5. ČSRS 2019 – pozvánka

5. Česko-Slovenský Raider sraz 2019 (s účastí kamarádů z dalších zemí) – POZVÁNKA

POZOR! Termín pro vyplnění přihlášek je do 15.3.2019! 

Potvrzením přihlášky je úhrada zálohy nejpozději 15.3.2019!

 

Kdy:

6.6.2019 – 9.6.2019

(Kdo se nebude moci zúčastnit celé akce, může se registrovat na kratší dobu)

 

Kde:

Vzhledem k tomu, že je rok od roku těžší sehnat zajímavé a přitom ne příliš drahé ubytování (navíc pro stále přibývající počet zájemců), bylo letos nutné hledat ve větší vzdálenosti od Moravsko-Slovenského pomezí. 5. Česko-Slovenský Raider sraz se bude konat v Mohelnici v kempu Morava.

Některé možnosti ubytování (hotely i kempy) by se daly označit za hezčí a kvalitnější, byly však již z větší či menší části obsazené, nebo byly pro uvažovaný počet účastníků příliš malé. Jiné například neměly vhodnou kombinaci levnějšího a dražšího (kvalitnějšího) ubytování (někdo chce stan, jiný chatku a další třeba pokoj se samostatným WC a koupelnou), byly příliš drahé, nebo nenabízely alespoň základní pro nás důležité služby. Kemp Morava je opět jakýmsi kompromisem – nabízí levnější i relativně lepší ubytování s restaurací přímo na místě, navíc v hezkém kraji Moravské Hané. I tento kemp byl již v původním termínu (13.6. – 16.6.) obsazen a musel tedy být zvolen termín srazu o týden dřív.

Jako každý rok – u objednávky ubytování záleží “kdo dřív přijde, ten dřív mele” – je tedy dobré vyplnit přihlášku a zaplatit zálohu na ubytování co nejdřív. Toto doporučuji zejména váhavým střelcům, kteří nemají ujasněné, co chtějí. Myslím, že kdo skutečně chce přijet, zařídit si to dokáže. Pokud byly pozvánky zveřejňovány až na jaře, mnoho tzv. zájemců říkalo “jé, to je škoda, ale něco už tam mám, kdybych to věděl dřív, tak bych se zúčastnil…” Poslední dobou je tedy pozvánka zveřejňována výrazně dříve, přesto mnoho lidí říká: “no to je moc brzy, termín je daleko a já nevím co bude”… Bohužel jde často o tytéž nerozhodné a myslím, že jde spíše o neschopnost pracovat s kalendářem, přijmout rozhodnutí a zařídit se podle toho např. v práci. Až na pár výjimek, které znám a vím, že z různých důvodů skutečně moc dopředu nevědí. Mohou se tak výjimečně vyskytnout zájemci, kteří – především z pracovních důvodů skutečně nebudou vědět, zdali se budou moci zúčastnit. Bohužel i oni musí počítat s tím, že si v takovém případě budou muset zajistit ubytování sami a pravděpodobně jinde, než kde bude “hlavní skupina”…

Zájemci o účast na 5. Česko-Slovenském Raider srazu, nechť se přihlásí obratem, nejpozději však do 15.3.2019.

Potvrzením přihlášky je úhrada zálohy tak, aby na účtu byla taktéž nejpozději do 15.3.2019.

(Následně zašlu vybrané zálohy na účet kempu).

Takto včas zveřejněný termín Raider srazu dává všem zájemcům čas zařídit se v práci i soukromí tak, abychom se Raider srazu mohli zúčastnit. Po termínu 15.3.2019 organizátor nemůže garantovat, že další účastníci seženou ubytování na stejném místě.

Ubytovávání jednotlivých účastníků proběhne opět dle stanoveného systému.

 

Kvalita ubytování:

Zvolené ubytování by po dobu Raider srazu mělo bez problémů umožnit „přežít“ každému. Každým rokem je těžší a těžší vybrat něco kompromisně vyhovující většině, v rozumné ceně a s rozumnými službami. Na místo se dá dojet po pěkné cestě, mělo by tam být kde zaparkovat, postele budou povlečeny, k dispozici by měly být čisté toalety a sprchy (v apartmánech součástí pokojů toaleta a sprcha), na místě je restaurace, občerstvení v kiosku, atd. V úvahu také připadá možnost dalšího vyžití, např. bazén, stolní tenis, kuželky a další. 

Stále se snažím zohledňovat tato hlediska výběru vhodného ubytování.

