonu +420 777 094 758.

Věřím, že se letos sejdeme v ještě hojnějším počtu a moc se těším na další přehlídku našich krásných strojů, jakož i na jejich majitele, batůžky a přátele.

Věřím, že se všichni – majitelé, přátelé i batůžky – letos sejdeme v ještě větším počtu na přehlídce našich krásných strojů.

Těším se na Vaše přihlášky a přeji krásné dny!

Tom

1713521525