Jak lze také do diskusního fóra nahrát obrázky?

Využití obrázků v diskusním fóru:

Na některých serverech (např. na Motorkářích) se v rámci diskusí objevují záplavy fotografií, které uživatelé mnohdy nahrávají nesmyslně velké a je jich často zbytečně moc.

Určitě je dobré, když chce někdo něco co nejlépe popsat s využitím většího množství obrázků.. Až na to, že jednotlivá vlákna diskuse jsou potom rozsáhlá, obrázky se načítají nesmírně pomalu a zejména na mobilních zařízeních tohle zdržování a „užírání“ dat otrávit každého…

Všichni bychom měli brát ohled na druhé a pomoci přehlednosti fóra tím, že do něj budeme vkládat pouze náhled obrázku, který si pak může otevřít a prohlédnout jen ten, koho obrázek v danou chvíli skutečně zajímá. Všichni tak budeme ušetřeni zdlouhavého načítání velkých snímků, nicméně možné je samozřejmě i vložení pouhého odkazu na daný obrázek…

Skvělé řešení tedy je využití tzv. „imagehostingu“. (Imagehosting slouží pro náhrávání obrázků z Vašeho PC do prostoru na internetu (na server). Jakmile nahrajete obrázek, nabídne Vám systém kód, který jednoduše vložíte do fóra, tedy do Vašeho příspěvku v diskusi. Ačkoli některé Imagehostingy vyžadují registraci, bývají většinou zdarma. Úmyslně se nerozepisuji o všech možných serverech, které poskytují Imagehosting, protože vložené odkazy některých z nich nefungují v některých diskusních fórech.)

Nejvíce se mi líbí Imagehosting https://postimages.org/, protože nabízí jednoduchou tvorbu „náhledových“ odkazů a celkově snad ani nemůže být jednodušší. (Navíc stačí jednoduše zadat email a systém Vám zašle registrační heslo (můžete si ho následně změnit za nějaké „svoje“…). Výhoda je v tom, že registrovaný uživatel si může nastavit češtinu, vytvářet různá alba (*), ap.)

Tímto způsobem lze obrázky vložit do odpovědí v diskusním fóru, nikoli do nově zřízených témat.

Dva jednoduché body, jak na to:

  • Po otevření stránky Postimages.org Vám systém nabídne výběr požadovaného obrázku z počítače. Pouhým potvrzením jej nahrajete na server – viz následující obrázek:

 (Pokud byste ve Vašem příspěvku nechtěli využít náhledu a rovnou tam nahrát obrázek, pak s ohledem na výše uvedené doporučuji nahrávat obrázky o maximálním rozlišení 640 x 480 pixelů. I větší obrázky jednoduše zmenšíte tím, že si v menu zvolíte „změnu velikosti obrázku“).

  • Můžeme využít efektního řešení v podobě náhledového obrázku, takže jakmile se Vámi vybraný obrázek nahraje na server, objeví se tabulka, nabízející připravené varianty adres pro jednoduché vložení obrázku do Vaší odpovědi v diskusním fóru – viz další obrázek:

Vyberte volbu „Thumbnail for website“ („Náhled webu“) a klikněte na ikonku vpravo (označena červeným kroužkem). Tím se Vám zkopíruje odkaz do paměti počítače (ono známé „Ctrl-C“ a následně stačí pouze najet kurzorem na místo ve Vašem diskusním příspěvku, kam budete chtít obrázek umístit.

Nemusíte přemýšlet nad URL příkazy v příspěvku, je to jednoduché, efektivní, rychlé a hlavně z hlediska dat „malé“… 😉

(*) Pokud máte vytvořenou vlastní registraci na www.Postimage.org, pak lze do příspěvku vložit rovnou odkaz na celou již vytvořenou a zveřejněnou galerii. Stačí v okně prohlížeče vybrat odkaz na danou galerii pomocí známého Ctrl-C a tento odkaz vložit do příspěvku ve Vašem příspěvku. Nebude tam sice v takovém případě vidět náhled, ale budete tak moci zveřejnit své kompletní galerie. Můžete však vložit odkazy i galerie na jiném Imagehostingu (Rajče, Google, atd.)…

1716263623