Vyhlídka k sousedům (uskutečněná akce)

Krásné počasí mě přinutilo narychlo zorganizovat vyjížďku a tak jsme 13.10.2018 opět vyrazili na „Vyhlídku k sousedům“. Z Mladé Boleslavi tentokrát malebným údolím z Bakova nad Jizerou na Bělou pod Bezdězem a dále na Doksy a Mimoň. Kousek před Hradčany potrápily jednoho z nás technické potíže jeho motocyklu a tak jsme si dnes užili také neplánovanou lesní zastávku s drobnější opravou.

Pokračovali jsme na Mimoň, Zákupy a v Pekelných dolech jsme si dali první (plánovanou, ale urychlenou) zastávku na lehké občerstvení. Již cestou do Pekelných dolů Toshovi zlobila navigace a po odjezdu na vyhlídku Belveder vypověděla definitivně službu. A tak při další neplánované zastávce nastoupila záložní navigace Trojdy (díky Trojdo ). Zadávání trasy po původně plánovaných cestách i cestičkách a s mnoha odbočkami by nás příliš zdrželo a tak jsme cestu na vyhlídku dál vedli po hlavních tazích. Přesto byla cesta příjemná, asfalt se zdál místy i lehce zahřátý a slunce zalévalo všechny ty žlutočervené odstíny podzimu. Pro umělce by bylo těžké je vůbec namíchat, ale pokud se to někomu podaří, nazývá se to často kýčem… Nám se to však líbilo a spokojeně jsme dojeli na vyhlídku Belveder, kde jsme se rozhlédli, krátce popovídali a udělali několik fotek.

Poté jsme se přesunuli sešupem dolů do Hřenska a po chvíli jsme už parkovali před nám doporučenou restaurací. Pokud jde o mě – oběd byl tentokrát fantastický a předpokládám, že bych tak mohl hovořit za všechny.

S ohledem na pokročilou hodinu a nutnost našeho hlavního navigátora Trojdy dojet do určité hodiny domů, byli jsme nuceni další trasu opět mírně poupravit. Nevadilo to příliš, protože krásně bylo úplně všude. Takže před restaurací ještě rychlé společné foto, poté se od nás oddělil další „spěchálek“ Luba (musel být do 15.00 v Duchcově) a my ostatní jsme už přesouvali krásnými lesy, a zatáčkami mezi skalami z Hřenska na Vysokou Lípu, Jetřichovice, Rynartice a Chřibskou až do Jiřetína pod Jedlovou. Původní tankování bylo sice  plánováno jinde, ale natankovat jsme stejně museli..

Původně jsme měli pokračovat přes Ještěd, Jablonec nad Nisou a Malou Skálu až do Rovenska pod Troskami, ale po krátké tankovací pauze a rychlém občerstvení jsme uháněli na Cvikov, Lindavu a Stráž pod Ralskem, abychom se u Osečné napojili na nám známou (a před týdnem dokonce dvakrát) projetou cestu přes Český Dub a Buřínsko až do Mnichova Hradiště.  Tam už jen krátké popovídání, krátké občerstvení a odjezd účastníků domů.

Opakovat se o tom, jak to byl krásný a pohodový den asi nemá smysl. Však proto jsme ráno vyjeli, když jsme již několik dní věděli, co pro nás příroda a hlavně počasí chystá.

S Jankou jsme ujeli podobnou vzdálenost, jako o týden dříve. Ze všech účastněných asi nejmenší, protože ostatní účastníci dorazili z větší vzdálenosti. Přesto nás najetých 241 kilometrů těší, protože nám je už nikdo nevezme..

K nahlédnutí jsou naše galerie a pro případ zájmu je zde také DISKUSE k této vyjížďce.