4. ČSRS – místo v ČR

Proč je 4. ČSRS sraz opět plánovaný na Moravsko–Slovenském pomezí a proč opět na jeho “České straně?

Opět se budeme sjíždět ze všech koutů bývalé České a Slovenské republiky… Účastníci z Moravy, nebo ze západního Slovenska to sice budou mít opět nejblíž, ale cesta na místo sraz např. ze západních Čech, anebo z východního Slovenska je otázkou prakticky celého dne… A protože se nechceme uštvat a chceme si naopak cestou i užít zajímavých zastávek – musí ti vzdálenější počítat s dalšími dny na cestu tam a zpět. I to je jeden z důvodů, proč je Raider sraz plánován od čtvrtku do neděle. Chceme se totiž také svézt, popovídat si, co se za poslední rok událo a poznat nové kamarády, musí většina z nás brát první a poslední den srazu jako “cestovní”.

Pokud jde o opětnou volbu ubytování na „České straně“ – původní záměr byl udělat Raider sraz 2018 pro změnu na Slovenské straně hranic (byly dokonce úvahy o střídavé volbě České a Slovenské republiky např. v poměru 3:2, apod., ale tyto počty a úvahy jsou aktuálně vzdálené a nedůležité).

Pokud nalezneme na Slovensku vhodné místo, pak určitě nikdo nebude proti umístění příštího Raider srazu tam. Na podzim 2017 jsem hledal vhodné místo na Slovenské straně hranic.  A ačkoli jsem hledání věnoval poměrně dost času, nepodařilo se mi ani s pomocí kamarádů najít takové místo, které by alespoň s kompromisy splňovalo všechny naše představy a požadavky. Neříkám tím, že takové vhodné ubytování na Slovensku není, pouze se mi ho v současnosti nepovedlo najít. Vždy, když jsem objevil něco zajímavého, bylo tam nějaké „ale“, které převážilo i přesto, že najít ubytování pro různorodou skupinu lidí musí být nutně alespoň částečně o kompromisech (jednou to byly např. kapacitní možnosti, podruhé třeba to místo nebylo příliš hezké, potřetí byla např. vysoká cena, atd.). Mrzí mě, že jsem pro nás vhodné bydlení na Slovensku nenašel ani letos. Dost možná i proto, že nejsem místní a sháněl jsem “na dálku” – tedy až ze středních Čech.

Snad to jinak není příliš velký problém, že se opět sjedeme zhruba „do středu“ bývalého Československa. Každopádně budu nadále moc rád, když mi případně pošlete své nápady a tipy pro příští léta. Nemusí to být jen vhodné ubytování na Slovensku, ale i jakékoli jiné zajímavé nápady na zastávky, návštěvy různých míst, apod.

1713182962