Odpověď na: "4. Česko-Slovenský Raider sraz" 2018 – vše k přípravě

Úvodní stránka Fóra Naše akce "4. Česko-Slovenský Raider sraz" 2018 – vše k přípravě Odpověď na: "4. Česko-Slovenský Raider sraz" 2018 – vše k přípravě

#4733
Tosha752
Správce
Správce

    Pepko, nejmenoval jsem nikoho a to přesně proto, že jsem to nechtěl hrotit. Vím, že jsi to nemyslel zle a proto jsem včera psal takhle umírněně. Ale myslel jsem také, že to pochopíš a nebudeme se v tom dál hnípat.

    Víš dobře, že se rád směju, a sám rád vymýšlím legraci. A obecně je někdy velmi těžké posuzovat, co je vtipné a co už ne, protože každý máme tu hranici jinde. Já si samozřejmě nechci hrát na drába, který bude odmazávat každý vtípek, byť by to byl pouhý pokus. Proto jsem to fórum nezřizoval a nemám ani čas se o tom znovu a znovu přít a dál rozepisovat. Takže tuto moji odpověď ber jako slušnou, ovšem poslední na téma, co kam patří.

    Všimni si, že jsem Martymu odpověděl dlouze, podrobně, ale taky zřetelně a slušné. S tím není problém. Problém je v tom, že je zbytečné tady plkat, jestli si dá někdo bramborák, “hospodu”, fileče, nebo třeba žabí stehna. Nenarážím teď na Tebe, ale i když něco nemusí být extra vtipné, vážím si i pokusu o vtip. A z tohoto důvodu nemám pocit, že bych chtěl někoho umravňovat a umazávat byť i jen takovéto pokusy. Myslím, že i diskuse k jinému tématu může být odlehčena vtípky – dokonce i kdyby byly nepovedené. Jinak by to byla nudná suchařina a to si ani já sám nepřeji. Navíc by nikoho nebavilo chodit na fórum, kde by měl pocit, že bude “opravován” a že diskuse nebude svobodná.

    Nicméně všichni víme, že “opakovaný vtip není vtip”. Takže je z tohoto pohledu jedno, jestli si budeme psát o bramborácích, filečích, anebo jestli si tady vyjmenujeme všechny možné recepty z kuchařky Magdaleny Dobromily Retigové… Pořád by to byly jen opakované vtipy a jediný rozdíl by byl v tom, že já už bych je při opakování stejného principu (nevtipu) dávno mazal a později účastníka z diskuse vykázal.

    Můžu jen zopakovat, že mě k tomu nevede žádná snaha si na něco hrát, ale snaha udržet diskusi čistou alespoň v rozumných mezích. A když se tedy vrátím k tomu, proč jsme tady začali tohle rozpatlávat – jde o oficiální vyjádření mého postoje a chci aby i ostatní věděli, že nemám zájem, důvod a ani čas si na něco hrát. Naopak si myslím, že druzí ocení, že se snažím diskusi udržet “čistou”, protože je to v zájmu jejich, mém a koneckonců i Tvém. Tedy v zájmu nás všech.

    Proto jsem Ti minule psal takhle podrobně a slušně, aby bylo jasné, že si nechci hrát na nějakého kazatele. Proto jsem nepsal nic jako “příště tyhle příspěvky vymažu, atd.”. Ačkoli by mi mohlo být jedno, jestli se to někomu nelíbí, nebo to někdo nechápe – nemám obecně rád každou zbytečnou nepříjemnou komunikaci.

    Nevedeme spor, pouze Ti vysvětluji, že moje přání je vést zde diskusi nezaplevelenou. Nechtěl jsem včera psát nic jako “diskutujeme dle “diskutujeme dle stanovených pravidel”, i když je to fakt. Chápu, že by to na někoho skutečně mohlo působit “nafoukaně”, “nabubřele”, nebo chceš-li “nepříjemně”, ale jsem si jist, že 99% lidí chápe důvody, které Ti zde píšu a věřím, že je chápali i před tím, než jsme si tady o tomhle začali psát.

    A tím bych toto “mezitéma” ukončil. Ty jsi napsal několik krátkých vět a zdá se, že jsi nepochopil, proč máme zmíněná pravidla diskuse a proč jsem se minule snažil popsat věci diplomaticky a nekonfliktně.

    Ale mě jen tato odpověď stála 3/4 hodiny času a umím si představit její výrazně produktivnější využití. Tohle naše dopisování zde úmyslně nechám zveřejněné, ale je to poslední čas, který tomuto zbytečnému psaní věnuji.

    A tím tohle dohadování uzavírám – téma zde je: “Vše k přípravě 4. Česko-Slovenského Raider srazu 2018”

    1722064074