Příspěvky – 2019


Tuningová

(27.10.2019)

Kdo není motorkářský hříšník, pokusí se využít jednoho z posledních, nebo možná úplně posledního hezkého počasí ke krátké vyjížďce.

Letos se rosničkářům předpovědi opravdu „dařily“, takže jsem čekal do čtvrtku na nějakou přesnější předpověď. A nyní – na konci pracovního týdne v pátek večer jsem narychlo připravil dost možná poslední letošní organizované svezení s názvem „Tuningová“.

V potaz musím brát i skutečnost, že ze soboty na neděli se mění čas a musíme tak počítat s dřívějším setměním. Vyrazit tak musíme časově o hodinu dřív, biologicky nám to vadit nebude, protože budeme mít naspáno vlastně o hodinu déle. Také počasí slibují dobré a teplé, takže věřím, že alespoň na závěr sezony se předpovědi vyplní…

Oficiální část jízdy zahájíme v Mladé Boleslavi, odkud pojedeme směrem na Prahu. Nevím, kolik lidí se bude chtít přidat rovnou tam, ale přidávat se může každý zájemce cestou, podobně jako večer se lze postupně oddělovat. Každopádně s Jankou počkáme na čerpací stanici Benzina na kraji Mladé Boleslavi na D10 ve směru na Prahu.

Cesta po dálnici je sice nuda, ale mezi Mladou Boleslaví a Prahou je několik objížděk a tudíž tentokrát pojedeme v poklidu, ale po dálnici. Naštěstí trasa Mladá Boleslav – na kraj Prahy není příliš dlouhá.

Aby i tato naše vyjížďka měla nějaký cíl, navštívíme v Praze Vysočanech výstavu tuningových motocyklů.

Poté už budou (doufám) oschlé silnice a proto se svezeme směrem do Posázaví, kde je část nám známých silnic krásně nově vyasfaltováno.

Po poledni nám vyhládne a tak si dáme oběd na známé „Marjáně“, kde následně ukončíme oficiální část této akce. Poté již cesta k domovům, někdo na západ, jiný na východ, či na sever, nebo na jih…

Někteří z Vás to budou mít domů podobným směrem, takže kdo bude chtít ještě kousek cesty přidat – pojedeme s Jankou ze Stříbrné Skalice krásným lesním úsekem přes Jevany, Doubravčice a Český Brod, abychom se přes Lysou nad Labem a Benátky nad Jizerou dopravili až „domů“, tedy do garáže v Mladé Boleslavi.

Akce je plánována s rozumnými rezervami, nicméně je možné ji v případě nutnosti zkrátit.

Přesnější itinerář s odkazy na mapy jednotlivých úseků je k nahlédnutí na tomto odkazu.

Akce je sice naplánována narychlo, ale pokud by k ní někdo něco chtěl napsat, nebo třeba navrhnout změnu trasy, či nějaké zajímavé místo k zastavení, opět jsem založil vlákno k této vyjížďce

 


Říjnové zabublání, aneb „Výlet i pro zmrzlíky“

(10.10. – 13.10.2019)

Letos nebylo z více důvodů příliš času na pořádání vyjížděk. Několik akcí proběhlo, něco málo snad ještě stihneme.

Po dlouhé diskusi s kamarády ještě nakonec přeci jen zkusím zorganizovat vícedenní setkání na podzim. Nazval jsem jej „Říjnové zabublání, aneb „Výlet i pro zmrzlíky“

Vím, že několik lidí má o účast zájem, ale ani pokud by se nás nesešlo víc, nic by se nedělo. Každá akce nemusí být masová a fajn bude i komornější setkání lidí, kteří se opravdu chtějí ještě alespoň na konci sezóny potkat. A také setkání pravých motorkářů, kteří vědí, že i v říjnu se dá jezdit. S tím souvisí také plánovaná doba akce. Jako každý rok – snažím se, aby každý z nás měl rozumné časové možnosti na akci dorazit a včas se vrátit domů, současně však aby měl také každý z nás možnost s ostatními se svézt, či jinak strávit volný čas. Neznamená to však, že by např. čtvrteční příjezd byl povinností. Určitě bude dobré mít na sebe čas, ale záleží to však na dispozicích každého z nás…

Setkáme se tentokrát na jižní Moravě, místem ubytování bude hotel Fabrika v Uherském Hradišti. Ne snad proto, že by mě jižní Morava uchvátila svými menšími kopečky a rovnějšími silnicemi (ačkoli je jinak krásná), jako spíš proto, že výš v kopcích může být např. celkově chladněji, vlhko, mokré tlející listí, atd.. V neposlední řadě jsem byl rád, že se mi povedlo sehnat toto pěkné ubytování… Hotel na mě již tlačí, abych zamluvené pokoje pustil, že mají další zájemce o ubytování. Tedy je nutné vyplnit přihlášku nejpozději do středy 25.9.2019, což by snad ale neměl být problém.

