Příspěvky – 2018

 


PF 2019

(30.12.2018)

 

Ať Vás na všech cestách v roce 2019 provází pohoda a krásné počasí!

 

 


Vánoce 2018

(24.12.2018)

Pohodové prožití vánočních svátků,

samé moto dárky od Ježíška,

klid a pohodu

                                                                                   přejí 

                                                                                   Jana a Tom


Už je to tady!

(21.12.2018)

21. prosince začíná kalendářní zima. S ohledem na zkušenosti z předchozích let ani nevíme, jestli vůbec nějaká zima dorazí. (Ale snad přeci jen dorazí, protože Klausovic Vašík povídal, že globální oteplování neexistuje… )

Motorkářům se to už zase překlápí… Ještě tu ani nebyly vánoce, ale můžeme se už začít radovat…

Protože 21. prosinec je nejkratší den… Ale 22. prosinec to už bude neznatelně lepší… A 23. zase, na Štědrý den bude den zase kousek delší a tak dál a tak dál… A až přejdou nejchladnější zimní dny, budeme mít další čtvrtinu roku za sebou a kolem období rovnodennosti nejspíš už i ti méně otrlí vyrazí na cesty… I když možná ani ty studené dny nepřijdou a budeme moci vyjet dříve, nebo budeme jezdit dokonce celou zimu, ale kdo to ví? (Snad jen Doník Trampů všechno zná, ale toho to taky vůbec nezajímá… )

Každopádně: zima sice teprve začíná, ale pozitivní je, že už tu máme zimní slunovrat 2018! Těžko dnes říci, jestli bude léto průměrné a budeme tak moci na motorce jezdit po většinu sezóny, anebo jestli se budeme v červenci a srpnu škvařit tak, jako letos… Těžko dnes odhadnout, jestli opět nebudeme trpět nechutenstvím k jízdě po extrémně rozpálených silnicích, kde už člověka ani jízda na motorce neochlazuje, protože se zdá, jako by projížděl obřím fénem… (Osobně bych si vybral tu první variantu… )

Každopádně zimní slunovrat 2018 je zde – astronomicky v 23.23 hod zahájíme tu „lepší“ půlku roku…

Halelujá…


Zimní setkání Raideristů 2019

(13.12.2018)

Abychom si zkrátili čekání na sezónu 2019 a překlenuli rychleji zimní období, sejdeme se opět na akci „Zimní setkání Raideristů“. A abychom si to lépe užili a měli jsme na sebe víc času, bude se tentokrát „Zimní setkání Raideristů“ konat od pátku 8.2.2019 do neděle 10.2.2019.

Zváni jsou Raideristé, jejich přátele a příznivci, opět včetně batůžků a další havěti (např. motopsů… )

Setkat bychom se měli v Horském hotelu Jelenovská ve Valaškých Kloboukách. Funguje zde také restaurace, takže již v pátek se mohou zájemci navečeřet na místě. Cena ubytování je včetně snídaně a zahrnuje také vstup do bazénu, stolní tenis a parkoviště. (Kromě toho nabízí hotel za příplatek další možnosti vyžití).

Zde je PŘIHLÁŠKA na tuto akci – prosím její o brzké vyplnění a odeslání zálohy ve výši 700,- Kč, nebo 600,- Kč za osobu a noc na účty:

Zájemci z České republiky:

Zálohu na ubytování je výši 465,- Kč za osobu a  noc (pokoj DeLuxe), nebo 371,- Kč za osobu a noc (pokoj Standard) zašlou účastníci z České republiky na číslo účtu 101 749 8305/6100.

Zájemci ze Slovenské republiky:

Účastníci ze Slovenské republiky pošlou zálohu na ubytování 18 € za osobu a noc (pokoj DeLuxe), nebo 14,50 € za osobu a noc (pokoj Standard) na číslo účtu SK09 0900 0000 0000 2850 4358.

Program tentokrát není plánovaný nijak přesně, nicméně několik věcí je v plánu (a částečně se na nich ještě pracuje)…

Vypíšu tedy alespoň hlavní body programu:

8.2.2019:

mezi 15 – 18 hod.  – check-in;

18.30 hod: sraz v restauraci, vyhlášení programu na sobotu a neděli dopoledne;

19.00 – 20.00 hod (cca) večeře;

poté volná zábava (můžete si sebou vzít třeba plavky, nebo ping-pongové pálky a míčky, bude-li dost zájemců – uděláme turnaj…);

9.2.2019:

8.00 – 9.00 hod: snídaně;

poté program dle vkusu každého soudruha – zájemci však:

9.30 hod – sraz u strojů (tentokrát u plechovek), odjezd na místo dalšího programu (bude myslím velmi zajímavé);

10.00 – 12.00 hod: dopolední program (dle počasí v přírodě);

12.30 – 14.00 hod: oběd;

14.30 – 17.00 hod: odpolední program;

18.00 hod: dojezd zpět do hotelu;

18.30 – 19.30 hod: večeře;

20.00 hod: večerní promítání na téma „Rumunské Alpy“

poté volná zábava… (restaurace bude mít otevřeno dokud budeme rozumě objednávat… )

10.2.2019:

8.00 – 9.00 hod: snídaně;

9.00 – 9.30 hod: check-out;

poté program dle vkusu každého soudruha, případně odjezd domů;

– zájemci však:

9.30 hod – sraz u strojů (opět u plechovek), odjezd na místo dopoledního programu (bude myslím opět velmi zajímavé a není daleko od hotelu);

10.00 – 12.00 hod: dopolední program;

13.00 hod: definitivní ukončení akce a rozjezd k domovům…


Jak funguje filtrování rubrik?

(22.11.2018)

V rámci příspěvků se na stránkách používají barevně označené rubriky:

UPOZORNĚNÍ – Jakékoli obecné příspěvky, mající upozornit na něco důležitého, např. na změny v organizaci, či termínů vyjížděk, na novinky na webu apod.;

AKCE – Příspěvky, týkající se připravovaných, nebo ukončených akcí, či vyjížděk;

AKTUALITY – Příspěvky, mající upozornit na blížící se událost, nebo na něco, co je stále aktuální aktuálního. (štítek „Aktualita“ je později odstraněn a příspěvek se tak již nezobrazuje v seznamu Aktualit, zůstává však dále v rubrikách, do kterých dle logického zařazení patří);

ČLÁNKY – Příspěvky formou článku (věřím, že se najdou lidé ochotní přispět vlastním byť krátkým článkem, v opačném případě uvažuji o budoucím zrušení této rubriky. Námětů je nekonečně – stačí napsat základních pár řádků a moderátor fóra, či admin pomohou s úpravou článku a jeho zveřejněním, samozřejmě vč. uvedení jména autora);

GALERIE – Příspěvky, k nimž se vtahují fotogalerie (obvykle dostupné přes odkazy uvnitř příspěvku);

DISKUSE – Příspěvky, k nimž se vtahují diskuse v diskusním fóru (případně lze odkaz na konkrétní diskusi nalézt uvnitř příspěvku);

NEZAŘAZENÉ – Příspěvky obecné informační povahy;

HLASOVÁNÍ – Zobrazí souhrnně všechna hlasování (uživateli, který v dané anketě již hlasoval se u této ankety zobrazí její aktuální výsledky. Vícenásobné hlasování není možné);

CESTOPISY – Příspěvky ze samostatných cest kamarádů, které by mohly být zajímavé pro ostatní (věřím, že se najdou lidé ochotní přispět vlastním krátkým popisem cesty a pár fotografiemi, v opačném případě uvažuji o budoucím zrušení této rubriky, v opačném případě uvažuji o budoucím zrušení této rubriky. Každý někam cestuje a nemusí to být zrovna do exotických krajin. Námětů na krátký cestopis je spousta – stačí napsat základní popis cesty, zdůraznit která místa se pisateli líbí a moderátor fóra, či admin pomohou s úpravou článku a jeho zveřejněním, samozřejmě s uvedením jména autora);

 • Každý příspěvek může být zařazen ve více rubrikách. (např. příspěvek typu „pozvánka na připravovanou akci“ může být zařazen jak v rubrice Akce, tak i v rubrice Aktuality (a po ukončení akce bude daný příspěvek z této rubriky vyřazen). Pozvánka na akci však může být také zařazena v rubrice Diskuse, neboť o připravované (i ukončené) akci lze diskutovat v diskusním fóru a po jejím skončení může být příspěvek zařazen také do rubriky Galerie (protože krátké reporty z akcí jsou doplňovány o odkazy na fotogalerie kamarádů, které jsou taktéž ochotni je zveřejnit).
 • Kliknutím obrázek příspěvku, nebo přímo na jeho nadpis se příspěvek zobrazí celý.
 • Kliknutím na štítek rubriky (barevný obdélníček) lze zobrazit všechny příspěvky, zařazené v dané rubrice. (viz příspěvek Jak funguje filtrování rubrik?)

