4. ČSRS – check-in

Příjezd, check-in:

Příjezdy účastníků individuálně, nebo v různých skupinkách od čtvrtku 14.6.2018 až (v některých případech) do soboty 16.6.2018. Kdo přijede, přihlásí se v recepci kempu Dešná svým jménem a informací, že patří ke skupině „Raider sraz“.  Přímo při příjezdu budou účastníkům předány klíče (povlečení bude připraveno v chatkách, nezapomeňte si však sbalit ručníky). Současně se provede nezbytná administrativa – vyúčtování. V případech, kdy účastníkem zaplacená záloha byla nižší, než cena ubytování a snídaní, doplatí účastník Raider srazu příslušnou částku. A obráceně – pokud vychází záloha vyšší – recepce kempu Dešná přeplatek účastníkovi vrátí. Přeplatek ze záloh, placených na účet organizátora v € budou vráceny dle kurzu Kč/€ 25/1, zbytek pak v Kč.

V recepci kempu je možné platit hotově, či platební kartou.

Při příjezdu vybírá recepce kempu vratnou zálohu na případná poškození ve výši 500 Kč na chatku (viz stránky kempu Dešná). Při odjezdu se pouze přebere chatka a vrátí záloha, pokud je vše v pořádku (což se předpokládá).

Poznámka k vyúčtování:

Peníze zaslané účastníky Raider srazu ze zahraničí v € dorazily na můj účet přepočtené v aktuálním kurzu snížené o bankovní poplatky. Ačkoli účastníci ze zahraničí hradili stejně vysokou zálohu, je možné, že díky její úhradě v různých obdobích mi s ohledem na aktuální kurz přišly na účet rozdílné částky. Každou připsanou platbu v Kč jsem rozdělil počtem osob (nocí) a tuto částku jsem připsal do souhrnu vyúčtování. Proto se může stát, že i účastníci se stejným počtem nocí a snídaní snídaně budou doplácet různě vysokou částku, nebo jim bude různě vysoká částka vrácena.

Poznámka k ubytování:

Vzhledem k tomu, že v kempu Dešná se ubytování platí formou úhrady za celou chatku, může se stát, že někteří účastníci budou platit za nocleh víc, než jiní. Je to dáno právě obsazeností chatky. Pokud je chatka plně obsazena, pak cena noclehu na osobu vychází nižší, než v případě, kdy chatka plně obsazena není. Může se dokonce i stát, že tentýž účastník zaplatí rozdílnou cenu za nocleh v různých dnech. Opět je to dáno tím, že např. v určitý den není chatka plně obsazena, ale v následujících dnech již dorazí další účastníci a průměrná cena za osobu / noc se tak sníží.

Snažil jsem se ubytovací pořádek udělat dle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Měl jsem při tom na paměti mnoho hledisek, která jsem se snažil shrnout do určitých pravidel pro ubytování. Nicméně právě s ohledem na co nejnižší cenu chatky jsem nakonec sám určitá hlediska poupravil tak, aby průměrná cena za osobu a noc byla co nejnižší. Například v případech, kdy by později přihlášení účastníci – pár musel bydlet sám na celé chatce, protože bych jej již neměl kam “doplnit” do chatek již obsazených jinými páry – ubytoval jsem je po zralé úvaze do chatky s muži – byť samozřejmě do samostatného pokoje. Připadá mi to pořád lepší, než platit výrazně více za celou chatku. Musel jsem se také vyrovnat s tím, že mnozí kamarádi se znají a chtějí bydlet spolu, nebo třeba s tím, že nejvíce účastníků bude na Raider srazu v noci z pátku na sobotu, zatímco v noci ze čtvrtku na pátek nás bude nejméně.. Atd.

Pokud by někomu ubytovací pořádek úplně nevyhovoval, věřím v jeho pochopení a toleranci. Určitě jsem nechtěl někoho poškodit a snažil jsem se v rámci možného udělat co nejlepší kompromis… 😉 

1713188741