4. ČSRS – Spanilé jízdy – podrobnosti

Podrobnější vysvětlení k trasám a jejich délce:

Původně jsem uvažoval o velice krátké Spanilé jízdě. Mnoho lidí však tohle svezení s velkým počtem Raiderů považuje za poměrně důležitý bod programu Raider srazu a pokud bych udělal Spanilou jízdu opravdu krátkou – než bychom se srovnali do kolony a uvědomili si tu radost – byli bychom u konce… Proto jsem později počítal se Spanilou jízdou o délce cca 25 – 35 km  (průměr zhruba 30) s tím, že ji zakončíme nějakým společným fotografováním, kávičkou, dortíkem, apod… Avšak představa, že bychom jeli například do Zlína – nejprve po místní “slušovické” dálnici úplně rovně po jedné odbočce na Zlín bychom jeli opět pouze rovně až do Zlína přes všechny ty semafory se mi nelíbí.

Někdo by Spanilou jízdu nejraději nedělal vůbec, jiný jen opravdu krátkou a další by si ji představovali ideálně jako dlouhou vyjížďku…    Neznáme se všichni, nevíme, kdo jak jezdí a ani já nemám zájem, abychom při případné delší a rychlejší cestě někde havarovali. Zvolil jsem proto kompromis: Trasu obou Spanilých jízd jsem naplánoval v délce do 50 km a záměrně jsem ji zvolil po “běžných” – tedy cestách, na kterých nepředpokládám žádné složité úseky. Samozřejmě jsem při tom musel brát v potaz také místní geografii.

Někteří dorazí až během pátku, jiní pro změnu budou muset již v pátek odjet. To je důvod, proč uděláme Spanilé jízdy v pátek i v sobotu.

A protože bychom se odpoledne špatně scházeli, když většina z nás bude na vyjížďce – uděláme obě Spanilé jízdy hned po ránu, aby měl každý následně pokud možno nerozkouskovaný den pro sebe.

A aby Spanilá jízda nebyla pokaždé stejná, zvolil jsem dvě různé trasy s dvěma různými cíli:

1. den (v pátek) uděláme cestu na Vsetín a Jablůnku a ukončíme ji před areálem Zoologické zahrady Lešná.

2. den (v sobotu) budeme cestu směrovat na Slušovice, Fryšták, Zlín (*) až do Luhačovic.

 

(*) Zlín je jediné místo, kde se nebudeme moci vyhnout několika semaforům. Bude však sobotní provoz a všude pojedeme po hlavní silnici.

Až na dvě místa:

a) na křižovatce při nájezdu z ulice Dlouhá na ulici Třída Tomáše Bati odbočíme vpravo;

b) O cca 800 metrů dále odbočíme z ulice Třída Tomáše Bati vlevo na ulici Březnická

Tyto dvě odbočky si jistě každý snadno zapamatuje. Pokud bychom se díky semaforům roztrhali, navzájem na sebe uvidíme a především bude každý vědět o dvou již zmíněných odbočkách. V případě roztržení na dvě, či tři části čelo kolony počká na vhodném místě na výjezdu ze Zlína (ulice Březnická) ve směru na Březnici. Opožděná část kolony se následně přidá a společně dojedeme do Luhačovic. Vypadá to možná složitě, ale jde o pouhé dvě křižovatky a důležité je nezmatkovat. 🙂

1716425203