Už je to tady!

21. prosince začíná kalendářní zima. S ohledem na zkušenosti z předchozích let ani nevíme, jestli vůbec nějaká zima dorazí. (Ale snad přeci jen dorazí, protože Klausovic Vašík povídal, že globální oteplování neexistuje… )

Motorkářům se to už zase překlápí… Ještě tu ani nebyly vánoce, ale můžeme se už začít radovat…

Protože 21. prosinec je nejkratší den… Ale 22. prosinec to už bude neznatelně lepší… A 23. zase, na Štědrý den bude den zase kousek delší a tak dál a tak dál… A až přejdou nejchladnější zimní dny, budeme mít další čtvrtinu roku za sebou a kolem období rovnodennosti nejspíš už i ti méně otrlí vyrazí na cesty… I když možná ani ty studené dny nepřijdou a budeme moci vyjet dříve, nebo budeme jezdit dokonce celou zimu, ale kdo to ví? (Snad jen Doník Trampů všechno zná, ale toho to taky vůbec nezajímá… )

Každopádně: zima sice teprve začíná, ale pozitivní je, že už tu máme zimní slunovrat 2018! Těžko dnes říci, jestli bude léto průměrné a budeme tak moci na motorce jezdit po většinu sezóny, anebo jestli se budeme v červenci a srpnu škvařit tak, jako letos… Těžko dnes odhadnout, jestli opět nebudeme trpět nechutenstvím k jízdě po extrémně rozpálených silnicích, kde už člověka ani jízda na motorce neochlazuje, protože se zdá, jako by projížděl obřím fénem… (Osobně bych si vybral tu první variantu… )

Každopádně zimní slunovrat 2018 je zde – astronomicky v 23.23 hod zahájíme tu „lepší“ půlku roku…

Halelujá…

Tosha752

Tosha752

Zruč nad Sázavou