Poděbrady 2019 – zahájení motorkářské sezóny

„Start – Poděbrady 2019“

Jako každý rok na jaře – uskuteční se i letos – v sobotu 13.4.2019 v Poděbradech tradiční zahájení motorkářské sezóny. Akce je tentokrát vyhlášena jako jednodenní vyjížďka s doplňkovým cílem (výstava Bohemian Custom Bike).

Zájemci o společný „spanilý“ dojezd nechť tedy nezapomenou na termín 13.4.2019 a uloží si jej do kalendářů.

S ohledem na dojezdové vzdálenosti předpokládám, že dorazí spíše zájemci s bydlištěm do cca 100-150 km (opět ale vím o několika „skalních z větší vzdálenosti).

Zváni jsou všichni, kteří mají zájem pozdravit se po dlouhé zimě s kamarády, podívat se na hezké stroje a také se kousek svézt.

V Poděbradech opět proběhne krátký volný program, občerstvíme se, atd.

Odpočinutí a osvěžení vyrazíme v poledne na krátkou jízdu na výstavu Bohemian Custom Bike, která se letos nekoná současně s výstavou Motosalon, ale je plánována právě na druhý dubnový víkend. Navíc je letos umístěna na výstavišti v Letňanech, takže případní zájemci nebudou nuceni složitě projíždět Prahou ani na motorce, ani autem…

Pozor! Na výstavu je dobré zajistit si vstupenky, které budou zdarma rozdávat hostesky přímo v Poděbradech…

Po dojezdu do Letňan tuto zahajovací vyjížďku oficiálně ukončíme, ale kdo bude chtít – připravuji ještě krátký výjezd poblíž se zastávkou „na nějakou dobrotu“ – kávu, zmrzlinu, dortík, ap….

Každopádně: Výstava Bohemian Custom Bike se se dá prohlédnout průměrně za hodinu až hodinu a půl a tak se (s drobnou rezervou) mohou zájemci o zmíněnou zastávku „na nějakou dobrotu“ sejít v 15.30 hod ještě jednou u motorek a vyrazit na něco na zub.  Samozřejmě bude záležet na času, náladě a v neposlední řadě i na počasí…

Ačkoli někteří nedočkaví již letos jezdili, za oficiální start sezóny je (alespoň ve středních Čechách) považováno právě poděbradské zahájení a věřím, že si ho všichni užijeme a také počasí k nám bude letos vstřícné..

Zde je k nahlédnutí přesnější itinerář vyjížďky a na tomto místě je pro případnou diskusi k tomuto tématu zřízeno samostatné vlákno.