 

Záloha na ubytování a její výše:

 • Základem pro stanovení zálohy je aktuální ceník kempu Morava (záložka “Ceník”, období 1.6. – 31.8.2019). Záloha je stanovena s určitou rezervou tak, aby měl každý účastník uhrazenou hlavní část služeb, tj. ubytování, snídani a parkování motocyklů.
 • K ceně je připočítáno navýšení za další služby objednané organizátorem. Přiobjednané služby jsou rozpočítány mezi odhadovaný počet účastníků a příplatek na osobu a den tak činí zanedbatelnou částku (viz níže).
 • Při přepočtu CZK / EUR / PLN je aktuálně počítáno s kurzem 26,- Kč / €, resp. 6 Kč / zlotý. Kompletní vyúčtování za ubytování a další poplatky proběhne (s přihlédnutím ke kurzu 6.6.2019) přímo při příjezdu účastníků a přebírání klíčů od ložnic či chatek na základě ubytovacího pořádku.
 • Cena lůžka závisí na počtu osob v daném pokoji či chatce. Čím více bude chatka, či ložnice obsazena, tím nižší vychází cena pro jednu osobu (příklad: Je-li cena chatky za noc 1350 Kč, pak při obsazenosti 2 lidé bude stát nocleh jedné osoby 675 Kč (26 €, nebo  113 zlotých), při obsazenosti 3 lidé bude stát nocleh jedné osoby 450 Kč (17,50 €, nebo 75 zlotých) a při obsazenosti 4 lidé by stál nocleh jedné osoby 338 Kč (13 €, nebo 56 zlotých).
 • Organizátor se bude snažit chatky zaplnit tak, aby výsledná cena byla pro každého jednotlivce co nejnižší, nebudou-li si ubytovaní přát jinak (např. bydlet dva lidé v chatce pro čtyři, ap.)
 • Vzhledem k tomu, že v době zveřejnění pozvánky není známý celkový počet účastníků, z toho ani počet manželských, či partnerských dvojic, a také nejsou známy jednotlivé skupiny kamarádů, kteří si budou přát bydlet společně – bude ubytovací pořádek vytvořen teprve na základě přihlášek. 
 • Při tvorbě rozpisu ubytování budou zohledněna pravidla pro ubytování (např. přednostní ubytování manželských, či partnerských dvojic v lepších pokojích, ap.). Kromě dalších pravidel budou zohledněna  také přání účastníků kdo s kým bude chtít být ubytován (možno zaznamenat v přihlášce). 

S ohledem na ceník kempu Morava a předchozí uvedené body

je stanovena záloha 750 Kč (29 €, nebo 125 PLN) / osobu a noc. 

V záloze je zahrnuta cena za ubytování se snídaní, poplatek za parkování motocyklu a dále organizátorem objednaných několik služeb navíc, které by nám měly pobyt zpříjemnit. (Nebude-li si účastník přát snídani, může toto zapsat v poznámce přihlášky).

Respektujte výši zálohy, která je pro jednoduchost a přehlednost stanovena v jednotné výši. Přesné vyúčtování s každým jednotlivcem proběhne tak, jako v loňském roce – tzn. při příjezdu během check-inu a předání klíčů na základě tabulky přihlášených (kterou organizátor zašle do recepce před vlastní akcí).

Znamená to, že při volbě ubytování, kde díky počtu lidí v chatce, či pokoji vyjde cena lůžka cca 500 Kč (19 € / 83 zlotých) a méně se dá předpokládat, že dotyčnému bude vrácena drobnější částka (plus minus 50-150 Kč na osobu a den). Naopak – při volbě dražšího ubytování, případně menším počtu osob v chatce či pokoji bude účastník při příjezdu drobnější částku doplácet. Recepce není zařízena na vracení financí v jiných měnách než v CZK, případný drobný přeplatek záloh však účastníci z dalších zemí jistě využijí např. k zakoupení občerstvení při cestě domů.

V recepci kempu lze individuálně zakoupit další služby (např. žetony do sprch, přístup do plaveckého bazénu, atd.).

 

Organizace jízd na Raider srazu 2019:

Také v tomto roce se určitě počítá s kratší společnou vyjížďkou (Spanilou jízdou), protože svezení pohromadě ve velkém množství Raiderů je jeden z motivů, který láká asi každého jeho majitele. (Nebo alespoň většinu z nás – ani tato jízda samozřejmě není povinná… 😉 ). Také trasy Spanilých jízd (v pátek i v sobotu) budou zveřejněny nejpozději v květnu 2019.

 1. I letos bude Raider sraz organizován volně, tzn. jednotlivci či skupinky budou moci využít mnoho tras, nabízejících se v okolí, budou moci navštívit různá muzea, hrady, rozhledny a další zajímavá místa dle svého uvážení.
 2. Nejpozději v květnu 2019 budou zveřejněny náměty na různé trasy a také výběr z možností zastávek (pamětihodnosti, muzea, rozhledny, pěkná místa, atd.). Trasy lze samozřejmě libovolně kombinovat.

