Příspěvky – 2017

 


Raider sraz 2018 – termín

(27.12.2017)

Před časem jsem se Vám ozval s dotazem, jaký termín Raider srazu by Vám nejlépe vyhovoval. Většina z Vás se mi ozvala zpátky a ze dvou možných termínů (14.6. – 17.6.2018, nebo 21.6. – 24.6.2018) nakonec poměrně těsně převážil termín první.

Oznamuji tedy, že

4. Česko-Slovenský Raider sraz se uskuteční v době od 14.6.2018 do 17.6.2018

Termín je letos zveřejněn velmi brzy, aby se podle něj mohl každý zájemce včas zařídit. Nezapomeňte si jej uložit do Vašich kalendářů!

V průběhu měsíce ledna rozešlu emailem oficiální pozvánku společně s přihláškou a obojí současně zveřejním na těchto stránkách a další informace budou postupně následovat.


PF 2018

(26.12.2017)

Pracovní i rodinnou pohodu a především zdraví a „kolama dolů“

          do roku 2018 přeje

                Tom + Jana

 


„Severní vítr“

(9.10.2017)

O víkendu má být krásné počasí, naplánoval jsem proto vyjížďku na Liberecko a Semilsko.

„Severní vítr“ se uskuteční 14.10.2018.

Vyrazíme opět (jako vždy s plnými nádržemi) z Mladé Boleslavi, ovšem tentokrát směrem na Mnichovo Hradiště, odkud budeme pokračovat opět nádhernou (a poměrně neznámou) cestou na Mohelnici nad Jizerou a Český Dub, pokračovat budeme krásnými serpentinami až na místo první zastávky na Ještěd. Bude-li volno na horním parkovišti Ještědu, uděláme zde krátkou zastávku a případně občerstvení. Proto jsem tuto trasu nazval „Severní vítr“.

Z Ještědu sjedeme opět serpentinami do Kryštofova Údolí a přes Chrastavu zamíříme na Frýdlant, kde odbočíme na Raspenavu, Hejnici. A protože využijeme zřejmě jednoho z posledních poslední krásných dní, povede naše cesta lesem po krásné cestě kolem vodní nádrže Souš až do Desné, Kořenova a Harrachova, kde se nejen naobědváme, ale zájemci si zde budou také moci prohlédnout místní sklářské muzeum.

Po občerstvení a odpočinku napojíme také naše železné oře a sjedeme na Jablonec nad Jizerou, Semily a Železný Brod, abychom se přes Malou Skálu a Hodkovici nad Mohelkou opět napojili na nám známou krásnou trasu Český Dub – Mnichovo Hradiště, kterou si dáme pro změnu opačným směrem.

Z Mnichova Hradiště se vrátíme do Mladé Boleslavi, kde vyjížďku „Severní vítr“ ukončíme.

Zde opět naleznete Itinerář trasy.


Na stránkách RAIDER.CZ nově zprovozněno diskusní fórum

(3.10.2017)

Na stránkách je nově zprovozněno diskusní forum a věřím, že se na něm začnou objevovat první příspěvky.

Cílem není suplovat další diskusní fóra na jiných serverech – jeho využívání však bude mít smysl, protože:

  • Máme „vlastní“ fórum na „vlastních“ stránkách.
  • Připravil jsem je tak, aby diskuse byly přehlednější. (Struktura témat a mix odpovědí na fóru Motorkáři.CZ se je nyní dost velký zmatek a vcelku chápu, že tam nemůže nikdo nic najít – zejména nově registrovaní uživatelé…)
  • Proto jsem se pokusil jednotlivá témata již v úvodu založit logicky poskládané – a s ohledem na stálou přehlednost diskuse v současnosti neumožňuji zakládání témat nových. Pokud byste v současných vláknech postrádali nějaké další téma, které by mělo smysl doplnit – dejte mi prosím vědět a po dohodě takové vlákno obratem zřídím.
  • Samozřejmě také přijímám jakékoli další nápady a náměty na zlepšení.

Ryby a buggy

(22.9.2017)

Protože má být krásné počasí, plánuji vyjížďku s názvem „Ryby a buggy“.

Vyrazíme z Mladé Boleslavi na Jičín, Novou Paku a Trutnov, dále budeme pokračovat na Úpici a Náchod, přejedeme hranice do Polska a v městečku Kudowa-Zdrój si dáme ve smažírně ryb něco dobrého na zub. Poté budeme pokračovat Polskem – pěknými cestami krásnou podzimní přírodou směrem na vyhlídku Soltysia Kopa a po zastávce dále na Lasowku a Mostowice, kde opět přejedeme hranice do ČR.

