Odpověď na: Jak lze také ovlivnit životnost pneumatik?

Úvodní stránka Fóra Technika Konstrukce (rám, atd.) Ráfky a pneumatiky Jak lze také ovlivnit životnost pneumatik? Odpověď na: Jak lze také ovlivnit životnost pneumatik?

#17099
Viky
Účastník

    Zdravím všechny a chci přispět svojí troškou do diskuze.
    Motorku jsem koupil v r. 2016 na nějakých gumách a ty jsem postupně dojel a vyměnil za nové.
    První přišla na řadu zadní. Byla tam Metzeler š. 210 dříve jsem je používal na jiné motorce tak jsem je znovu koupil.
    Takže malé shrnutí: první Meteeler 800 š. 210 nájezd 16320 km cena 4561 kč s dopravou
    jízdní vlastnosti dobré guma je trochu tvrdší tak jsem si musel dávat pozor za vlhka, mokra a na nových asfaltech:
    druhá Metzeler 888 š. 210 nájezd 19155 km cena 4442 kč s dopravou
    jízdní vlastnosti podobné jako u předchozí pneu:

    třetí Avon Cobra š. 240 zatím najeto 1400 km cena 4898 kč s dopravou
    jízdní vlastnosti se mi zdají zatím lepší než u předchozích pneumatik. Doufám že nájezd bude přes 20000 km 🙂

    A teď přední, Měl jsem namontovanou Metzeler 800 nájezd 24275 km cena 2670 kč s dopravou
    Jízdní vlastnosti dobré, předek mi ještě neuklouznul, ale to bych asi ani nechtěl.

    Když jsem teď dával zadní gumu Avon, tak jsem si říkal že dám též na předek Avon.
    Ale po přečtení recenzí zde na fóru že je na těchto gumách malý nájezd km tak jsem zvolil opět
    Metzeler 800 cena 2547 kč. Když vydrží zase těch 24000 km + – budu sopokojen.

    Tak všem přeji hodně bezpečných km na jakýchkoli gumách a hlavně kolama vždy dolů.

    1722063105