 

Program Raider srazu 2019:

 1. Jako obvykle – program nebude nijak speciálně organizovaný a je na uvážení každého účastníka, jakým způsobem se bude chtít bavit. Během večerů se počítá se společným posezením, s povídáním, výměnou zkušeností, a další zábavou.
 2. Vzhledem k tomu, že letos půjde opět o Raider sraz s účastí přátel z dalších zemí, určitě bude dobré nevytvářet (např. v restauraci) “skupinky”, zamíchat se mezi sebe a jako “hostitelé” (Češi a Slováci) ukázat ostatním, že jsme zábavní společníci. Kdo se zúčastnil Raider srazu 2018 ví, že se skupinky zpočátku trošku oddělovaly, ale později se našli správní společníci, kteří neměli trému i přes jistou jazykovou bariéru dobře se bavit i s kamarády z jiných zemí.. 🙂 (Osobně jsem byl potěšen, že se našlo i několik diskutujících, u kterých bych takové zapojení ani nečekal). Motorkáři – a též motorkáři Raideristé jsou všude stejní a vyhýbat se kontaktu s podobně nadšenými lidmi byť z jiných destinací je škoda… 😉 )
 3. K dispozici je také časový harmonogram srazu.
 4. Účastníci Raider srazů jezdí v případě zájmu na akci společně. Trasa”České sekce” bude jako vždy naplánována jako vyjížďka s programem a zastávkami, podobně jako cesta zpět. Pro zájemce z Čech, kteří se budou chtít ve čtvrtek přidat ke koloně na Raider sraz, nebo v neděli z Raider srazu zpátky “na západ” – připravím a zveřejněním nejpozději v květnu 2019 itinerář míst a časů průjezdu. Jednotlivci se tak budou moci přidávat, či odpojovat během trasy. Změna propozic vyhrazena (v případě většího časového předstihu bude i zveřejněna).

 

Kdo je na Raider sraz zván?

 • Majitelé, nebo příznivci motocyklu Yamaha Raider, vč. jejich batůžků
 • Jejich přátelé a kamarádi vč. batůžků
 • Bývalí, či budoucí majitelé motocyklu Yamaha Raider, taktéž vč. batůžků
 • Všichni, kteří chtějí příjemně strávit čas, chtějí se bavit, svézt se a navštívit zajímavá místa
 • Vesměs však ti, kteří ctí Naše základní pravidla
 • V r. 2017 nás svou návštěvou poctil také „náš“ historicky první „Raider pes“ se svým doprovodem. Sláva Raider srazů se šíří také mezi čtyřnohými kamarády a tak se Raider srazu 2018 zúčastnili již dva. 🙂 Není sice v tuto chvíli jasné, kolik se jich zúčastní letos, ale “Raider mazlíčci” jsou samozřejmě vítáni také. Aspoň si ověříme jak ve výcviku svých páníčků pokročili… 😀

 

Důležité upozornění:

 1. Nezapomeňte se na Raider sraz pojistit, vzít si doklady, léky, apod.;
 2. Dobře si zkontrolujte technický stav svých strojů;
 3. Přes opakovaná upozornění na osvěžení si pravidel jízdy v koloně se v loňském roce našli jedinci, kteří se těmito pravidly neřídili a zbytečně tak zvyšovali možná rizika. Protože to považuji za bezohledné, ještě jednou upozorňuji: Zopakování a především dodržování pravidel jízdy v koloně  platí bez výjimky nejen pro méně zkušené jezdce a ignoranti budou bez pardonu vykázáni.

Pro účast na 5. Česko-Slovenském Raider srazu zbývá již jen:

vyplnit přihlášku a uhradit zálohu za ubytování

Případné další informace budou včas zveřejněny v samostatném příspěvku, nebo v diskusním fóru v tématu 5. Česko-Slovenský Raider sraz.

Půjde především o:

 • Organizační záležitosti a doplnění informací k organizaci srazu;
 • Zpřesnění programu Raider srazu, případně zveřejnění itinerářů jednotlivých dnů;
 • Pro “Českou sekci” itinerář cesty na Raider sraz (6.6.2019), případně alespoň hrubý itinerář cesty z Raider srazu (9.6.2019);

V případě jakýchkoli dotazů je vhodné jako první možnost využít tohoto diskusního fóra. Jako druhou možnost lze využít emailu, či telefonátu. (Jde o to, že podobné dotazy může mít více lidí a odpověď tak bude k dispozici všem.. Navíc v současnosti komunikuji již s více než 130-ti Raideristy + mnoha dalšími motorkáři a z hlediska času je velmi těžké odpovídat na vše individuálně).

Nicméně v případě, že na stránkách, či v diskusním fóru nenajdeš odpovědi na své otázky, kontaktuj mě na emailu  752tosha@gmail.com, nebo na telefonu +420 777 094 758.

Věřím, že se letos opět sejdeme v hojném počtu a především v pohodě a s dobrou náladou. Věřím také, že nám letos co nejlépe vyjde počasí a že se mezi námi objeví i nové tváře, které jsme doposud neměli možnost poznat.

Těším se setkání na 5. Česko-Slovenském Raider srazu!

Tom

1716205222