Podzimními zatáčkami (uskutečněná akce)

6.10.2018 proběhla vyjížďka „Podzimními zatáčkami“. Užili si ji ti, kteří neměli práci ani jiné povinnosti, a našli si čas na pěkný výlet. S ohledem na krásné počasí, jsem byl překvapen, že nás tentokrát bylo relativně málo, ale o to rychleji a bezpečněji jsme se tentokrát svezli v kratičké koloně bez nutnosti uzavírání křižovatek a o to více jsme měli čas si alespoň trošku popovídat.

Po ránu při relativně příjemné teplotě jsme vyjeli na Mnichovo Hradiště, Mohelnici nad Jizerou a Český Dub, kde jsme se stočili na východ na Hodkovice nad Mohelkou, Malou Skálu a Koberovy, pokračovali jsme na Kozákov, Semily a Horní Sytovou, abychom si udělali první větší (ale po zastávce v Hodkovicích nad Mohelkou celkově již druhou) zastávku. Poté jsme pokračovali na Vysoké nad Jizerou, Příkrý a Železný Brod, Dále na Loužnici a Tanvald a Josefův Důl, až na oběd kousek od Bedřichova. Po poměrně rychlém obědě jsme „sestoupili“ z kopců do Liberce, kde jsme cestou natankovali a pokračovali přes Ještěd, Rozstání a Modlibohov opět na Český Dub, kde jsme se napojili na nám známou cestu na Mnichovo Hradiště, kde proběhla poslední, krátká „loučící“ zastávka. Pak už jen směr Kosmonosy a jednotlivě, či po dvojicích cesta domů…

Opět musím konstatovat, že trasa skutečně krásnými zatáčkami, (většinou) po dobrých cestách s pěkným asfaltem, pod modrou oblohou v záři podzimního sluníčka byla moc hezká. A jako bonus – krásné podzimní barvy, které bychom sami nikdy nenamíchali, ani jako sebelepší malíři… ;-)  (A co teprve zhruba za tři týdny… )

Kdo bude chtít, může se podívat na krásné fotografie krajiny od Verči, nebo též na fotogalerie, kterými přispěl MacHoody, případně Tosha. (v Toshově galerii jsou přidány fotky od Vikyho a Janky s laskavým svolením autorů)

S ohledem na místo startu jsme s Jankou tentokrát ujeli nejméně, ale pro nás to bylo (opět krásných) 240 km

Zde je k dispozici DISKUSE k této vyjížďce.