Tuningová (uskutečněná akce)

Neděle 27.10.2019 byla krásným dnem před pondělním svátkem (28.10.) Proto byla narychlo zorganizována vyjížďka s názvem „Tuningová“.

S ohledem na neustále se měnící předpovědi počasí byla vlastní akce naplánována opět na poslední chvíli. Tentokrát měla většina pozvaných již svůj program – kromě využití prodlouženého víkendu již mnoho lidí mělo v plánu mj. návštěvu hřbitovů – v předstihu Svátku všech svatých. Bylo nás tedy skutečně jen několik. (*)

Byl však krásný den a tak jsme si i toto svezení moc užili. Poté, co jsme vyrazili s Hodinářem z prvního bodu trasy – z Mladé Boleslavi – vzali jsme to zrychleným přesunem po dálnici D10 až do Prahy. Ne, že by nás to bavilo, ale cestou bylo (a ještě nejspíš je) několik uzavírek a objížděk…

V Praze krátká zastávka na snídani s kávou v KFC na Černém Mostě a pak už jen krátký přesun na výstavu motorek. Báli jsme se, jestli to nebude nuda, ale bylo to fajn, pěkné a zajímavé. Až na to horko, neděle 27.10. byla skutečně hodně teplá…

Po výstavě jsme na Průmyslové nabrali Marcelu a Vaška. Museli jsme projet kousek skrz Prahu, abychom se dostali na Jesenici a přes Jílové u Prahy opět do hezkého Posázaví na Týnec nad Sázavou a Benešov. Po natankování v Benešově jsme se sklouzli na Divišov a přes Šternov na Tichonice a Kácov. Je tam nový asfalt a ty zatáčky jsou tam prostě krásné… Z Kácova pak na Zbizuby, Podveky a přes Rataje nad Sázavou opět nádherným lesním úsekem přes Talmberk do Sázavy a na kraj Stříbrné Skalice na „Marjánu“ na oběd..

Dny jsou však již extrémně krátké a protože v neděli byl již (bohužel) zimní čas, museli jsme vyrazit alespoň ve tři odpoledne, abychom všichni dojeli domů pokud možno za světla… Podařilo se to s asi desetiminutovým zpožděním, svezli jsme se přes Stříbrnou Skalici do Jevan. Nás pár se postupně oddělovalo, až jsme s Jankou a Hodinářem jeli sami na Štíhlice, Doubravčice a Český Brod. V Bříství se oddělil Hodinář a zamířil po dálnici na Hradec domů a my jsme (s objížďkou přes Velenku) sjeli do Milovic, kde jsme na lince pořádně na zimu umyli motorky… (**) Bylo to ideální, protože nám zbývalo posledních cca 30 km do Mladé Boleslavi, takže krásně se lesknoucí stroje dobře uschly..

A to je konec letošní pohádky.  Jak je vidět na krátkém videu v galerii – s vystavovatelem od stánku Royal Enfield jsme se lehce snažili pozlobit Janku, když jsme jí dali „bojový úkol“ nakopnout klasickým způsobem bez startéru motorku… Vytřela nám zrak – motorku bez problémů nakopla na třetí pokus… :-D  Asi někde trénovala a já už pochopil, proč se jí v noci ze spaní občas škube nožička…. :-P  Prostě motorkářka každým coulem… :twisted:  Jinak jsme moc fotek nedělali, v galerii je jen pár fotek letošních několika „posledních mohykánů“ před rozjezdem domů…

Diskuse k této vyjížďce asi zůstane nerozvířena, podobně jako diskuse ke každé menší akci. :-)  Každopádně poslední říjnová neděle byla krásná a také výstava se nám líbila, takže se narychlo svolaná vyjížďka i přes minimální účast a krátký den povedla.

(*) Při organizování budoucích akcí a vyjížděk předpokládám napříště jejich zveřejňování s rozumným předstihem s tím, že v případě zrušení, či přesunutí akce na jiný termín z důvodu počasí to bude oznámeno na stránkách vždy nejméně 24 hodin (pomocí vyskakovacího okna)

(**) Obávám se, že pokud nebudou nasolené silnice, tak stejně budeme jezdit i v zimě, alespoň já tedy nejspíš ano…

Tosha752

Tosha752

Zruč nad Sázavou