Vložení avataru

Jak vložit avatar – profilový obrázek?

Šablona těchto stránek umožňuje k profilu účastníka zveřejnit také jeho „avatar“ – jednoduchý profilový obrázek.

V současnosti se avatar na těchto stránkách využívá pouze v diskusních fórech, kde místo „univerzálního panáka“ (kreslený ksichtík) může být přímo obrázek dle přání uživatele. Výhodou je, že avatar vyjadřuje „uživatelovo něco“ a lidé se často dle avatarů lépe orientují.

Je to tím, že stránky jsou udělané z levných pluginů, takže v současnosti musí avatary doplňovat administrátor. Stačí tedy poslat vhodný obrázek, který se dá i případně upravit a oříznout na požadovaných 512×512 pixelů. Bude-li obrázek vhodný (viz níže), administrátor si jej může “oříznout” do požadovaného rozměru.

Obrázek by měl mít rozumné rozlišení (lze zmenšit, ale obráceně se to u malého rozlišení dělá špatně). Je nutné mít na paměti i požadovaný rozměr – admin si jej sice může upravit, ale to, co chce uživatel mít na profilovém obrázku viditelné – nemělo by přesahovat zmíněných 512 pixelů na výšku i šířku.

(Pokud tedy například chce mít uživatel v profilu fotku, kde sedít na motorce, musí se „vejít“ do požadovaného rozměru, anebo se musí použít jiná podkladová fotografie, kde bude vyfotografován z větší vzdálenosti a admin ji následně „ořízne“ na požadovaných 512×512 pixelů)

1716204774