Říjnové zabublání, aneb „Výlet i pro zmrzlíky“

(10.10. – 13.10.2019)

Letos nebylo z více důvodů příliš času na pořádání vyjížděk. Několik akcí proběhlo, něco málo snad ještě stihneme.

Po dlouhé diskusi s kamarády ještě nakonec přeci jen zkusím zorganizovat vícedenní setkání na podzim. Nazval jsem jej Říjnové zabublání, aneb „Výlet i pro zmrzlíky“

Vím, že několik lidí má o účast zájem, ale ani pokud by se nás nesešlo víc, nic by se nedělo. Každá akce nemusí být masová a fajn bude i komornější setkání lidí, kteří se opravdu chtějí ještě alespoň na konci sezóny potkat. A také setkání pravých motorkářů, kteří vědí, že i v říjnu se dá jezdit. S tím souvisí také plánovaná doba akce. Jako každý rok – snažím se, aby každý z nás měl rozumné časové možnosti na akci dorazit a včas se vrátit domů, současně však aby měl také každý z nás možnost s ostatními se svézt, či jinak strávit volný čas. Neznamená to však, že by např. čtvrteční příjezd byl povinností. Určitě bude dobré mít na sebe čas, ale záleží to však na dispozicích každého z nás…

Setkáme se tentokrát na jižní Moravě, místem ubytování bude hotel Fabrika v Uherském Hradišti. Ne snad proto, že by mě jižní Morava uchvátila svými menšími kopečky a rovnějšími silnicemi (ačkoli je jinak krásná), jako spíš proto, že výš v kopcích může být např. celkově chladněji, vlhko, mokré tlející listí, atd.. V neposlední řadě jsem byl rád, že se mi povedlo sehnat toto pěkné ubytování… Hotel na mě již tlačí, abych zamluvené pokoje pustil, že mají další zájemce o ubytování. Tedy je nutné vyplnit přihlášku nejpozději do středy 25.9.2019, což by snad ale neměl být problém.

A protože do termínu zahájení tohoto výletu již nezbývá tolik času, přihlásit se můžete zde a ještě jednou prosím o úhradu zálohy na ubytování nejpozději do čtvrtku 26. září 2019.

Parkování motorek je domluveno u hotelu v uzavřeném hlídaném areálu. Ceník ubytování je na stránkách hotelu, cena je včetně snídaně a ceny za lůžko jsou v ceníku uvedeny s přihlédnutím k počtu osob na pokoji. (takže i když se budeme snažit pokoje obsazovat rozumně může se stát, že někdo bude např. na dvojmístném pokoji sám a v takovém případě bude platit 890 Kč za noc i se snídaní).

Zálohy za ubytování dle Vašeho výběru následně opět uhradím hotelu a vyúčtuji – věřím, že tentokrát to nebude s ubytovatelem tak na dlouho, čili vyúčtování provedu dříve, než po letošním Raider srazu.

Účastníci z České republiky nechť uhradí zálohu na ubytování dle ceníku hotelu na číslo účtu 101 749 8305/6100 (s variabilním symbolem 10131019).

Účastníci ze Slovenské republiky mohou poslat zálohu na ubytování dle ceníku hotelu přepočítáno dle kurzu 26 Kč / € –  opět na číslo účtu Stanleyho – tzn. SK09 0900 0000 0000 2850 4358 (s variabilním symbolem 10131019).

(Až mi bude Stanley posílat peníze z Vašich záloh na CZ účet dohromady jednou platbou, banka si s ohledem na přepočty měn opět něco málo „přivlastní“. Aktuální kurz je téměř přesně 26 Kč/€. (dnes 25,91 u ČNB, proto počítám s kurzem 26,-.  Drobné dorovnáme… )

S vybíráním zálohy je pro mě sice spojeno více starostí, ale tento způsob opakovaně preferuji především proto, že jako organizátor ubytování většího počtu lidí mám občas lepší vyjednávací možnosti s ubytovacím zařízením. Mohu tedy vyjednat např. nějakou slevu, nebo třeba díky většímu počtu lidí třeba dohodnout delší otvírací dobu v restauraci, apod… Proto se snažím, abych při jednání hovořil o závazné objednávce pro co největší počet ubytovaných a proto žádám o Vaše rezervace u mě…

V úvodu jsem psal, že i v říjnu se dá jezdit (jelikož není-li sníh a nasolené silnice – pravý motorkář jezdí i v zimě, tedy po celý rok ). Přesto v říjnu přeci jen nelze garantovat 100% dobré počasí. A na rozdíl od letního období – jízda např. v říjnovém dešti je již opravdu chladnější a méně příjemná… Proto jsem po diskusi se Stanleym akci vymyslel ve dvou variantách… Nic složitého: Několik dní před výletem budeme sledovat počasí a 24 hodin před zahájením akce bude zde na stránkách vyhlášena varianta výletu – buď „MOTO“, nebo „AUTO“…

Aspoň nás budou tyto otazníky udržovat v napětí…

Deathline pro vyhlášení varianty „MOTO“, nebo „AUTO“ je nejpozději do 9.6.2019 – 12.00 hod. a oficiální varianta bude zveřejněna zvýrazněným titulkem v diskusním fóru k této akci. (Můžeme si však také zavolat, napsat na WhatsAppu, Facebooku, či pomocí emailu. Bylo by dobré, abychom se dle vyhlášené varianty sjednotili (např. kvůli společným výletům), ale neznamená to, že kdyby např. byla vyhlášena varianta „auto“, tak že musí všichni přijet autem… Např. místní kamarádi to budou mít na setkání blízko a záleží tedy na nich… )

Pokud jde o program – pracuji na něm, resp. v současnosti sepisuji různé možnosti, co bychom mohli navštívit, kam bychom se mohli svézt a podívat a snažím se, aby tyto možnosti byly využitelné jak na motorkách, tak i auty. Jediný rozdíl by byl asi v tom, že auty bychom mohli (budeme-li chtít) stihnout více zastávek. Jinak půjde opět především o setkání, popovídání, večerní zábavu a především o dobrou náladu a po návratu také o příjemný pocit ze setkání s kamarády… Současně však přijímám jakékoli náměty na zajímavá místa k zastavení a návštěvě. Budu rád, napíšete-li mi Vaše nápady (emailem, nebo v diskusi), které bychom mohli realizovat.

Itinerář akce je tentokrát jednoduchý, protože navrhuji vlastní program doladit vždy večer předchozího dne, tedy ve čtvrtek a v pátek. Každopádně jako vždy platí, že program si každý může udělat vlastní..

Vlákno diskuse k připravované akci je také připraveno. Každopádně bychom se nebyli schopni dohodnout jinými komunikačními prostředky (telefon, SMS, WhatsApp, Facebook, apod.) tak v ní určitě bude zveřejněna „mokrá“, ideálně „suchá“ varianta zvolená dle počasí…

Tosha752

Tosha752

Zruč nad Sázavou