4. ČSRS – místo srazu

4. Česko-Slovenský Raider sraz 2018 – místo setkání 

Ubytování:

Současně se zasláním pozvánky na Raider sraz 2018 jsem slíbil, že dle počtu přihlášených rozhodnu také o místě, kde se letos sejdeme a ubytujeme. Nakonec se do “užšího výběru” dostala tři místa:

Uvažoval jsem, že první vybrané místo je krásné, s ohledem na předběžný počet zájemců by ale mohlo být malé.

Druhé místo je velikostí dobré, ovšem s jednoduššími chatkami. Mužům společné toalety a koupelny většinou nevadí, ženy ale upřednostňují více soukromí a žádaly, jestli by se přeci jen nedalo najít ještě něco soukromějšího.

Zkraje roku bývají pěkná místa již většinou rozebraná, a obával jsem se, že sehnat jiné pěkné už nepůjde. Přesto jsem znovu hledal a vrátil jsem se k variantě, kterou jsem kdysi (s ohledem na trošičku větší vzdálenost od hranic) zavrhl. Jako obvykle je to jakýsi kompromis mezi možnostmi a Vašimi požadavky, anebo by se také dalo říci – kompromis mezi cenou a kvalitou. I když já si myslím, že to bude velmi slušné – mj. i s ohledem na cenu…

Nyní tedy mohu oficiálně sdělit a zejména našim Raider holkám potvrdit: Povedlo se! (Podle aktuálního počtu závazně přihlášených bychom se sice zatím do toho prvního kempu vešli, ale radši jsem se rozhodl pro „číslo tři“… 🙂 A věřím, že současně se zveřejněním konkrétních informací o ubytování odpadnou poslední otazníky všech doposud nepřihlášených zájemců, protože musím poslat závazné potvrzení počtu účastníků co nejdříve.)

Takže:

4. Česko-Slovenský Raider sraz se bude konat kousek od Zlína, po zhruba 41 km od hranic se Slovenskou republikou (vzdušnou čarou cca 22 km).

Místo 4. Česko-Slovenského Raider srazu a také našeho ubytování bude resort camp Dešná poblíž Slušovic. Věřím, že s ohledem na současný počet přihlášených se do tohoto kempu vejdeme. 🙂

POZOR! Ihned po uzávěrce přihlášek volné kapacity uvolním a majitel kempu je samozřejmě nabídne ostatním zájemcům – tedy veřejnosti – takže do té doby rezervovaná místa budou rychle vyprodaná. Neváhej tedy, abys později neměl problém se sháněním noclehu… Kdo skutečně chce přijet, určitě si vše dokáže promyslet a rozhodnout již nyní a nikoli na poslední chvíli.

Vybraný kemp je pěkný s hezky zařízenými chatkami různého typu. Veškeré chatky mají k dispozici toaletu a sprchový kout, což jistě potěší zejména dámy. V rámci ubytování je k dispozici velká restaurace pro 120 hostů a venkovní krytá zahrádka pojme až 250 dalších osob.

Poznámka: Je dohodnuto, že pokud nás nebude v restauraci, či na zahrádce příliš málo a budeme-li nějak „rozumně utrácet“, bude pro nás mít restaurace otevřeno i po oficiální zavírací době. To je myslím rozumné, férové a do velké míry záleží na nás samotných, jak si tohle uděláme.. 🙂

 • K dispozici bychom měli mít projektor, či plazmu s kvalitním ozvučením. Pokud stihnu něco připravit – rád bych na tom nechal běžet nějaká videa z našich dřívějších akcí, s hudbou na pozadí tak, abychom se nemuseli překřikovat… (má-li někdo z Vás k dispozici vlastní videa z našich akcí, určitě nebude od věci, když je také přiveze..)
 • V areálu je veřejné ohniště, kde si (pokud nebude pršet) rozděláme oheň a společně probereme program následujícího dne, anebo si v případě zájmu můžeme třeba v pozdních hodinách opéct buřty. Dřevo by mělo být k dispozici v lesíku poblíž ohniště (lesík je patří kempu a žádné další poplatky za dřevo bychom neměli platit).
 • Nebude-li vyloženě špatné počasí, mohli bychom také využít napuštěný vyhřívaný bazén, proto si nezapomeňte také plavky!