Vyhledat příspěvky lze také v horním základním horizontálním menu:

 • Volba PŘÍSPĚVKY – Jednoduché shrnutí všech příspěvků – vyjma příspěvků o ukončených akcích, hlasování, článků a cestopisů, které jsou zobrazovány v samostatných odkazech. (Jako základní zdroj informací na těchto stránkách mají Příspěvky vyhrazené samostatné místo v základním horizontálním menu a jsou roztříděné dle jednotlivých let a řazené od nejstaršího k nejnovějšímu).
 • Volba ČLÁNKY zobrazí shrnutí všech článků (včetně cestopisů) od nejstaršího k nejnovějšímu (Jako zajímavý zdroj obsahu těchto stránek mají Články a Cestopisy taktéž vyhrazeno samostatné místo v základním horizontálním menu. Jsou zajímavým zdrojem obsahu stránek a je žádoucí, aby se svými příspěvky zapojili také další přispěvatelé – moderátor s adminem rádi pomohou s úpravou a zveřejněním příspěvku, vč. uvedení jména autora).
 • Volba RUBRIKY umožní rozevření dalšího menu, kde lze zvolit konkrétní rubriku k zobrazení (viz výše).

(Poznámka: Také při zobrazení příspěvku v rámci konkrétní rubriky se zobrazují všechny barevné štítky rubriky, do kterých je daný příspěvek zařazen, takže kliknutím na konkrétní barevný štítek rubriky lze opět zobrazit všechny příspěvky v konkrétní rubrice – viz příspěvek Jak funguje filtrování rubrik?)


Zobrazení sekcí

(6.11.2018)

Zobrazení sekcí na hlavní (základní) stránce:

Při otevření stránek Raider.CZ se zobrazí jejich hlavní (základní) stránka, kde úplně nahoře můžeme nalézt rotující odkazy na nejnověji doplněné příspěvky na stránkách (s výjimkou příspěvků v diskusním fóru), dále logo (funguje podobně jako tlačko HOME – ikona domečku). Dále je zde zobrazen název a popis stránky, plus kontaktní informace na administrátora.

Nepřehlédnutelné je základní menu (černý pruh s ikonou domečku vlevo).

Pod základním menu se nachází tyto sekce:

Horizontálně v pravé části obrazovky je integrované „zadávací okénko“ pro fulltextové vyhledávání v rámci stránek. Nalezne tedy i názvy témat v jednotlivých diskusních fórech, pro zpřehlednění však bylo snahou oddělit výsledky vyhledávání v rámci stránek a v rámci diskusního fóra. (Pro vyhledávání v rámci stránek je vhodnější použít toto vyhledávací okno, zatímco pro vyhledávání v rámci diskusního fóra je vhodnější využít „zadávací okénko“ pro hledání v levé dolní části základní stránky).

Pod vyhledávacím oknem se v pravé části obrazovky zobrazuje kalendář událostí, v kterém se lze jednoduše pohybovat (znaky <<  >>) a v rámci jednotlivých měsíců vybírat náhled na události, které jsou v kalendáři zapsané.

Horizontálně v levé části obrazovky se nachází sekce všech naposledy uveřejněných příspěvků, seřazený odshora dolů, tedy od nejnovějšího k nejstaršímu.

O něco níže je stránka rozdělena vertikálně na tři zhruba stejně široké sloupce s těmito hlavními sekcemi:

Levý sloupec (týká se především oblíbeného a uživateli nejčastěji používaného diskusního fóra):

Nejnovější témata ve fóru: Zobrazuje výpis nejnověji založených témat v diskusním fóru od nejnovějšího ke starším. (V této sekci se tedy každé nově založené téma zobrazí jedenkrát – a to i v případě, kdy na něj doposud není odpovězeno. Jde pouze o výpis posledních témat, nikoli o kompletní seznam všech témat v diskusním fóru).

Nejnovější odpovědi ve fóru: Zobrazuje výpis nejnovějších odpovědí v diskusním fóru od poslední odpovědi k odpovědím reagujícím dříve. (V této sekci se tedy mohou názvy témat na které bylo odpovězeno opakovat víckrát – záleží na tom, jak konkrétní diskuse „žije“. Opět jde pouze o výpis posledních odpovědí,nikoli o jejich kompletní seznam – ten lze nalézt v diskusním fóru).

Další odkazy k diskusím: Nabízí další možnosti práce s diskusním fórem – zobrazení základní stránky diskusního fóra, ale také zobrazení výběru nejpopulárnějších témat, nebo naopak témat, na které nebylo zodpovězeno (a je to tak současně pro každého uživatele dobrá možnost, jak se k nezodpovězeným tématům vyjádřit).

Vyhledání diskusního fóra: Do tohoto okna lze zadat řetězec znaků, které chceme nalézt v rámci všech diskusních skupin, včetně již uzavřených vláken. (Lze tak nalézt například diskusní fórum, jehož název si uživatel nepamatuje, ale jehož obsah jej zajímá a chce se k němu vyjádřit – pokud již vlákno není uzavřeno..).

Prostřední sloupec (týká se rychlých odkazů na všechny naposledy zveřejněné příspěvky):

Novinky v rubrikách: V této části lze nalézt rychlý výpis naposledy zveřejněných příspěvků (kliknutím na obrázek, nebo na nadpis příspěvku se tento okamžitě otevře. Jde o výpis posledních témat, nikoli o jejich kompletní seznam – ten lze nalézt v základním horizontálním menu kliknutím na „PŘÍSPĚVKY„. Rozděleny podle rubrik lze také jednotlivé příspěvky nalézt v horizontálním menu po kliknutí na „Rubriky„).

Pravý sloupec (týká se především informací o událostech):

Nejbližší události: Zobrazuje odkazy na události, které byly zveřejněné v kalendáři vpravo nahoře pod hlavním horizontálním menu. (Pod tímto zobrazením je možné také kliknout na „všechny události“ a otevřít tak kompletní výpis všech zveřejněných událostí).

Příspěvky dle rubrik: Jde vlastně o podobný filtr, jako v horizontálním menu tlačítko „Rubriky„, (někomu však vyhovuje takovéto hledání, namísto otvírání jednotlivých menu…).

Štítky témat v diskusích: Tato funkce (s ohledem na použitou šablonu bohužel nelze tento výpis vložit do levého sloupce) zobrazuje témata diskusí z pohledu „štítků“, což jsou hesla, spadající logikou k podobnému tématu. Jde o poměrně silný nástroj pro uživatele stránek, umožňující pohodlné vyhledávání v diskusních fórech napříč jednotlivými vlákny. Funkce zobrazuje nejen počty použití jednotlivých štítků, ale především zobrazuje četnost jejich využití – od těch nejčastěji používaných, zvýrazněných největšími písmeny, až po nejméně využívané štítky, vypsané písmeny malými. Ve výsledku tedy tato funkce zobrazuje nejdiskutovanější oblasti témat – rozčleněných právě podle štítků bez ohledu na diskusní vlákna. (Pozor – Některá témata mohou být označena více štítky! Snahou administrátora a moderátora však je, aby jednotlivá témata byla oštítkována ideálně jedním, případně co nejmenším počtem štítků. Na jednu stranu by bylo možné dané vlákno oštítkovat větším množstvím štítků, ovšem pak by měl uživatel na stránkách zobrazeno velké množství štítků často odkazujících na stejná vlákna. Klikáním na jednotlivé štítky by pak otvíral velké množství stále stejných vláken, takže by ho takovéto hledání spíše zdržovalo. A naopak – pokud by použitých štítků bylo jen pár, uživatel by se při hledání často nedobral k tomu, co hledá… Administrátor spolu s moderátorem udržují databázi štítků a snaží se nově vzniklá vlákna diskusí označit správným štítkem, tedy takovým, který je k danému tématu logicky nejbližší).

