Klobáskofest (uskutečněná akce)

29.9.2018 jsme si vychutnali nejen vyjížďku za slunečného podzimního dne, ale také dobroty na akci s příznačným názvem „Klobáskofest“.

Jako místo setkání nám tentokrát sloužilo parkoviště u obchodního centra v Praze Letňanech, kde se již ráno sjížděly krásné „americké káry“ na jejich letošním srazu.

Měli jsme si co povídat a tak než jsme vůbec v rychlosti proběhli kolem nablýskaných vozů a udělali pár fotek, už se nám blížil termín plánovaného odjezdu na první etapu této vyjížďky. Nakonec jsme odjeli s asi půlhodinovým zpožděním. S ohledem na plán jízdy, který s drobnými zdrženími většinou počítá, to však nebyl větší problém.

Abychom se dostali „za řeku“, vedla kratší část naší první etapy Prahou. Projeli jsme Holešovičky, najeli do tunelu Blanka, vyjeli v Dejvicích a pokračovali jsme přes Podbabskou, Suchdol a Černý Vůl na Tuchoměřice, Kněževes, Unhošť, Bratronice a Běleč až do Nižboru. Tam jsme si ve stylové restauraci herce Tomáše Hanáka dali lehké občerstvení. Restauraci naštěstí před časem nezavřel, a tak jsme si pochutnali a zhruba po hodině jsme mohli pokračovat dál na Beroun, Karlštejn, Řevnici, Mníšek pod Brdy, Nový Knín a Slapy až na „slapskou vyhlídku“.

Času nebylo nazbyt a především jsme se těšili na závěrečnou zastávku tohoto putování, spojenou s ochutnáváním různých „soutěžních“ druhů klobás. Na vyhlídce jsme se tedy jen rychle vyfotili a vyrazili jsme na Blaženice, Lešany, Krhanice a Štiřín až do Velkých Popovic, kde jsme krásně stihli odpolední ochutnávání dobrůtek…

Osobně jsem si nejvíc pochutnal na „bůčkové klobáse“, která byla skutečně luxusní a potom také na fantasticky připravených uzených žebrech. Někteří z nás si ještě od soutěžících řezníků nakoupili něco na zub do zásoby, já jsem to však neriskoval, protože vím, že bych to zase hrozně rychle „všechno sežral“…

A pak jen rychlé focení nás – kteří jsme vydrželi až do konce a po jednotlivcích, či skupinkách rozjezd domů. Během dne nás ještě přibylo a tak děkuji klukům, kteří se sami nabídli, že pomohou rychlým a bezpečným průjezdům jako sršni.

Krásný den, krásné počasí, krásné svezení, pěkné zážitky a setkání s kamarády…

Kdo bude chtít, může se podívat na Toshovy fotogalerie, dalšími fotografiemi také MacHoody.

Každý to měl samozřejmě jinak, Tosha s Jankou v sobotu ujeli krásných 307 km

Dojmy, podněty, poznámky, nebo chválu na tuto akci můžete doplnit v této DISKUSI.