S majitelem byla zkrátka výborná domluva. Součástí velmi rozumné ceny je samozřejmě povlečení, ale též parkování a poplatek místnímu úřadu, čili nabídka se mi zdá velmi dobrá. Vzhledem k tomu, že budete mít předem uhrazené veškeré ubytování, anebo alespoň jeho většinu, nezapomeň v případě Tvé spokojenosti (a já věřím, že spokojen budeš) nechat dobré zpropitné alespoň při v restauraci. 🙂

Chatky:

Momentálně si můžeš vybrat a objednat z těchto chatek:

Poznámka: Teoreticky bys mohl rezervaci učinit i přes rezervační systém přímo na stránkách kempu, ale všechny chatky jsou nyní rezervované na moje jméno, takže je nyní pro kohokoli „z venku“ rezervace nemožná. Po uzávěrce termínu přihlášek ubytuji jednotlivé účastníky nejen dle jejich preferencí (např. kdo chce být ubytován s tím kterým kamarádem), ale také v chatkách v pořadí za sebou, abychom všichni bydleli poblíž sebe.

Opakuji, že každého ubytuji dle jeho volby chatky a preferencí, s kým chce být ubytován. Pouze v případě nedostatku míst budu postupovat dle již dříve zveřejněných pravidel pro ubytování.

Check-In:

 • Po Tvém příjezdu zajdeš na recepci, kde na základě mnou připraveného seznamu ubytovaných dostaneš klíče od své chatky a také povlečení.
 • Současně se vyřídí nezbytná administrativa, tj. zapsání do knihy hostů, apod. (kdo v přihlášce na Raider sraz vyplnil svoje bydliště, případně číslo dokladu – bude to mít rychlejší, každopádně u mě jsou tyto údaje jako v trezoru :-))
 • Vyřeší se vyúčtování ubytování jako takové, tzn. podle toho, jakou si kdo zvolil chatku a snídani, doplatí si zbytek pobytu, anebo mu bude přeplatek rovnou vrácen (platba je možná jak hotově, tak i kartou). Každý tak bude mít svůj pobyt přesně uhrazen již při příjezdu.
 • Na recepci se současně uhradí kauce 500 Kč za ložnici (měla by být navrácena při odjezdu)

(Vyúčtování bude provedeno dle vzoru „uhrazená záloha“ – mínus „objednané služby“. (Pokud tedy například dotyčný uhradí zálohu na tři dny ve výši 1650 Kč za osobu a nakonec bude bydlet v levnější chatce za 510 Kč vč. snídaně, bude mu vrácena částka celkem 120,- Kč. Kamarádům ze Slovenska vznikne díky mnou kalkulovanému kurzu Kč/€ nějaký drobný přeplatek, který po přepočítání vyřešíme spolu na místě – a letos na to nesmíme zapomenout… 🙂 ).

Check-Out a vyúčtování:  

 • V den odjezdu předáš zástupci kempu uklizenou chatku a klíče.
 • Bude-li vše v pořádku (což předpokládám), bude Ti vrácena kauce, zaplacená při příjezdu.
 • Budeš tak moci odjet rychle a bez prodlev, které by Tě zdržovaly při cestě domů… 🙂

Poznámka: Check-out je nutné provést do 10.00 hodin. Protože nás ale bude v jeden den a hodinu ukončovat pobyt víc, uvažuji, že ještě vymyslím na nedělní dopoledne nějaký plán „předání chatek“. Buď připravím něco jako časový rozpis (cca po 5-ti minutách), anebo připravím papír, na který si každý doplní čas tak, aby mu vyhovoval s ohledem na jím zamýšlený čas odjezdu. Uvidím, tohle je zatím jen úvaha, kterou ještě proberu s majitelem, abychom v neděli 17.6.2018 ráno vše bez problémů a v pohodě stihli.

