5. ČSRS – výběr místa

Hlediska pro výběr ubytování na RS:

Každoroční volba ubytování je výsledkem kompromisů. Někdo má rád „běžný standart“, další říká, že si zaslouží špičkovou kvalitu a jiný by se zase spokojil s ubytováním ve stanu…

Na 5. ČSRS jsem začal hledat ubytování ještě dříve, než vloni, předloni, atd. Přesto bylo hledání (již od poloviny prosince!) velmi těžké. Nejde jen o to “otevřít internet”, ale hledat takové místo, které bude kompromisem mezi mnoha různými hledisky. Přesto jsem byl překvapen, že pěkná místa jsou částečně nebo dokonce i úplně obsazena již na rok 2020 (!!)

Řešíme to každý rok někdo by se rád ubytoval co nejlépe, protože je zvyklý, neřeší peníze, atd. Někomu stačí chatka, nebo stan. Někdo řeší dobrou restauraci v místě a jinému by stačilo pivo a buřty s cibulí ze stánku.

Co se však každý rok mění je počet účastníků. Ten každým rokem roste a i proto je rok od roku těžší najít vhodné ubytování na vhodném místě. Pro tento rok se dokonce zdálo, že budeme muset vzít zavděk ubytováním sice v rámci jednoho města, ale na více místech. Že by to asi nebylo dobré z hlediska party a společného posezení je jasné… 😉

Jako každý rok – shrnu i letos:

  • Snažím se pro nás všechny najít rozumný kompromis – tzn. něco pokud možno kvalitní, či rozumné a zároveň ne příliš drahé.
  • Ideálně s rozumným množstvím pokojů pro páry se samostatnými toaletami, koupelnou a celkově s nezanedbaným vybavením…
  • Zdá se, že se nás každým rokem schází víc, samozřejmě se tím hůř shání vhodné ubytování.
  • Hledáme místa, kam se dá na motorce pohodlně zajet, dá se tam dobře zaparkovat, je to tam zajímavé a pěkné.
  • Bydlení by mělo být alespoň s občerstvením, pro nás s rozumnou otvírací dobou, ap.
  • Zajisté všichni oceníme čisté WC a speciálně ženy určitě také samostatnou koupelnu, atd….
  • Bonusem může být další vyžití – ať již kulturní, či sportovní, nebo třeba ohniště, či bazén…

Rád bych poděkoval těm několika jedincům, kteří mi poslali náměty a tipy na ubytování pro letošní rok. Jeden člověk nikdy neví tolik, jako víc lidí a tak i do budoucna budu rád, když se objeví vstřícní jedinci, kteří si své nápady nenechají pro sebe.

1716420081