Archiv: Funkce zobrazuje všechny zveřejněné příspěvky podle jednotlivých měsíců – tentokrát včetně zpráv o již ukončených akcích. (Obdobou této funkce je tlačítko „AKCE“ v základním horizontálním menu, kde se po kliknutí zobrazí výpis akcí – v případě těch ukončených roztříděných dle jednotlivých let, kdy se konaly).

Podrobnější informace o orientaci v jednotlivých sekcích stránek, případně o členění a významu jednotlivých částí stránek jsou k nalezení na tomto odkazu.


Listopadová Vysočina

(28.10.2018)

4.11.2018: Pravděpodobně poslední „delší“ jednodenní vyjížďka v letošním roce.

Aktuální předpověď počasí na dny 2.11 – 4.11.2018 hlásí:

 • 2.11.2018 (pátek): 15 °C, polojasno, občas přeháňky;
 • 3.11.2018 (sobota): 16 °C, polojasno, bez deště;
 • 4.11.2018 (neděle): 16 °C, polojasno, bez deště (! !)

Abychom tedy měli „rezervu“ mezi deštivým pátkem a příznivou nedělí, uskutečníme 4.11.2018 vyjížďku „Listopadová vysočina“.

Protože po ránu již bývá chladněji, vyrazíme po ránu zrychleným přesunem na oběd na Vysočinu. Během dne má být teplo, přesto je dopolední trasa volena s ohledem na teplotu silnic spíše jednoduššími a rychlejšími úseky. Navíc lze předpokládat, že v neděli dopoledne budou tyto úseky volnější. V odpoledních hodinách, kdy by mělo být tepleji a z přírodních úseků by měla zmizet vlhkost, či případná mlha, vrátíme se Posázavím zpátky domů. Vzhledem k tomu, že se nám dny krátí, nebudeme zastávky zbytečně natahovat, ale samozřejmě i při této vyjížďce je jich několik naplánováno.

Zájemci o pravděpodobně poslední letošní delší svezení mohou zde nahlédnout do itineráře.

Zde je k nalezení DISKUSE k této vyjížďce.

Upozornění: Počasí má být dobré. Pokud by se však přeci jen výrazně zhoršilo a museli bychom vyjížďku zrušit, bude o tom informace zde na stránkách nejpozději do soboty 3.11.2018 do 12.00 hod.


Vyhlídka k sousedům

(13.10.2018)

Protože má být v sobotu 13.10. krásně, naplánoval jsem vyjížďku „Vyhlídka k sousedům“. Je sice naplánována narychlo, ale byla by škoda zůstat doma… Podíváme se do Hřenska na vyhlídku přes hranice k sousedům…

Ráno vyrazíme přes Mnichovo Hradiště a Doksy na Děčín a na vyhlídku nad Hřenskem. Poté se v Hřensku naobědváme.  Cestou samozřejmě proběhne jedna, či dvě zastávky. Po obědě budeme pokračovat směrem na Krásnou Lípu, Jablonné v Podještědí a Jablonec nad Nisou, abychom se vrátili krásnými cestami kolem Malé Skály přes Rovensko pod Troskami a Sobotku zpět do Mladé Boleslavi. (zájemci o tento výlet se samozřejmě mohou přidat cestou a odpoledne cestou oddělit domů). Také odpoledne jsou plánovány zastávky. Celou trasu lze případně upravit, či zkrátit.

Bude-li se někdo chtít přidat, zde je k nahlédnutí itinerář.

Zde je k nalezení DISKUSE k této vyjížďce.


Sjednocení vláken k akcím a vyjížďkám

(9.10.2018)

V rámci snadného dohledání různých témat a vláken v diskusním fóru jsem se (kromě podrobnějšího rozdělení jiných témat) snažil rozdělit také diskusi k našim různým akcím – ať už k vyjížďkám, nebo k vícedenním akcím. Opět bylo cílem diskusi k akcím a vyjížďkám rozdělit tak, aby byla přehledně dohledatelná témata vztahující se k přípravě akcí (náměty, nápady, návrhy tras, apod.) a témata, vztahující se k již k akcím a vyjížďkám již proběhlým (co se povedlo, co nikoli, jaká byla trasa, jestli jsme se dobře najedli, jak se nám líbily místa zastávek, apod…).

V praxi se ukázalo, že není nutné diskuse o akcích a vyjížďkách dělit na části  „před“ a „po“. Jakékoli příspěvky v tomto směru jsou samozřejmě vítány (podobně jako příspěvky ke všem dalším tématům v diskusním fóru), ale spojení vláken „před“ (akcí, či vyjížďkou) a „po“ (akci, či vyjížďce) bohatě postačí.

Navíc je tato otázka je v podstatě vyřešena již samotným datem zveřejnění příspěvku.

Proto jsou od nynějška diskuse, týkající se našich akcí a vyjížděk poupraveny tak, že ke každé akci je  zřízeno pouze jedno diskusní vlákno (v sekci „Diskuse / K našim akcím“).

Poznámka: Nadále se snažím soustředit diskuse na jednom místě těchto stránek, a proto jsou přímo pod pozvánkami, články a dalšími příspěvky diskuse a komentáře vypnuté (aby se případná rozprava netříštila na více míst stránek). Nadále je však k dispozici diskusní fórum s přehledně rozčleněnými tématy a podtématy.


Kontakty na další uživatele Raider stránek

(28.9.2018)

Možnost získání kontaktů na další uživatele stránek Raider.CZ

Nejen na Raider srazech, ale i na dalších našich akcích se lidé často ptají na nějaký telefonní seznam na ostatní, které poznali a s kterými rozuměli. Možností je samozřejmě vyměnit si kontaktní informace ručně, ale to se často nestihne se všemi a je celkově příjemnější mít seznam někde k dispozici.

Po delším uvažování, jak to udělat, aby Vaše telefony nebyly jen tak viditelné komukoli „zvenku“ – vymyslel jsem jakýsi jednoduchý registrační formulář, kam každý zájemce zapíše svůj nick, jméno, případně příjmení, plus svůj aktuální telefon. Po vyplnění formuláře autorizuji dotyčnému přístup do telefonního seznamu, aby viděl na kontakty ostatních. Jak jsem zmínil – připadá mi správné neumožnit cizím lidem náhled na kontakty naší skupiny a předpokládám, že si to vlastně ani nikdo nepřeje. Nadto mi připadá seriózní a správné, aby číslo telefonu – jako soukromý údaj viděli pouze uživatelé, kteří jej taktéž dali k dispozici.

Zdálo se, že kontakty na ostatní kamarády si přeje mít většina Raideristů, a z tohoto důvodu jsem před časem vymyslel již zmíněný formulář. Musím však konstatovat, že jsem čekal větší odezvu a po více než půl roce zveřejnila svůj telefon slabá čtvrtina lidí. Není to samozřejmě povinnost, ale myslím, že je škoda, že se tímto způsobem víc nespojujeme. Každý, kdo na sebe uveřejní spojení, získá přístup ke spojení na další Raideristy, kteří tak již učinili. Vše bezpečně a bez toho, aby byly naše soukromé telefony dostupné úplně komukoli…

Zvažte proto, jestli také Vy své kontakty nedoplníte. Celý proces trvá asi 30-60 vteřin a můžete ho provést na tomto odkazu…

Poznámka: V seznamu kontaktů nezveřejňuji pouze email, protože někdo má email složený ze jména a příjmení a pokud si příjmení nepřeje zveřejnit, mohl by to být pro něj problém. Taktéž v kolonce „co bych mohl udělat pro druhé“ nezveřejňuji nic, co by mohlo vypadat jako reklama na výdělečnou činnost uživatele. Raider.CZ jsou amatérské stránky a reklamu lze zveřejnit pouze jako placenou, aby finanční příspěvek pomohl pokrýt náklady s tím související. (A tipuji, že to se nikomu nebude chtít.. ).