A protože do termínu zahájení tohoto výletu již nezbývá tolik času, přihlásit se můžete zde a ještě jednou prosím o úhradu zálohy na ubytování nejpozději do čtvrtku 26. září 2019.

Parkování motorek je domluveno u hotelu v uzavřeném hlídaném areálu. Ceník ubytování je na stránkách hotelu, cena je včetně snídaně a ceny za lůžko jsou v ceníku uvedeny s přihlédnutím k počtu osob na pokoji. (takže i když se budeme snažit pokoje obsazovat rozumně může se stát, že někdo bude např. na dvojmístném pokoji sám a v takovém případě bude platit 890 Kč za noc i se snídaní).

Zálohy za ubytování dle Vašeho výběru následně opět uhradím hotelu a vyúčtuji – věřím, že tentokrát to nebude s ubytovatelem tak na dlouho, čili vyúčtování provedu dříve, než po letošním Raider srazu.

Účastníci z České republiky nechť uhradí zálohu na ubytování dle ceníku hotelu na číslo účtu 101 749 8305/6100 (s variabilním symbolem 10131019).

Účastníci ze Slovenské republiky mohou poslat zálohu na ubytování dle ceníku hotelu přepočítáno dle kurzu 26 Kč / € –  opět na číslo účtu Stanleyho – tzn. SK09 0900 0000 0000 2850 4358 (s variabilním symbolem 10131019).

(Až mi bude Stanley posílat peníze z Vašich záloh na CZ účet dohromady jednou platbou, banka si s ohledem na přepočty měn opět něco málo „přivlastní“. Aktuální kurz je téměř přesně 26 Kč/€. (dnes 25,91 u ČNB, proto počítám s kurzem 26,-.  Drobné dorovnáme… )

S vybíráním zálohy je pro mě sice spojeno více starostí, ale tento způsob opakovaně preferuji především proto, že jako organizátor ubytování většího počtu lidí mám občas lepší vyjednávací možnosti s ubytovacím zařízením. Mohu tedy vyjednat např. nějakou slevu, nebo třeba díky většímu počtu lidí třeba dohodnout delší otvírací dobu v restauraci, apod… Proto se snažím, abych při jednání hovořil o závazné objednávce pro co největší počet ubytovaných a proto žádám o Vaše rezervace u mě…

V úvodu jsem psal, že i v říjnu se dá jezdit (jelikož není-li sníh a nasolené silnice – pravý motorkář jezdí i v zimě, tedy po celý rok ). Přesto v říjnu přeci jen nelze garantovat 100% dobré počasí. A na rozdíl od letního období – jízda např. v říjnovém dešti je již opravdu chladnější a méně příjemná… Proto jsem po diskusi se Stanleym akci vymyslel ve dvou variantách… Nic složitého: Několik dní před výletem budeme sledovat počasí a 24 hodin před zahájením akce bude zde na stránkách vyhlášena varianta výletu – buď „MOTO“, nebo „AUTO“…

Aspoň nás budou tyto otazníky udržovat v napětí…

Deathline pro vyhlášení varianty „MOTO“, nebo „AUTO“ je nejpozději do 9.6.2019 – 12.00 hod. a oficiální varianta bude zveřejněna zvýrazněným titulkem v diskusním fóru k této akci. (Můžeme si však také zavolat, napsat na WhatsAppu, Facebooku, či pomocí emailu. Bylo by dobré, abychom se dle vyhlášené varianty sjednotili (např. kvůli společným výletům), ale neznamená to, že kdyby např. byla vyhlášena varianta „auto“, tak že musí všichni přijet autem… Např. místní kamarádi to budou mít na setkání blízko a záleží tedy na nich… )

Pokud jde o program – pracuji na něm, resp. v současnosti sepisuji různé možnosti, co bychom mohli navštívit, kam bychom se mohli svézt a podívat a snažím se, aby tyto možnosti byly využitelné jak na motorkách, tak i auty. Jediný rozdíl by byl asi v tom, že auty bychom mohli (budeme-li chtít) stihnout více zastávek. Jinak půjde opět především o setkání, popovídání, večerní zábavu a především o dobrou náladu a po návratu také o příjemný pocit ze setkání s kamarády… Současně však přijímám jakékoli náměty na zajímavá místa k zastavení a návštěvě. Budu rád, napíšete-li mi Vaše nápady (emailem, nebo v diskusi), které bychom mohli realizovat.

