Keep respect 2018 (uskutečněná akce)

Letošní vyjížďka na Keep respect s názvem „Keep respect 2018“ (28.7.2018) byla pro nedostatek času naplánována jako jednodenní vyjížďka a myslím, že i přes velké horko se díky pěknému svezení povedla.

Oficiální zahájení proběhlo na náměstí ve Zruči nad Sázavou, část zájemců o vyjížďku hlásila, že pojedou rovnou do Kladrub, kde na ostatní počkají přímo na Keep respectu.

S Jankou jsme vyrazili z Mladé Boleslavi přes Nymburk, po obchvatu Kolína přes Kaňk, Kutnou Horu, Černíny a Zbraslavice až do Zruče. Po cca 20-25 minutovém zdržení ve Zruči (nikoli naší vinou) jsme vyjeli do Trhového Štěpánova a Kladrub, kde jsme se krátce zastavili na Keep respectu. I další účastníci vyjížďky měli bohužel zpoždění a tak jsme se nepotkali všichni. I přes čekání jsme prostě museli dál a tak jsme v závěru dne byli rádi, že jsme náš skluz ještě nenavyšovali…

Z Keep respectu jsme tedy vyrazili směrem na Pavlovice a Vlašim, abychom zjistili, že to těsně před Vlašimí uzavřené a do Vlašimi jsme tedy museli dojet objížďkou přes Zdislavice a Bolinku. Ve Vlašimi jsme museli (já a Janka) natankovat. Naštěstí jsme se tam zdrželi jen asi 5 minut a pokračovali jsme na Kondrac a Louňovice pod Blaníkem, dále přes Načeradec, Daměnice, Vilice a Mladou Vožici přes Těchobuz, Jetřichovec a Pacov a Eš až na Kámen, kde jsme si dali pauzu spojenou s prohlídkou místního motomuzea. Protože bylo hodně hodin, zkrátili jsme si původně plánovanou trasu a vyrazili přímo na Pelhřimov. Nejprve jsme se ale v blízké vesnici naobědvali Čížkov a po obědě jsme pokračovali na Starý Pelhřimov (těsně kolem toho Pelhřimova, který nemá žádné krematorium ) dále na Velký Rybník a Humpolec. Měli jsme ještě v plánu Stvořidla a tak jsme Motorkářské doupě tentokrát vynechali a pokračovali jsme na Světlice, Kejžlice, Dolní Město a Trpišovice až do místa naší poslední zastávky.

Na Stvořidlech jsme si udělali krátkou procházku na okraj Chráněné krajinné oblasti a s ohledem na blížící se večerní hodinu (a především na od jihu rychle postupující mraky) jsme pokračovali na Ledeč nad Sázavou (opět po objížďce) a následně (po krátkém bloudění po ledečském sídlišti, kam nás zavedla navigace) jsme pospíchali na Vrbku, Třebětín, Bohdaneč, Prostřední Ves, Štipoklasy a přes Černíny jsme dojeli až do Kutné Hory Karlova, kde jsme si u Lukyho zmrzlináře dali rozchod. (Bohužel už jsme nestihli Lukyho provozní dobu a tak jsme se otočili a sjeli ještě na benzínku do Kutné Hory, kde jsme se po krátkém občerstvení rozloučili). Ostatní jeli kousek s námi přes Kaňk na obchvat Kolína a my jsme pak s Jankou pokračovali sami na Novou Ves, Pňov, Oseček, Poděbrady a po obchvatu Nymburka přes Krchleby, Luštěnice a Bezděčín jsme dojeli až do Mladé Boleslavi.

Celkově se vyjížďka, spojená se zastávkou na Keep respectu 2018 myslím povedla. V každém případě na pár dní uspokojila naše touhy po výletech na motorce.

Zde je k nahlédnutí Toshova fotogalerie z této vyjížďky, zde  je vidět trasa, kterou jsme projeli (ačkoli ráno na místo a večer domů ji měl každý jinak…)

DISKUSE o uplynulé akci