4. ČSRS – hlediska pro výběr místa

Hlediska pro výběr vhodného ubytování na RS:

Každá volba ubytování je výsledkem kompromisů. Někdo má rád „běžný standart“, někdo říká, že si zaslouží špičkovou kvalitu a jiný by se zase spokojil s ubytováním ve stanu… My se ale chceme potkat všichni a tak bychom měli k ubytování přistupovat s určitým pochopením.

V roce 2017 jsme byli ubytovaní v hotelu, potřebujícím rekonstrukci. Vzhledem k tomu, že nás předtím vyšachovali dva ubytovatelé, byl jsem velmi rád, že to nakonec dopadlo takhle a snad mě nikdo neukamenuje za názor, že to vlastně nakonec dopadlo docela dobře – jídla by sice mohlo být víc, ale bylo teplé, pivo bylo naštěstí studené a dalo se pít… Vyspali jsme se snad také vcelku dobře a počasí člověk holt neovlivní…

Je pravda, že někteří by se rádi ubytovali co nejkvalitněji a tudíž i dráž, zatímco jiným by stačila chatka, nebo dokonce i stan. Někteří chtějí mít více luxusu s dobrou restauraci v místě a jiným stačí spartánské vybavení, stará postel a stánek s občerstvením.

  • Snažím se pro nás všechny najít kompromis – tzn. něco pokud možno kvalitní, či rozumné a zároveň pokud možno ne příliš drahé. Tohle ovšem hledá většina turistů a tak to není legrace – zejména když vše postupně zdražuje.
  • Účastníků našich srazů je každým rokem víc, což je potěšitelné. Samozřejmě se ale o to hůř hledá vhodné místo pro větší počet lidí.
  • Preferujeme lokace, kam se dá pohodlně zajet na motorce a také se tam dá dobře zaparkovat.
  • Pokaždé hledáme místa, která jsou nejen hezká, ale mají také pěknou atmosféru, jsou poblíž dalších zajímavých míst, atd.
  • V neposlední řadě by tam mělo být alespoň již zmíněné občerstvení, obsluha by měla být příjemná a v ideálním případě by s hosty měla vydržet, dokud jsou ochotni se bavit a utrácet.
  • Zajisté všichni oceníme čisté WC a speciálně ženy určitě také samostatnou koupelnu, atd….
  • Bonusem může být další vyžití – ať již kulturní, či sportovní, nebo třeba ohniště, či bazén…

Tohle a mnoho dalšího se snažím zohlednit, když hledám vhodné místo k ubytování. Jak jsem zmínil – většinou je výsledkem určitý kompromis a budu jen rád, když mi budete posílat Vaše nápady a náměty na ubytování při některých budoucích akcích (nemusí to být jen Raider sraz).

1716418891