Listopadová vysočina (uskutečněná akce)

Namísto soboty – tentokrát v neděli 4.11.2018 vyrazili ti otrlejší (nebo nadšenější? /-: ) z nás na rychlou vyjížďku s názvem „Listopadová vysočina“. Po první „setkávací“ zastávce na místě srazu na náměstí v Poděbradech jsme vyrazili rovnou na místo první pauzy do Trhové Kamenice. Zrychleným přesunem a především „jednoduššími“ silničními úseky, protože v tomto období bývají silnice již skutečně chladnější. Zvláště po ránu, takže už opravdu „není čas na hrdinství“…

Při průjezdu prvním úsekem naší vyjížďky se za Čáslaví postupně začínala objevovat vlhká místa na silnici, za Ronovem již bylo vlhko všude a za Třemošnicí už byly na silnici i kaluže. S ohledem na mokré vlhké listí v některých úsecích jsme tak museli věnovat jízdě opravdu velkou pozornost. Přesto jsme na místo naší první zastávky dojeli přesně na čas.

Během krátké pauzy se od nás oddělil Beky s Martinou, byli jsme rádi, že jsme je alespoň chvilku viděli. V Trhové Kamenici na nás měli čekat další kamarádi. Po chvilce jsme museli vyrazit dál, ale hned při průjezdu náměstím jsme zjistili, že Lachtan, Stresor a Tapír čekali na náměstí, takže stačilo při průjezdu lehce zvolnit tempo kolony a kluci nás po pár kilometrech dojeli.

Etapa z Trhové Kamenice do Polničky přes Hlinsko, Herálec a Cikháj byla taktéž mokrá, ale krásná. Její větší část byla vedena lesy, takže jsme díky probleskujícímu sluníčku a odpařující se vodě projížděli lehkým oparem, který mezi stromy působil „dýmovým“, skoro až tajemným dojmem.

Na oběd v Polničce jsme byli opět na čas. Drobným zádrhelem bylo, že ačkoli jsem zamluvil počet míst k obědu s drobnou rezervou, bylo nás u stolu ještě víc. (Nakonec se vše vyřešilo, jen kdyžtak prosím zprávu o účasti, nebo o předpokládané účasti větším předstihem. )

Oběd byl chutný, porce jako obvykle velké.. Den se však krátil a tak jsme se po jídle bez většího zdržování vydali směrem na Havlíčkův Brod, kde jsme dotankovali. U čerpací stanice se již někteří z nás oddělili a my ostatní jsme pokračovali (po kratičkém kličkování díky uzávěře na výjezdu z Havlíčkova Brodu) Posázavím na Okrouhlici , Světlou nad Sázavou, po úplně nové silnici na Ledeč nad Sázavou, Zruč nad Sázavou a Kácov, kde na nás čekali další přátelé, kteří přijeli autem. Kavárna v Kácově byla bohužel zavřená, a přestože jsme neměli větší skluz, rozhodli jsme se s ohledem na rychle se krátící den vyjížďku ukončit. Rozloučili jsme se tedy na Kácovském náměstí, my s Jankou, Martinou a s Pavlem a Štefanií jsme vyrazili po chvilce na Kolín, abychom si u čerpací stanice v Uhlířských Janovicích dali ještě krátkou pauzu na kávu. A pak už jen rychlé rozloučení a cesta domů. Martina nás doprovodila ke Kolínu, kde se stočila na Prahu a my jsme kolem Nymburka a Poděbrad dojeli s padající tmou až do garáže v Mladé Boleslavi. Večer činil náš nájezd bezmála 353 kilometrů.

Na tomto odkazu je k nahlédnutí naše galerie k této akci, do mlýna přispěl svými fotografiemi také Olda (zvaný Sabbath ) a fotky pořídila také Verča.

Zde je odkaz na DISKUSI k této vyjížďce.