Závěrem:

Pro zapamatování nechávám shrnutí dalších důležitých bodů úplně na konec a závěrem tedy doplňuji důležité informace o pravidlech chování během našeho pobytu a také Ubytovací řád, platný v kempu Dešná. Prosím o prostudování a respektování následujících bodů:

 • Naše základní pravidla, zveřejněná na našich stránkách jistě všichni znají.
 • Pokud jde o ubytování v kempu, zde je odkaz na Ubytovací řád kempu Dešná. (S majitelem je domluvena výjimka v bodě č. 12 – můžeme zaparkovat motocykly vedle chatek. (Samozřejmě se předpokládá, že z našich strojů nebude unikat žádná kapalina a okolí nebude jakkoli jinak znečištěno). Navíc nám nebude účtován ani poplatek za parkování. :-))
 • Každý host restaurace (eventuálně páry) obdrží účtenku, která bude označena přezdívkou, či jménem. Bude nás víc a chceme se tak vyhnout nepříjemnostem, kdy by někdo z nás nezaplatil svou útratu – byť neúmyslně, např. díky nečekaně větší „společenské únavě“.. J
 • Účtenku je nutné si dobře ohlídat, neboť v případě její ztráty se platí jednorázový poplatek 2000 Kč. (doufám ale, že takový problém nenastane)
 • Mimo areál restaurace (např. k ohništi) se pivo a další nápoje točí do kelímků (aby nedošlo k nechtěnému rozbití sklenice a nezůstaly tak případné střepy např. v trávě). Pokud se již nebudete vracet do restaurace (např. od ohniště) – nezapomeňte uhradit v restauraci úhradu, aby nebylo nutné ji vymáhat druhý den, nebo ji řešit jako ztrátu lístku. :-/
 • Věřím, že v době nočního klidu se budeme bavit kultivovaně, abychom nerušili ostatní nejen kolem sebe, ale i mimo kemp. S nejvyšší pravděpodobností nebudeme v kempu ubytováni sami, ale i kdyby tomu tak bylo – mějme na paměti, že někteří z nás mohou jít dříve spát a neměli bychom nikoho v prostoru chatek rušit. Pro volnou zábavu jsou po nočním klidu určeny prostory restaurace a zahrádky.
 • Závěrem – tak jako každý rok apeluji na skutečnost, že budeme hosté v podniku, který jeho majitele živí. A jako každý rok upozorňuji, že je zcela nepřípustné, aby si kdokoli bral sebou do restaurace jídlo, pochutiny, či alkohol. V roce 2016 se komusi z nás něco takového povedlo, a byť to nebylo ve velké míře – byl to myslím důvod, proč nám v hospodě hned první večer zavřeli dost brzy. Je třeba si uvědomit, že každého z nás něco živí a provozovatele ubytování a pohostinských služeb živí to, co u nich my utratíme – ostatně proto se nám snaží vytvořit hezké podmínky a případně i vyjít vstříc v když máme nestandardní požadavky. Preferuji variantu „žádný alkohol dovezený do areálu“, ale pokud to někdo nevydrží a skutečně se bude chtít pochlubit např. vlastní domácí pálenkou, nechť se chová jako dospělý a ochutná ji max. v ložnici v chatce. Všechny ostatní prostory kempu, včetně venkovních teras u chatek a samozřejmě prostorů restaurace a zahrádky jsou pro takovéto aktivity zapovězeny! Porušení tohoto pravidla slušnosti může mít nejen za následek, že host bude vyzván k okamžitému zaplacení útraty a opuštění restaurace, ale mohlo by také dojít k předčasnému uzavření restaurace i pro další hosty. Budeme proto myslet nejen na obecnou slušnost, ale také na ostatní kamarády, kteří se třeba budou chtít v restauraci dál bavit. (K tématu ještě dodávám, že v nabídce baru v restauraci jsou snad veškeré myslitelné nápoje. Tedy nejen běžný alkohol – pivo, víno, tvrdý alkohol, ale také včetně několik druhů whisky, ruské vodky, francouzský koňak, kubánský rum, ap. Některé mají vystaveny přímo v policích na baru ( viz příloha ), další jsou ve skladu a lednicích. Pan majitel je samozřejmě připraven nachystat cokoliv navíc, pokud si budete přát něco speciálního. Takže dejte kdyžtak vědět… 🙂 )
1713190080