Podzimními zatáčkami

(10.9.2018)

V sobotu 6.10.2018 se mohou zájemci zúčastnit vyjížďky s názvem „Podzimními zatáčkami“

Pomalu se blíží konec sezóny a tak musíme využít každého krásného dne a vyrazit do podzimní přírody. A protože jsou v tomto období stále ještě relativně teplé silnice, je celá trasa naplánovaná s co největším množstvím zatáček, abychom měli během zimních večerů na co vzpomínat.

Délkou je trasa „tak akorát“, abychom v klidu využili celého dne, pokud by se během vyjížďky zhoršilo počasí, nebo bychom měli z jakéhokoli důvodu zpoždění, máme několik možností trasu operativně zkrátit.

Jako obvykle je zde k nahlédnutí trasa a itinerář.

Nadále se snažím soustředit diskuse na jednom místě těchto stránek a proto nefungují přímo pod pozvánkami, články, či dalšími příspěvky. Avšak jakékoli případné poznámky, náměty, či nápady lze zaznamenat v hlavním diskusním fóru stránek, v případě této vyjížďky je diskuse k přípravě zde


Zpřístupnění diskusního fóra pro registrované

(6.9.2018)

Na diskusním fóru probíráme různé věci, někdy zajímavá technická témata, jindy jen tak tlacháme o nesmyslech, nebo se špičkujeme. Občas si tam lidé vymění telefon, ačkoli to takhle „veřejně“ nedoporučuji a doporučuji využít tohoto nástroje. Někdy je i z kontextu diskuse lehce zjistitelné, odkud diskutující je, případně o koho přímo jde. Za situace, kdy je diskusní fórum dostupné veřejně, jsou také tyto informace veřejně viditelné. A už se mě dva lidé ptali, jestli by se to dalo nějak ošetřit?

Dobrá zpráva je, že by to „nějak ošetřit“ šlo. Jako jiné stránky (např. kontakty na další kamarády) – také diskusní fórum se dá „uzamknout“, aby nebylo vidět „z venku“. (Přemýšlel jsem ale, jestli má smysl diskusi nechávat viditelnou a dostupnou pouze pro určitou část návštěvníků tohoto webu, nebo jestli by třeba nestačilo uzavřít jen její některé části. Tohle asi uvidíme až časem). Na Raider stránky chodí stejně především majitelé těchto motocyklů a registrovat se může i zájemce, který Raidera nevlastní, ale nějakým způsobem ho známe, např. z našich akcí.

Každopádně jsou nyní stránky lehce upraveny tak, že diskuse jsou viditelné pouze přihlášeným uživatelům. Z hlediska uživatelského pohodlí se nic nemění, protože registrovaný uživatel si může v prohlížeči počítače, mobilu, či tabletu jednoduše nastavit zapamatování přístupových údajů, takže i části stránek, které nejsou pro registrované návštěvníky zvenku k dispozici, zůstanou registrovaným opakovaně dostupné.

Poznámka: Stránky Raideristů a jejich přátel jsou (víceméně) zdarma, nikdy tedy nebudou na nějaké extra profesionální úrovni a ani nemají být bůhvíjak masové. Je to ale naše platforma a stránky budeme mít takové, jaké si je všichni uděláme. Budou „žít“ mimo jiné i tak, jak bude „žít“ jejich diskusní fórum. Mnoho lidí čeká, co za ně vymyslí a napíší druzí a byla by škoda nechat stránky „žít“ málo. Myslím, že každý z nás může něčím přispět a rozhodně se za jakýkoli příspěvek nemusí stydět. Od nynějška mj. i proto, že diskuse jsou dostupné pouze zaregistrovaným a přihlášeným návštěvníkům.


„Klobáskofest“

(4.9.2018)

Na sobotu 29.9.2018 je připravena akce „Klobáskofest“

Ráno se nejprve sejdeme v Letňanech, kde se si prohlédneme krásné „ameriky“ na jejich srazu.

Poté budeme pokračovat proti směru hodinových ručiček kolem Prahy, projedeme si hezké silniční úseky v okolí Berouna a kolem Karlštejna dorazíme v odpoledních hodinách do Velkých Popovic, kde budeme mít možnost ochutnat různé druhy klobás od regionálních uzenářů na akci s názvem Klobáskofest. (POZOR! Nejlepší způsob „ladění formy“ je v tomto případě půst… )

Zde je k nahlédnutí trasa a itinerář.

A zde je diskuse k přípravě této akce


Akce na podzim 2018

(31.8.2018)

Počasí zatím motorkářům přeje a tak jsou i na letošní podzim plánována setkání, spojená se svezením. Na stránkách je k dispozici rozpis podzimních akcí 2018. Do konce roku již nepůjde o vícedenní akce s přespáním, ale pouze o jednodenní vyjížďky.

Pozor – termíny vyjížděk mohou být změněny ještě cca 10-7 dní před vlastním konáním – především s ohledem na střednědobou předpověď počasí. V době kratší, než 10-7 dní před vlastní akcí může být (opět nejpravděpodobněji s ohledem na nečekaně výrazně zhoršené povětrnostní podmínky) konání dané akce taktéž přesunuto, nebo úplně zrušeno. Doporučuji se tedy konání akcí průběžně kontrolovat přímo zde na stránkách – ideálně až do do posledního předvečeru akce.

(Dle časových možností a taktéž aktuálních povětrnostních podmínek proběhnou ještě další akce, které však nejsou plánovány s dlouhým předstihem a proto ani nejsou na těchto stránkách zveřejněny. Informace o nich však sdělím emailem, telefonicky, nebo pomocí SMS, eventuálně budou dostupné na diskusním fóru)


Fajny vylet, aneb „Do Ostravy za technikou II“

(4.8.2018)

Když jsem v roce 2016 pořádal akci s názvem „Fajny vylet, aneb „Do Ostravy za technikou“, netušil jsem, že za dva roky se vrátím k přípravě podobného výletu. Ne všechno naplánované se nám tenkrát podařilo stihnout a tak bych rád využil „záminku“ k cestě, k výletu, či chcete-li – k jedné z posledních letošních příležitostí na vícedenní výlet s přáteli.

Připravuji tedy jakýsi „Fajny vylet II“

„Záminkou“ je opět Letecký den v rámci akce Dny NATO při dnech NATO v Mošnově u Ostravy. Probíhá ve dnech 15. a 16. září za přispění z fondů NATO. Každoročně je k vidění množství techniky od běžných, či obrněných vozidel, až po vrtulníky, dopravní letadla, či stíhačky. Zájemci na akci každoročně mohou objevit různé „lahůdky“, či ne tak často viděnou techniku.

Ačkoli se na Dny NATO neúčtuje žádné vstupné a jsou tedy pro širokou veřejnost zdarma, nikde není psáno, že účastníci naší vyjížďky se musí tohoto (především leteckého) dne zúčastnit. V úvahu připadají další možnosti, kam se lze podívat, co můžeme navštívit a kde se můžeme zastavit. V r. 2016 jsme nestihli návštěvu areálu vysokých pecí, které zajímají nás všechny „těžkým průmyslem nepolíbené“. Proto se je pokusíme navštívit letos.

Akce je opět „svobodomyslná“ v tom smyslu, že účast na vyjížďkách a uvažovaném programu samozřejmě není povinná, takže si jednotlivci, nebo skupinky mohou užívat program vlastní.

Podobně jako v r. 2016 předpokládám, že bychom vyrazili již ve čtvrtek 13.9. a domů se vrátili v neděli 16.9. Také v tomto ohledu je však na každém zájemci, jestli bude chtít přijet již ve čtvrtek, nebo v pátek, či až v sobotu, anebo jestli bude chtít, či potřebovat odjet dříve. Využít co nejvíce času je samozřejmě ideální, neboť nebudeme pouze jezdit, ale budeme se také večer bavit…  Každopádně – trasu tam i zpět plánuji již také jako vyjížďku se zastávkami na něco k vidění i k snědku tak se mohou účastníci z Čech přidat k plánované trase „České sekce“ jak ve čtvrtek, tak i v neděli.

Jako místo ubytování jsem opět vybral RS Budoucnost ve Frýdlantu nad Ostravicí, kde jsme byli ubytovaní minule. Tenkrát jsme museli udělat kompromis, neboť druhé dvě noci byly již lepší pokoje obsazeny, nicméně i tak se nám tam líbilo – mj. i pro místní dobrou kuchyň, dobré místo k zaparkování, atd..