Následovat bude cesta na Bartošovice v Orlických Horách, Rokytnici v Orlických Horách, Rychnov nad Kněžnou, Kostelec nad Orlicí a Borohrádek až do Horního Jelení, kde se krátce zastavíme na závodech buggyn.

Pokud vyjde čas vrátíme se přes Pardubice, kde bychom se mohli zastavit na občerstvení a celou jízdu ukončíme v Poděbradech, kde si dáme kávičku, případně dortík. U posledních částí trasy však záleží na našem mezičasu, itinerář naleznete zde a jeho změna je vyhrazena!

Cestou budou samozřejmě také další zastávky.


 

Akce na podzim 2017

(13.9.2017)

Také na podzim 2018 se uskuteční vyjížďky po vlastech Českých. Vzhledem k nestálému podzimnímu počasí je však lze vyhlásit s malým předstihem. Sledujte proto emaily, vyhlášení vyjížděk proběhne s ohledem na předpověď počasí vždy cca 5-3 dny před vlastní akcí.

Případně lze využít kalendář, kde jsou zaznamenané akce, jejíž termín konání je jistý.

 


Kde uskutečnit Raider sraz 2018?

(11.9.2017)

„4. Česko-Slovenský Raider sraz“ bych s ohledem na velkou dojezdovou vzdálenost z okrajových destinací bývalého Československa opět rád zorganizoval na Moravsko-Slovenském pomezí. Bude-li to možné a pokud nalezneme vhodné ubytování – rád bych sraz tentokrát udělal pro  změnu na Slovenské straně hranic.

Pomalu je na čase začít plánovat a protože to přeci jen na Slovensku znám méně než v Čechách a na Moravě, rád bych všechny požádal o nápady a náměty na místa, kde bychom se mohli ubytovat. Budu rád za Vaše tipy.

Při přemýšlení prosím zohlednit několik hledisek:

  1. Geograficky by to mělo být někde na Slovenské straně Moravsko-Slovenského pomezí, ideálně 0 – 50 km od hranic (max cca 80 km), někde spíše severněji, než jižněji (protože na jihu již není tolik kopců a zatáček). Ideálně tedy někde oblasti od Čadce, přes Bytču, Púchov až někam zhruba k Trenčínu. V odůvodněných případech i jižněji, ale je tam již více rovina..
  2. Upřednostňujeme ubytování v nějakých srubech či bungalovech, ideálně v novějších s elektřinou, samostatnou sprchou a WC – kvůli našim moto dámám. Vlastní kuchyňka by byla plus. Další alternativou je nějaký hotel s pokoji – nejlépe umístěný někde dále od civilizace s možností parkování někde stranou. Malé chatky raději ne a stany určitě ne. V areálu by měla být restaurace se zavírací dobou dle zájmu hostů, případně nějaké další vyžití – např. bazén, ping pong, kuželky, kulečník, ohniště, apod..
  3. Pokud jde o velikost – měli bychom počítat s cca 70-ti až 90-ti lidmi. Nechci mít velké oči, ale počítám, že na dalším Raider srazu nás bude kolem 50-60-ti Raiderů, ovšem počítám, že dorazí také cca 10 – 15 batůžků. A také je třeba počítat s dalšími kamarády, případně s jejich batůžky na jiných strojích.
  4. Jde občas o poněkud protichůdná hlediska (například co nejlepší ubytování versus co nejnižší cena), ale všichni víme, že po zvážení se dá vždy uvažovat o nějakém rozumném kompromisu. Jinými slovy – pětihvězdičkový hotel za deset Euro na noc stejně neseženeme a tak se můžeme pouze snažit najít něco našim představám co nejblíže…

Rád bych jednání o ubytování uzavřel někdy řekněme do listopadu, či prosince 2017, abychom měli co největší šanci rezervovat nějaké dobré místo a měli tak to nejdůležitější zařízené co nejdříve.

Díky za Vaše tipy a nápady!

 


Ukončení plánování akce Alpy 2017

(10.8.2017)

S politováním musím oznámit, že jsem se po zralé úvaze a z více důvodů rozhodl nepořádat letošní akci Alpy 2017. Připravené nápady, trasy a další náměty se pokusím využít pro plánování této akce v příštím roce.

 

 


Akce West se blíží!

(2.8.2017)

Zájemci pozor!

Nezapomeňte se přihlásit na akci West – proběhne od 18.8.2017 do 20.8.2017!