Itinerář akce je tentokrát jednoduchý, protože navrhuji vlastní program doladit vždy večer předchozího dne, tedy ve čtvrtek a v pátek. Každopádně jako vždy platí, že program si každý může udělat vlastní..

Vlákno diskuse k připravované akci je také připraveno. Každopádně bychom se nebyli schopni dohodnout jinými komunikačními prostředky (telefon, SMS, WhatsApp, Facebook, apod.) tak v ní určitě bude zveřejněna „mokrá“, ideálně „suchá“ varianta zvolená dle počasí…

 


Na dvou kolech za čtyřkolami

(21.9.2019)

Protože má být o víkendu krásné počasí, je narychlo připravena pohodová a relativně krátká vyjížďka „Na dvou kolech za čtyřkolami“

Podobně jako vloni bude místo srazu v Praze Letňanech, kde se pokocháme krásou jiných „mazlíčků“ – čtyřkolových „amerik“… Čas setkání 9.00 – 9.30 hod na parkovišti OC v Letňanech (abychom cca v 10.30 mohli vyrazit na další cestu…)

Protože jsou Letňany na okraji Prahy, jednoduše prokličkujeme ven z města a zamíříme trošičku víc do přírody – do Posázaví, kde se naobědváme. Poté se vydáme na krátkou exkurzi za dalšími „čtyřkolami“ a navštívíme závody v Ovčárech u Kolína. A protože jsou v tomto ročním období dny již kratší, zamíříme již jen krátce na Poděbradské náměstí, kde si dáme kávičku a zmrzlinu a poté oficiální část sobotní jízdy ukončíme.

Trasa a itinerář je k nahlédnutí zde (s Jankou vyjíždíme cca v osm hodin z Mladé Boleslavi, bude-li se chtít někdo přidat – volejte..)

A zde je diskuse k této vyjížďce.

 


5. ČSRS – důležité informace

(26.5.2019)

Důležité informace k Raider srazu 2019 (česky)

 

 

 


Poděbrady 2019 – zahájení motorkářské sezóny

(31.3.2019)

„Start – Poděbrady 2019“

Jako každý rok na jaře – uskuteční se i letos – v sobotu 13.4.2019 v Poděbradech tradiční zahájení motorkářské sezóny. Akce je tentokrát vyhlášena jako jednodenní vyjížďka s doplňkovým cílem (výstava Bohemian Custom Bike).

Zájemci o společný „spanilý“ dojezd nechť tedy nezapomenou na termín 13.4.2019 a uloží si jej do kalendářů.

S ohledem na dojezdové vzdálenosti předpokládám, že dorazí spíše zájemci s bydlištěm do cca 100-150 km (opět ale vím o několika „skalních z větší vzdálenosti).

Zváni jsou všichni, kteří mají zájem pozdravit se po dlouhé zimě s kamarády, podívat se na hezké stroje a také se kousek svézt.

V Poděbradech opět proběhne krátký volný program, občerstvíme se, atd.

Odpočinutí a osvěžení vyrazíme v poledne na krátkou jízdu na výstavu Bohemian Custom Bike, která se letos nekoná současně s výstavou Motosalon, ale je plánována právě na druhý dubnový víkend. Navíc je letos umístěna na výstavišti v Letňanech, takže případní zájemci nebudou nuceni složitě projíždět Prahou ani na motorce, ani autem…

Pozor! Na výstavu je dobré zajistit si vstupenky, které budou zdarma rozdávat hostesky přímo v Poděbradech…

Po dojezdu do Letňan tuto zahajovací vyjížďku oficiálně ukončíme, ale kdo bude chtít – připravuji ještě krátký výjezd poblíž se zastávkou „na nějakou dobrotu“ – kávu, zmrzlinu, dortík, ap….

Každopádně: Výstava Bohemian Custom Bike se se dá prohlédnout průměrně za hodinu až hodinu a půl a tak se (s drobnou rezervou) mohou zájemci o zmíněnou zastávku „na nějakou dobrotu“ sejít v 15.30 hod ještě jednou u motorek a vyrazit na něco na zub.  Samozřejmě bude záležet na času, náladě a v neposlední řadě i na počasí…

Ačkoli někteří nedočkaví již letos jezdili, za oficiální start sezóny je (alespoň ve středních Čechách) považováno právě poděbradské zahájení a věřím, že si ho všichni užijeme a také počasí k nám bude letos vstřícné..

Zde je k nahlédnutí přesnější itinerář vyjížďky a na tomto místě je pro případnou diskusi k tomuto tématu zřízeno samostatné vlákno.