Pro letošek jsou zablokované ty lepší – dvojlůžkové pokoje hotelového typu a můžeme je mít k dispozici po celé tři dny. Rezervaci mi drží do pondělí 27.8.2018, do kdy musím nahlásit počet účastníků. Proto prosím o rychlé rozhodnutí, abych (jako v případě pořádání jiných akcí) mohl včas provést závaznou rezervaci a úhradu souhrnné zálohy za všechny přihlášené.

Přihlášku k ubytování lze jako obvykle provést pomocí jednoduchého formuláře, a to nejpozději do neděle 26.8.2018.

Zálohu na ubytování výši 600 Kč za osobu a noc zašlou přihlášení na číslo účtu 101 749 8305/6100 (variabilní symbol 13160918) – nejpozději do středy 29.8.2018, (abych je měl do 30.8.2018 připsané na účet, neboť 31.8. zasílám souhrnnou zálohu poskytovateli ubytování).

Itinerář akce je pro všechny dny je aktualizován, nicméně změna je vyhrazena – ať již z důvodu času, objížděk, nebo třeba počasí.

Diskuse k připravované akci


Keep respect 2018

(15.7.2018)

Ačkoli nebylo dost času na organizování vícedenní akce, rozhodl jsem se na sobotu 21.7. 2018 připravit pro zájemce alespoň jednodenní vyjížďku s názvem Keep respect 2018, abychom podpořili stejnojmennou akci, konanou každoročně v rehabilitačním ústavu Kladruby.

Počasí by mělo být pěkné a svezeme se krásnými cestami západní Vysočiny. Cesta není dlouhá, avšak díky zastávce na Keep respectu však předpokládám oficiální ukončení akce v pozdních odpoledních hodinách a návrat účastníků domů v odpovídajících hodinách v podvečer.

Oficiální zahájení akce proběhne srazem na náměstí ve Zruči nad Sázavou („stará“ Zruč)v 9.30 hod a v 9.45 společně vyjedeme do Kladrub, kam dorazíme cca v 10.00 hod.  Kdo potřebuje dorazit později, nebo se zdrží, může dojet přímo do Kladrub, neboť tam budeme mít pauzu. Každý však musí mít natankováno, na což se nejlépe hodí čerpací stanice ve Zruči hned kousek od náměstí MUDr. Svobody.

 • Z Kladrub vyrazíme na Kámen, kde si lze prohlédnout místní moto muzeum, případně hrad;
 • Po této zastávce budeme pokračovat (nikoli nejkratší cestou) do Humpolce. V místním Motorkářském doupěti si dáme občerstvení, či pozdní oběd, kávu, atd. – každému co libo;
 • Následně se krátkým přesunem zastavíme na Stvořidlech. Většina z Vás ví, že jde o chráněnou krajinnou oblast a tak se po cca 300 metrové procházce podíváme na její okraj k řece;
 • Poté si (zájemci) dají ještě krátkou cestu na okraj Kutné Hory, kde se zastavíme na zmrzlině u místního vyhlášeného zmrzlináře (a našeho moto kamaráda Lukyho) a tím v podvečer (cca po půl šesté) letošní jednodenní akci Keep respect 2018 oficiálně ukončíme;

Zde je odkaz na předpokládanou trasu, zájemci se tak mohou přidávat (či odpojovat) postupně. Případné drobné změny trasy, či zastávek na občerstvení budeme řešit v závislosti na času, počasí, či dopravní situaci, ovšem místa zastávek a průjezdů se jako vždy budeme snažit dodržet.

Kdo se bude chtít přidat – poprosím pouze o zprávu o účasti, abychom v případě nějakého zdržení věděli, co s dotyčným je, jestli máme např. někde chvíli počkat, atd…

Na tomto odkazu lze prohlédnout Itinerář vyjížďky.

Věříme, že se vše vydaří bez jakýchkoli problémů a tak se těším na pěkně prožitou.

DISKUSE k připravované akci „Keep respect 2018“


4. ČSRS – důležité informace

 

(7.6.2018)

Důležité informace k Raider srazu 2018 (česky)

Ważne informacje na temat Raider 2018 (Polski)

 

 


„JETY, aneb „za vůní kerosinu“

(22.4.2018)

I cesta může být cíl. My však také občas naopak přivítáme zajímavý cíl, abychom si mohli užít cestu…  Vzhledem k tomuto se snažím vymyslet pokud možno zajímavé téma vyjížďky s jednotným hlavním motivem, nebo alespoň vyjížďku se zajímavými a méně obvyklými zastávkami.

A protože poblíž Ústí nad Labem se v polovině května koná akce, která by mohla zaujmout i většinu laiků, naplánoval jsem na sobotu 12.5.2018 vyjížďku s názvem „JETy“ aneb „za vůní kerosinu“.

V tento den se totiž na modelářském letišti v obci Suché u Teplických Modlan koná akce „Polétání s jety“, na kterou se pravidelně sjíždí letečtí modeláři nejen s obřími modely, ale především modeláři s modely rour, trubek, jetů, neboli tryskáčů. Důležité je, že jde o obří modely, poháněné nikoli „pouhými“ dmychadly, ale skutečnými a plnohodnotnými „turbínami“ – tedy tryskovými motory, spalujícími pravý letecký petrolej. Ve světě modelářství jde o oblast, jejíž úroveň je díky náročnosti, propracovanosti a použité technice možné právem označit za jakousi „vyšší dívčí“…

Na místě leteckého dne samozřejmě nechci strávit celý den, přesto však věřím, že již jen díky krásným a propracovaným modelům bude pro většinu z nás velmi zajímavé nahlédnutí do tohoto úžasného světa. Zvláště když shlédneme modely poháněné miniaturizovanými, ale jinak plnohodnotnými tryskovými motory – bude toto nahlédnutí i časem, kterého nebudeme litovat, ale rádi na něj vzpomeneme.

A přestože se svezeme na našich krásných moto miláčcích – abychom viděli alespoň část zajímavých letových ukázek, neplánuji tentokrát na místě zůstat po dobu „běžné průměrné pauzy“, ale trošičku déle, abychom se také  mohli ujistit, že krásné modely nejen dobře vypadají, ale také dobře a realisticky létají. Tato vyjížďka tedy není pro motorkáře, kteří plánují celý den pouze jezdit, anebo pro Ty, kterým téma modelářského umu vůbec nic neříká. Podrobnosti a časové propozice jsou k nalezení v itineráři níže (ačkoli i ten se může např. s ohledem na počasí měnit).

Na místě bude možné se občerstvit, vypít si chlazený nápoj, anebo v případě chladnějšího počasí například čaj….

Vyjížďku zahájíme v Mladé Boleslavi u čerpací stanice Benzina při výjezdu na Mnichovo Hradiště. Zájemci se však samozřejmě mohou připojovat až cestou… V Mladé Boleslavi si všichni natankují a následně se svižným tempem přesuneme do Mělníka, odkud pojedeme pěkným údolím do Roudnice nad Labem, Litoměřic, Lovosic, a následně dojedeme do hlavního cíle vyjížďky – na modelářské letiště v Suché, kde si dáme (tentokrát trošičku delší) pauzu, občerstvíme se, prohlédneme si modely, atd. Čas odjezdu bych tentokrát určil jako „nejzazší“ s tím, že (protože na sebe uvidíme), můžeme se operativně domluvit na zkrácení pobytu na letišti a případném dřívějším odjezdu.

Po opětném nasednutí na stroje budeme pokračovat údolím Labe až do Děčína a dále údolím Ploučnice přes Žandov a Českou Lípu až do známých Pekelných dolů. Po pauze a „pekelném“ občerstvení budeme pokračovat na Stráž pod Ralskem, Osečnou a Český Dub, kde si opět vychutnáme krásný úsek až do Mnichova Hradiště. Odtud je to již jen kousek do Kosmonos a Mladé Boleslavi, kde u stejné čerpací stanice ukončíme oficiální část této vyjížďky a vrátíme se jednotlivě, či ve skupinkách domů.

