Tuningová

(27.10.2019)

Kdo není motorkářský hříšník, pokusí se využít jednoho z posledních, nebo možná úplně posledního hezkého počasí ke krátké vyjížďce.

Letos se rosničkářům předpovědi opravdu „dařily“, takže jsem čekal do čtvrtku na nějakou přesnější předpověď. A nyní – na konci pracovního týdne v pátek večer jsem narychlo připravil dost možná poslední letošní organizované svezení s názvem „Tuningová“.

V potaz musím brát i skutečnost, že ze soboty na neděli se mění čas a musíme tak počítat s dřívějším setměním. Vyrazit tak musíme časově o hodinu dřív, biologicky nám to vadit nebude, protože budeme mít naspáno vlastně o hodinu déle. Také počasí slibují dobré a teplé, takže věřím, že alespoň na závěr sezony se předpovědi vyplní…

Oficiální část jízdy zahájíme v Mladé Boleslavi, odkud pojedeme směrem na Prahu. Nevím, kolik lidí se bude chtít přidat rovnou tam, ale přidávat se může každý zájemce cestou, podobně jako večer se lze postupně oddělovat. Každopádně s Jankou počkáme na čerpací stanici Benzina na kraji Mladé Boleslavi na D10 ve směru na Prahu.

Cesta po dálnici je sice nuda, ale mezi Mladou Boleslaví a Prahou je několik objížděk a tudíž tentokrát pojedeme v poklidu, ale po dálnici. Naštěstí trasa Mladá Boleslav – na kraj Prahy není příliš dlouhá.

Aby i tato naše vyjížďka měla nějaký cíl, navštívíme v Praze Vysočanech výstavu tuningových motocyklů.

Poté už budou (doufám) oschlé silnice a proto se svezeme směrem do Posázaví, kde je část nám známých silnic krásně nově vyasfaltováno.

Po poledni nám vyhládne a tak si dáme oběd na známé „Marjáně“, kde následně ukončíme oficiální část této akce. Poté již cesta k domovům, někdo na západ, jiný na východ, či na sever, nebo na jih…

Někteří z Vás to budou mít domů podobným směrem, takže kdo bude chtít ještě kousek cesty přidat – pojedeme s Jankou ze Stříbrné Skalice krásným lesním úsekem přes Jevany, Doubravčice a Český Brod, abychom se přes Lysou nad Labem a Benátky nad Jizerou dopravili až „domů“, tedy do garáže v Mladé Boleslavi.

Akce je plánována s rozumnými rezervami, nicméně je možné ji v případě nutnosti zkrátit.

Přesnější itinerář s odkazy na mapy jednotlivých úseků je k nahlédnutí na tomto odkazu.

Akce je sice naplánována narychlo, ale pokud by k ní někdo něco chtěl napsat, nebo třeba navrhnout změnu trasy, či nějaké zajímavé místo k zastavení, opět jsem založil vlákno k této vyjížďce

Tosha752

Tosha752

Zruč nad Sázavou