Fajny vylet, aneb „Do Ostravy za technikou II“

(13.9. – 16.9.2018)

Když jsem v roce 2016 pořádal akci s názvem „Fajny vylet, aneb „Do Ostravy za technikou“, netušil jsem, že za dva roky se vrátím k přípravě podobného výletu. Ne všechno naplánované se nám tenkrát podařilo stihnout a tak bych rád využil „záminku“ k cestě, k výletu, či chcete-li – k jedné z posledních letošních příležitostí na vícedenní výlet s přáteli.

Připravuji tedy jakýsi „Fajny vylet II“

„Záminkou“ je opět Letecký den v rámci akce Dny NATO při dnech NATO v Mošnově u Ostravy. Probíhá ve dnech 15. a 16. září za přispění z fondů NATO. Každoročně je k vidění množství techniky od běžných, či obrněných vozidel, až po vrtulníky, dopravní letadla, či stíhačky. Zájemci na akci každoročně mohou objevit různé „lahůdky“, či ne tak často viděnou techniku.

Ačkoli se na Dny NATO neúčtuje žádné vstupné a jsou tedy pro širokou veřejnost zdarma, nikde není psáno, že účastníci naší vyjížďky se musí tohoto (především leteckého) dne zúčastnit. V úvahu připadají další možnosti, kam se lze podívat, co můžeme navštívit a kde se můžeme zastavit. V r. 2016 jsme nestihli návštěvu areálu vysokých pecí, které zajímají nás všechny „těžkým průmyslem nepolíbené“. Proto se je pokusíme navštívit letos.

Akce je opět „svobodomyslná“ v tom smyslu, že účast na vyjížďkách a uvažovaném programu samozřejmě není povinná, takže si jednotlivci, nebo skupinky mohou užívat program vlastní.

Podobně jako v r. 2016 předpokládám, že bychom vyrazili již ve čtvrtek 13.9. a domů se vrátili v neděli 16.9. Také v tomto ohledu je však na každém zájemci, jestli bude chtít přijet již ve čtvrtek, nebo v pátek, či až v sobotu, anebo jestli bude chtít, či potřebovat odjet dříve. Využít co nejvíce času je samozřejmě ideální, neboť nebudeme pouze jezdit, ale budeme se také večer bavit…  Každopádně – trasu tam i zpět plánuji již také jako vyjížďku se zastávkami na něco k vidění i k snědku tak se mohou účastníci z Čech přidat k plánované trase „České sekce“ jak ve čtvrtek, tak i v neděli.

Jako místo ubytování jsem opět vybral RS Budoucnost ve Frýdlantu nad Ostravicí, kde jsme byli ubytovaní minule. Tenkrát jsme museli udělat kompromis, neboť druhé dvě noci byly již lepší pokoje obsazeny, nicméně i tak se nám tam líbilo – mj. i pro místní dobrou kuchyň, dobré místo k zaparkování, atd..

Pro letošek jsou zablokované ty lepší – dvojlůžkové pokoje hotelového typu a můžeme je mít k dispozici po celé tři dny. Rezervaci mi drží do pondělí 27.8.2018, do kdy musím nahlásit počet účastníků. Proto prosím o rychlé rozhodnutí, abych (jako v případě pořádání jiných akcí) mohl včas provést závaznou rezervaci a úhradu souhrnné zálohy za všechny přihlášené.

Přihlášku k ubytování lze jako obvykle provést pomocí jednoduchého formuláře, a to nejpozději do neděle 26.8.2018.

Zálohu na ubytování výši 600 Kč za osobu a noc zašlou přihlášení na číslo účtu 101 749 8305/6100 (variabilní symbol 13160918) – nejpozději do středy 29.8.2018, (abych je měl do 30.8.2018 připsané na účet, neboť 31.8. zasílám souhrnnou zálohu poskytovateli ubytování).

Itinerář akce je pro všechny dny je aktualizován, nicméně změna je vyhrazena – ať již z důvodu času, objížděk, nebo třeba počasí.

Diskuse k připravované akci