Poznámka: Zbude-li nějaký čas a bude-li dobré počasí, můžeme (po vzájemné domluvě) jako doplňkový cíl navštívit blízký Ještěd. V pokročilém odpoledni nepředpokládám, že by muselo být nutně plné horní parkoviště – s ohledem na navýšené parkovné však nedoporučuji na místě zůstávat a můžeme si pouze udělat rychlou fotku (anebo ani tu ne) a pokračovat dál v jízdě… Zajížďka je to kratičká, ale serpentiny jsou tam krásné…

Zde je odkaz na předpokládanou trasu, zájemci se tak mohou přidávat (či odpojovat) postupně. Případné drobné změny trasy, či jídla budeme řešit v závislosti na času, počasí, či dopravní situaci, ovšem místa zastávek a průjezdů se jako vždy budeme snažit dodržet.

Kdo se bude chtít přidat – poprosím pouze o zprávu o účasti, abychom v případě nějakého zdržení věděli, co s dotyčným je, jestli máme např. někde chvíli počkat, atd…

Na tomto odkazu lze prohlédnout Itinerář vyjížďky.  (Je připraven s drobnými časovými rezervami).

Těšíme se setkání fajnšmekrů a technických fandů!

Diskuse k připravované akci


„Železniční“

(6.4.2018)

Když jsme se vraceli v r. 2016 z 2. Česko-Slovenského Raider srazu, navštívili jsme krásnou „mini železnici“ v Brně (viz nějaké fotografie v dolní části alba zde). Zastávka se líbila a protože se kříží dva termíny otevřených dveří dvou dalších železnic, rozhodl jsem se pro tematickou vyjížďku, kterou jsem nazval „železniční“. Koncem dubna již snad bude rozumné počasí, přesto jsem však trasu neplánoval jako extrémně dlouhou a vlastní oficiální část měří pouhých cca 180 km a budeme tak mít dost času na různé zastávky. Navíc se zájemci mohou samozřejmě přidávat cestou…

Abychom se před první zastávkou trošku svezli, zahájení proběhne v 9.30 hod. v Brandýse nad Labem (resp. správně ve Staré Boleslavi) u sídla velitelství protivzdušné obrany. Je to takové to místo „u stíhačky“, kde se (podle zájmu) poprvé společně vyfotíme. Odjezd předpokládám v 9.45 směrem na Čelákovice a Český Brod, odkud se svezeme „zrychleným přesunem“ směrem na Kolín. Před Kolínem však uděláme krátkou zastávku v moto obchodě Eurocycles a následně se prosmýkneme Kolínem a zastavíme hned za branami města – u Kolínské řepařské drážky. V tento víkend by měly být roztopeny parní lokomotivy a tak zájemci mohou využít možnosti krátkého svezení – nabízené jízdenky jsou zpáteční. Až si užijeme specifickou vůni kouře z parních strojů (pamětníci si jistě vzpomínají), měli bychom cca po hodině být dostatečně odpočatí a obohacení o nové zážitky. Budeme tak moci vyrazit za dalším cílem naší cesty. (v itineráři počítám s rezervou – s časem cca 1,5 hodiny).

Od řepařské drážky vyrazíme na krátký úsek do Zásmuk a Horních Chvatlin, kde bude další krátká zastávka na naší tématické „železniční“ jízdě. Zastavíme se u „ZŽZ“ (Zahradní železnice Zásmucka), kde si místní nadšenci vybudovali vlastní funkční železnici o rozchodu 300 mm přímo na svých pozemcích. Věřím, že i tohle bude příjemné zpestření naší vyjížďky nejen pro motorkáře, ale také pro motorkářky.

Na obou „železničních“ místech je samozřejmě možnost občerstvení, ovšem po „zásmucké“ pauze opět nasedneme na naše stroje a svezeme se hezkou lesní cestou přes Čestín do Zruče nad Sázavou, kde se občerstvíme v místní restauraci. Osobně doporučuji dát si pouze polévku, případně něco lehkého, protože po poslední – krásné posázavské etapě plánuji zastávku, kde bychom se měli opravdu excelentně nadlábnout…

Bude-li čas, můžeme se krátce zastavit v místním zámeckém parku. Každopádně ze Zruče nad Sázavou vyrazíme opět krásnými úseky na Kácov, Český Šternberk, Rataje, Sázavu a Stříbrnou Skalici, kde bychom měli odbočit na poslední překrásný lesní úsek kolem Jevan až do Klokočné na místo, kde se nadlábneme. Doporučuji nenechat si tento kulinářský zážitek utéct…

Všechno má svůj konec a tak se po dobrém jídle oficiálně rozloučíme. S Jankou uvažuji ještě o krátké zastávce na rozhledně u Štíhlic, čili zájemci se mohou přidat – je to cca 5 km vzdušnou čarou od místa, kde budeme jíst.  A potom už jen přesun domů.

V dubnu ještě nemusí být vždy úplně krásně a teplo a tak je vyjížďka koncipována jako jedna z kratších. Bude však o to více času na zastávky, kochání, občerstvení a jak jsem psal výše – také na případné svezení na jiných, ale také krásných strojích…

Zde je odkaz na předpokládanou trasu, zájemci se tak mohou přidávat (či odpojovat) postupně. Případné drobné změny trasy, či jídla budeme řešit v závislosti na času, počasí, či dopravní situaci, ovšem místa zastávek a průjezdů se jako vždy budeme snažit dodržet.

Kdo se bude chtít přidat – poprosím pouze o zprávu o účasti, abychom v případě nějakého zdržení věděli, co s dotyčným je, jestli máme např. někde chvíli počkat, atd…

Na tomto odkazu lze prohlédnout Itinerář vyjížďky.  (Je připraven s drobnými časovými rezervami).

Těšíme se na naše další setkání.

DISKUSE k připravované akci „Železniční“


Jaké údaje si přeji zveřejnit na Raider.CZ?

(8.3.2018)

 

Aby měli zájemci možnost kontaktovat kamarády z naší skupiny, bylo by dobré, abychom měli k dispozici nějaký seznam kontaktů.

Kontakty jsou však privátní záležitost a myslím, že pro většinu z nás je důležité, aby to tak i zůstalo. Někomu zkrátka nemusí  uveřejnění kontaktů vadit, zatímco jiný může souhlasit pouze se zveřejněním své přezdívky, či křestního jména.

Připravil jsem „zaškrtávátko„, v kterém může každý zakliknout, které údaje o sobě dovolí zveřejnit a které naopak považuje za úplně soukromé. Mějte na paměti, že čím méně toho o sobě zveřejníte, tím hůře budete dostupní pro ostatní kamarády. Na druhou stranu dodávám, že zveřejnění privátních údajů může znamenat jejich zviditelnění nejen pro kamarády, ale také pro další návštěvníky stránek. Viditelnost kontaktů se sice (pravděpodobně) dá omezit například jejich „uzamčením“ heslem, nebo jejich viditelností pouze pro přihlášené uživatele (a pokusím se podle toho stránky upravit), ale přesto nikdy nelze garantovat, že Vaše heslo nedopatřením získá nepovolaná osoba, případně přímo někdo z nás neposkytne svoje přístupové údaje neregistrované osobě (doplnil jsem v tomto smyslu Naše pravidla).

Přesto se domnívám, že bychom o sobě měli (mohli) sdílet alespoň základní kontaktní údaje. Už jen proto, že občas každý z nás potřebuje poradit a tak shání kontakt na nějakého jiného Raideristu.