 


Změny v zabezpečení stránek

(14.3.2019)

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ:

Vzhledem k obrovskému nárůstu počtu útoků různých spamových robotů (a několika již proběhlým napadením stránek) jsem byl nucen zavést několik bezpečnostních opatření. Z hlediska uživatelů jsou jednoduché – stačí pouze změnit přístupové heslo (A) a přihlašovat se novým uživatelským jménem (B). Pro jistotu je v tomto článku připravena jednoduchá nápověda:

A ) Nastavení bezpečnějšího hesla: Stačí kliknout na odkaz v druhém z nedávno zaslaných emailů, zadat nové silnější přístupové heslo a na stránkách bude možné opět plnohodnotně fungovat. Určitě to každý zvládne sám:

  1. Uživatelé by nyní měli mít v poště doručený email s odkazem pro vygenerování nového (a silného) hesla.
  2. Je nutné připravit si nové bezpečné heslo (dle propozic níže) a pro následné snadnější a bezchybné zadání si jej někam poznamenat.
  3. Poté zbývá kliknout na odkaz z druhého zaslaného emailu, vložit nové heslo (pro kontrolu dvakrát) a odeslat. Je při tom třeba pouze ohlídat, aby heslo bylo dostatečně robustní a tedy i bezpečné. Musí nyní splňovat pravidla pro tvorbu silných hesel (viz níže). Napomoci by k tomu měla i funkce hlídání síly hesla, kdy jeho sílu zobrazuje během zadávání značka „Strenght indicator“. Systém zadání slabšího hesla neumožní.

(Složitější heslo je sice bezpečné, ale také k těžké k zapamatování – proto je dobré někam si jej zapsat již při jeho vymyšlení a případně si jej uložit v prohlížeči počítače, tabletu, či mobilu (nutné je ale dbát opatrnosti – hrozí zneužití další osobou…).

UPOZORNĚNÍ: Při zadávání nového hesla je zakázáno použití údajů, jako jméno a příjmení, nick (přezdívka), apod., stejně jako jednoduchých kombinací typu „12345“, „uživatel“, nebo např. slova jako „heslo“, „qwertz“, „heslo123“, atd. Do hesla se nesmí vkládat ani další osobní údaje (jména a příjmení, či přezdívky blízkých, stejně jako různá evidenční čísla (rodné číslo, telefonní číslo, registrační číslo občanského průkazu, či pasu, apod.).

Nové přístupové heslo – pravidla:

  1. Může využívat diakritiku (háčky, čárky);
  2. Použít lze také libovolné další znaky;
  3. Musí mít alespoň 15 znaků;
  4. Mělo by být tvořeno nejen z malých a velkých písmen, ale také z číslic;

Příklad: „1-Bzík+2:Psík=105%_367“ – ale to je jen příklad…

V případě škodlivého průniku lze dohledat, přes který uživatelský profil (s případným slabým heslem) se tak stalo a bylo by nutné takový profil smazat. Na tomto odkazu lze nalézt ještě podrobnější vysvětlení k důvodům změny přístupvého hesla)

Zde je pro ilustraci návod, jak vytvořit co nejsilnější a přitom snadno zapamatovatelné heslo)

Další možností jak (informativně) zkontrolovat sílu hesla je např. tento link.

B ) Změna přihlašovacího jména: Pro uživatele velmi jednoduchá věc – nyní je nutné přihlašovat se novým přihlašovacím jménem (pro jednoduchost již vygenerované a uvedené v prvním z dvou nedávno zaslaných emailů). Nick (přezdívka) – např. v diskusním fóru se nemění.

(Také tvorba nového přihlašovacího jména podléhá určitým pravidlům, ale toto nemusí uživatel řešit, neboť nová přihlašovací jména jsou již vygenerovaná. Při zadávání přihlašovací jméno nehrají roli malá, či velká písmena, uživatel může použít také email, vztažený k jeho registraci stránkách. Přihlašovací údaje si každý může uložit v prohlížeči počítače, mobilního telefonu, či tabletu.)

Na tomto odkazu lze nalézt podrobnější důvody změny přihlašovacího jména)

C ) Přechod z HTTP na HTTPS: Změna šifrování se uživatele stránek týká minimálně (pokud by se však uživateli jakákoli stránka nezobrazovala, případně pokud by se zobrazovala nesprávně, či s varováním, že je „nezabezpečena“ – podrobnosti lze najít na tomto odkazu).

 

Pozor: Nebude-li změna přihlašovacího hesla provedena do 30-ti dnů, bude z bezpečnostních důvodů aktivita účtu systémem uzavřena.

 


5. Česko-Slovenský Raider sraz 2019 – pozvánka

(23.2.2019)

Raider sraz 2019 – pozvánka (Česky)

Raider zlot 2019 – zaproszenie (Polski)