K jednotlivým údajům:

 • Abych věděl, kdo „klikátko“ vyplnil, je nutné vyplnit horní údaje, plus email, protože systém Vám posléze Vaši odpověď zašle právě emailem (toto nesouvisí s veřejným zviditelněním Vašich kontaktů)
 • Níže v klikátku máte možnost zaškrtnout údaj, který povolíte mít na stránkách viditelný. Pro každý údaj je zřízeno samostatné políčko.
 • Osobně si myslím, že zveřejňovat ulici a číslo popisné nemá moc smysl, neboť jde o velmi privátní údaj a proto jsem ulici a číslo popisné mezi zaškrtávátka ani nedával.
 • Pokud jde o příjmení, nejsem si jistý, zdali bych jej zveřejňoval, a podobně si nejsem jistý nutností zveřejnění emailové adresy. Jde o to, že součástí emailové adresy je často právě i příjmení
  a pokud jej nechci zveřejnit, pak je emailová adresa velmi soukromá…
 • Kolonka „Avatar“ je v klikátku doplněna spíše pro nově registrované uživatele. Všichni zaregistrovaní již vědí, že avatar (profilovou fotografii) mohou na stránkách mít. Neumím to sice v současnosti udělat tak, aby si ji doplnili sami, ale stačí mi ji poslat emailem a rád Vám profilovou fotografii do systému doplním.
 • Naopak kolonku „Co mohu udělat pro druhé“ považuji za výborný nápad, na který mě přivedl jeden z nás (děkuji Kodiaku ). Každý z nás dělá něco jiného, každý něco umí a každý může být něčím prospěšný svým kamarádům. Jeden je třeba skvělý mechanik motorář, jiný dobrý elektrikář a další může být třeba perfektní výtvarník, který pro ostatní dokáže navrhnout nějaký  obrázek, nášivku, samolepku, ap. Jeden třeba pracuje v dílně kde se chromuje, jiný třeba dokáže sehnat u nás nedostupné zboží a další je třeba šikovný čalouník, který umí přečalounit sedačku. Mezi námi mohou být kovoobráběči, brašnáři, nebo třeba svářeči… Když je potřeba něco vyspravit, hodit se může všelicos. Jak se říká – „Jednou pomužeš Ty mně, podruhé já Tobě…“

Jde o kamarádskou výpomoc a tak detaily Vaší případné vzájemné dohody o výpomoci jsou na každém z Vás, stejně jako detaily vzájemného vyrovnání, detaily dohody o protislužbě, apod. Opět mohu jen zopakovat, že jak si to uděláme, takové to budeme mít a něčím prospěšný může být skutečně každý, takže nesoukromničte, netyďte se a nebojte se o sobě napsat, čím můžete být prospěšní. Každý jistě dokáže něco, co naopak jiní ocení.

Díky a těším se na Vaše reakce!


4. Česko-Slovenský Raider sraz 2018 – pozvánka

(15.1.2018)

(prosím o vyplnění přihlášek do 11.2., a zaslání záloh do 13.2.2018)

Kdy: 14.6.2018 – 17.6.2018

(Kdo nebude moci přijet na celou dobu konání, bude samozřejmě vítán i na dobu kratší…)

Kde: Opět poblíž hranic České a Slovenské republiky. S ohledem na dojezdové vzdálenosti v „původním Československu“ proběhne 4. ČSRS opět na pomezí České a Slovenské republiky. Zde jsou podrobněji popsané důvody, proč se 4. ČSRS bude opět konat na Moravsko-Slovenském pomezí.

(editováno 6.2.2018 – 19.30 hod – původní text zde)

Aktuálně je již známo místo našeho srazu a ubytování a jsou tak již k dispozici všechny nejdůležitější informace k 4. Česko-Slovenskému Raider srazu 2018. Neváhejte proto s přihlášením, protože termín uzávěrky přihlášek se blíží!

Mohu tedy jen zopakovat – zajistěte si ubytování dle Vašich představ a vyplňte přihlášku co nejdříve.

Poznámka: Letos máme mnohem méně času pro přihlášení, vyplnění zvoleného ubytování a následné odeslání zálohy. Všechna pěkná ubytování bývají rozebraná již počátkem roku a chci se vyhnout situaci v r. 2017, kdy nám sice paní ubytování přislíbila (mám to i písemně), ale později nás vysloveně podrazila, když nečekaně ubytovala někoho jiného.

Při organizaci RS mám tedy poměrně krátkou dobu pro pro závazné potvrzení počtu míst a prosím proto všechny zájemce o zaslání vyplněných přihlášek. Případně prosím ostatní – kteří nebudou mít zájem se letos zúčastnit, aby mi dali krátce vědět (ať alespoň vím, že jim pozvánka byla doručena).

Přihlášky na RS a potvrzení Vámi zvoleného ubytování potřebuji mít zaslané do 11. února (!). Následně do 14. února počkám na úhradu záloh (za tři dny dorazí zálohy i ze Slovenska) 15.2..2018 již musím odeslat závaznou přihlášku s počtem účastníků a též vybrané zálohy na účet ubytovatele.

Výhodou je, že takto brzy zveřejněný termín Raider srazu dává nám všem čas zařídit se v práci i soukromí tak, abychom se Raider srazu mohli zúčastnit.

V souvislosti s tím dodávám, že ubytovávání jednotlivých účastníků proběhne dle stanoveného systému.

Kvalita ubytování:

Je vybráno bydlení, které po dobu RS mělo bez problémů umožnit „přežít“ každému. Měli bychom tam dojet po pěkné asfaltové cestě, mělo by se tam dobře zaparkovat, postele by měly být s povlečením, k dispozici by měly být čisté toalety a koupelny, v místě je k dispozici občerstvení, atd.

Vzhledem k tomu, že se nás každým rokem schází víc, je stále těžší sehnat pro nás prostory s dostatečným počtem lůžek, současně však takové, aby splňovaly i další hlediska, které se potřebujeme brát v úvahu. Při vybírání nejvhodnějšího místa pro náš sraz jsou to hlavně tato hlediska výběru vhodného ubytování.

 Změny v organizaci Raider srazu oproti minulým ročníkům:

 1. Již v roce 2017 byly naplánovány kratší trasy, ačkoli jsme je díky špatnému počasí nevyzkoušeli. Také letos se počítá s kratšími trasami a delšími prodlevami. Chceme sice jezdit, ale nechceme se uštvat…
 2. Téma společné vyjížďky bude ještě zváženo dle počtu účastníků. Aby byla tato pozvánka co nejkratší – podrobnosti k tématu společných vyjížděk jsou opět na samostatném odkazu (a budou doplňovány a zpřesňovány).

Program:

 1. Jako vždy – program nebude nijak speciálně organizovaný. Jedeme se bavit a ne na pionýrský tábor. Zatím vždy nejlépe vyšlo, když se lidé bavili sami dle vlastního uvážení. Pokud jde o oba „hlavní dny“ – pátek a sobotu – způsob vyjížděk a jejich trasy budou ještě zpřesněny. Během večerů počítáme se společným posezením u pití („dle vkusu každého soudruha“ ), ale také s povídáním, výměnou zkušeností, a další zábavou. Podle počasí a dalších možností by pro zájemce mohl být k dispozici též bazén. Program vyjížděk a přesnější itinerář je v současnosti pouze v bodech, bude průběžně rozšiřován a upřesňován (a může se měnit až do uzávěrky příprav).
 2. Často se lidé bydlící poblíž sebe dohodou a jedou na Raider sraz společně, ale protože přeci jen většina z nás bude přijíždět z různých koutů bývalého Československa, nelze první a poslední den uskutečnit nějaká hromadná společná jízda vůbec. Ovšem jako každý rok je pro Českou sekci“ jízda na Raider sraz naplánována již jako vyjížďka s programem a zastávkami. A podobně jako každý rok je také naplánovaná jízda zpět. Kdo se tedy bude chtít přidat ke koloně jezdců na Raider sraz, anebo poslední den z Raider srazu – zveřejním v budoucnu přesný itinerář míst a časů průjezdu. Jednotlivci se tak budou moci přidávat, či odpojovat i během trasy.

Kdo je na Raider sraz zván?

 • Majitelé, nebo příznivci motocyklu Yamaha Raider, vč. jejich batůžků
 • Jejich přátelé a kamarádi vč. batůžků
 • Bývalí, či budoucí majitelé motocyklu Yamaha Raider, taktéž vč. batůžků
 • Všichni, kteří chtějí příjemně strávit čas, chtějí se bavit, svézt se a navštívit zajímavá místa
 • Vesměs však ti, kteří ctí Pravidla našich setkání
 • Vloni nás svou návštěvou poctil také „náš“ historicky první „Raider pes“ se svým doprovodem. Tímto jsou zváni také Raider mazlíčci“ – samozřejmě za předpokladu, že během roku nezaháleli a mají nadále své páníčky dostatečně vycvičené…

Připomínka:

 1. Nezapomeňte se na Raider sraz pojistit, nezapomeňte doklady, či svoje léky. (jednomu konkrétnímu kamarádovi také připomínám, aby nezapomněl svou přítelkyni )
 2. Dobře si zkontrolujte technický stav svých strojů
 3. Zopakujte si pravidla jízdy v koloně – to platí bez výjimky pro méně zkušené i zkušené jezdce

Zájemci o účast na 4. Česko-Slovenském Raider zbývá již pouze:

vyplnit přihlášku a uhradit zálohu za ubytování

Průběžně budu zasílat další informace. Půjde především o:

 • Zveřejnění konkrétního místa srazu (obě rozjednaná místa jsou od sebe v cca 50 km a k rozhodnutí místě ubytování dojde na základě počtu Vašich přihlášek)
 • Zpřesnění programu Raider srazu, případně zveřejnění itinerářů jednotlivých dnů.
 • Pro „Českou sekci“ pesný itinerář cest na Raider sraz (14.6.) a z Raider srazu (17.6.)

V případě jakýchkoli dotazů mě neváhejte kontaktovat – buď na emailu 752tosha@gmail.com, nebo na telefonu +420 777 094 758.

Věřím, že se letos sejdeme v ještě hojnějším počtu a moc se těším na další přehlídku našich krásných strojů, jakož i na jejich majitele, batůžky a přátele.

Věřím, že se všichni – majitelé, přátelé i batůžky – letos sejdeme v ještě větším počtu na přehlídce našich krásných strojů.

Těším se na Vaše přihlášky a přeji krásné dny!

Tom


Poděbrady 2018

(14.1.2018)

(info + přihláška)

V sobotu 31.3.2018 se v Poděbradech opět uskuteční tradiční zahájení motorkářské sezóny 2018. Proto jsem naplánoval akci s přespáním – podobnou našemu loňskému setkání.

Naše akce se uskuteční již od pátku 30.3.2018 – do soboty 31.3.2018

S ohledem na dojezdové vzdálenosti předpokládám, že této akce se zúčastní spíše motorkáři s bydlištěm do cca 100-150 km (ale vím o několika nadšencích ze vzdálenosti větší, např. až z Moravy a z dalších regionů).

Zváni jsou všichni, kteří mají zájem zúčastnit se sobotního zahájení sezony v Poděbradech.

 • nejen motorkáři, kteří za námi chtějí dorazit až v sobotu.
 • také všichni, kteří mají chuť zahájit sezonu v trošku větším stylu a budou chtít ze soboty na neděli přespat.
 • a samozřejmě také lidé, kteří za námi v pátek večer přijedou popovídat, ale protože bydlí poblíž, vrátí se přespat domů.

Sraz účastníků proběhne v Poděbradech v pátek 30.3.2018 od 16.00 do 18.00 hod.

Do Poděbrad v pátek odpoledne, nebo do restaurace v pátek večer na společný „potlach“ se pochopitelně mohou dostavit také ti, kteří nebudou chtít přespat, ale budou se s ostatními chtít vidět již o den dřív – před sobotním oficiálním zahájení sezony. A samozřejmě s nimi – jakož i s dalšími zájemci počítáme v sobotu 31.3.2018 ráno v 10.00 hodin, kdy se všichni sejdeme na parkovišti u Tesca, abychom po krátké pauze vyrazili do centra na kolonádu. Následně pak všichni, kteří budou mít zájem – zajedeme ještě po poledni na společný oběd, případně můžeme po obědě (po oficiálním ukončení akce a také dle počasí a nálady) navštívit ještě další místa.

Účastníci „s přespáním“ budu ubytováni v Loveckém hotelu Jívák (na adrese Jívák 89, Loučeň – Patřín). Dorazit by tam měli buď jako skupina z Poděbrad cca v 18.30 hod, nebo se mohou ubytovat individuálně mezi 16.00 hod až 20.00 hod. V recepci bude připraven jmenný seznam přihlášených dle pokojů.

Zbývá se pouze Přihlásit a rezervovat ubytování

Úhradu zálohy na ubytování ve výši 500 Kč za osobu zašlete na účet č. 101 749 8305/6100, pod variabilním symbolem 30032018 do 25.2.2018 (prodlouženo do 15.3.)

(Čas pro přihlášku a úhradu zálohy do 25.2.2018 je letos poněkud kratší. (po dohodě s majitelem hotelu je čas nyní prodlouožen do 15.3.2018) Avšak pořád je na to více než týden času a nepředpokládám, že by nás bylo extrémně moc. Bohužel mi původní zvolené místo „vyhořelo“ a docela dlouho jsem sháněl cenově přijatelnou náhradu v rozumné blízkosti od Poděbrad. I když je letos zvolený hotel velikostí menší, nevypadá to tam špatně a jsem rád, že se jej povedlo sehnat.

Poznámka: Vybrané zálohy na ubytování uhradím jako obvykle poskytovateli ubytování. Letos tak musím učinit do 25.2., požádám však majitele o dvojdenní odklad tak, aby mi poslední platby od přihlášených mohly dorazit nejpozději 26.2.2018, a abych tedy mohl vybrané zálohy odeslat obratem na účet hotelu. Vlastní vyúčtování, tedy doplatek za pokoj a snídani bude provedeno přímo v hotelu.

Kdo nebude chtít z pátku na sobotu přespat, ale bude se chtít zúčastnit sobotní jízdy, stačí v přihlášce zaškrtnout – „zúčastním se až v sobotu ráno“.

Jakmile se ubytujeme, dáme si v místní restauraci večeři, následovat bude volná zábava a po dlouhé zimě jistě také zajímavá diskuse.

Náš itinerář říká, že v sobotu ráno nebudeme muset příliš spěchat. V klidu posnídáme a po check-outu vyrazíme na krátkou cestu – tentokrát na skutečné zahájení motorkářské sezony…

V Poděbradech si dáme „klasicky“ rozchod a pauzu, projdeme se po kolonádě, pozdravíme další kamarády a omrkneme jiné krásné stroje.

Kolem poledne vyrazíme na oběd. O tom, kde se naobědváme prozatím jednám, nakonec však zřejmě půjde o jiné místo než v loňském roce. Ještě to tady zveřejním, případně se (dle počasí) dohodneme na místě. Každopádně pokud vyjde místo oběda, na které myslím – najíme se naprosto luxusně.

Poté se v odpoledních hodinách se dle nálady a dojezdové vzdálenosti domů rozloučíme. Věřím, takto brzy zjara připravovaná akce vyjde, a že důstojně, s radostí a bez problémů oficiálně zahájíme motorkářskou sezónu 2018.


Zimní setkání Raideristů

(13.1.2018)

V sobotu 3.3.2018 se v Praze uskuteční další  „Zimní setkání Raideristů“, letos s podtitulem „lehké motorkářské mecheche“. Zváni jsou nejen Raideristé, ale také přátelé a příznivci Raiderů, včetně např. batůžků.

S ohledem na dojezdové vzdálenosti opět předpokládám, že této akce se zúčastní spíše motorkáři z menší vzdálenosti, nicméně zváni jsou všichni, kteří mají chuť vidět se s kamarády uprostřed motorkářům nepřející zimy. A věřím, že nám setkání toto dlouhé období zkrátí…

Sejdeme se 3.3.2018 v Praze na Smíchově. Parkování je ideální v podzemních garážích OC Smíchov (o víkendu 5 hodin zdarma)

Poznámka: Ačkoli se dnes dá z nejvzdálenějších koutů Čech dojet do Prahy cca za dvě hodinky (a zpátky kupodivu taky… ), mohou si zájemci (zejména ti z větší vzdálenosti) zajistit ubytování v Praze a v okolí.

Každopádně doporučuji včasnější oběd, protože náš program začíná již ve 13.00 hodin.

Předpokládaný program (počítá s časovými rezervami):

12.50 – 13.00: Sraz účastníků (před východem do ulice Kartouzská (plánek zde)

13.00 – 16.00: Odpolední program (připraveno více variant, proto zde nyní nezveřejňuji. Ostatně i troška překvapení může okořenit… Jednu z variant zvolíme hlavně dle počasí. Určitě se ale projdeme po Praze.. )

16.00 – 17.00 (plus minus): Přesun auty do Vršovic do dohodnuté restaurace (zvolil jsem ji mj. i kvůli možnosti něco přehrát na displeji na zdi, cesta je tam na cca 15 – 30 minut)

17.00 – … ?: Ve večerních hodinách se dle nálady a vzdálenosti domů rozloučíme…