Poděbrady 2018 – zahájení motorkářské sezóny

„Start – Poděbrady 2018“

(info + přihláška)

V sobotu 31.3.2018 se v Poděbradech opět uskuteční tradiční zahájení motorkářské sezóny 2018. Proto jsem naplánoval akci s přespáním – podobnou našemu loňskému setkání.

Naše akce se uskuteční již od pátku 30.3.2018 – do soboty 31.3.2018

S ohledem na dojezdové vzdálenosti předpokládám, že této akce se zúčastní spíše motorkáři s bydlištěm do cca 100-150 km (ale vím o několika nadšencích ze vzdálenosti větší, např. až z Moravy a z dalších regionů).

Zváni jsou všichni, kteří mají zájem zúčastnit se sobotního zahájení sezony v Poděbradech.

  • nejen motorkáři, kteří za námi chtějí dorazit až v sobotu.
  • také všichni, kteří mají chuť zahájit sezonu v trošku větším stylu a budou chtít ze soboty na neděli přespat.
  • a samozřejmě také lidé, kteří za námi v pátek večer přijedou popovídat, ale protože bydlí poblíž, vrátí se přespat domů.

Sraz účastníků proběhne v Poděbradech v pátek 30.3.2018 od 16.00 do 18.00 hod.

Do Poděbrad v pátek odpoledne, nebo do restaurace v pátek večer na společný „potlach“ se pochopitelně mohou dostavit také ti, kteří nebudou chtít přespat, ale budou se s ostatními chtít vidět již o den dřív – před sobotním oficiálním zahájení sezony. A samozřejmě s nimi – jakož i s dalšími zájemci počítáme v sobotu 31.3.2018 ráno v 10.00 hodin, kdy se všichni sejdeme na parkovišti u Tesca, abychom po krátké pauze vyrazili do centra na kolonádu. Následně pak všichni, kteří budou mít zájem – zajedeme ještě po poledni na společný oběd, případně můžeme po obědě (po oficiálním ukončení akce a také dle počasí a nálady) navštívit ještě další místa.

Účastníci „s přespáním“ budu ubytováni v Loveckém hotelu Jívák (na adrese Jívák 89, Loučeň – Patřín). Dorazit by tam měli buď jako skupina z Poděbrad cca v 18.30 hod, nebo se mohou ubytovat individuálně mezi 16.00 hod až 20.00 hod. V recepci bude připraven jmenný seznam přihlášených dle pokojů.

Zbývá se pouze Přihlásit a rezervovat ubytování

Úhradu zálohy na ubytování ve výši 500 Kč za osobu zašlete na účet č. 101 749 8305/6100, pod variabilním symbolem 30032018 do 25.2.2018 (prodlouženo do 15.3.)

(Čas pro přihlášku a úhradu zálohy do 25.2.2018 je letos poněkud kratší. (po dohodě s majitelem hotelu je čas nyní prodlouožen do 15.3.2018) Avšak pořád je na to více než týden času a nepředpokládám, že by nás bylo extrémně moc. Bohužel mi původní zvolené místo „vyhořelo“ a docela dlouho jsem sháněl cenově přijatelnou náhradu v rozumné blízkosti od Poděbrad. I když je letos zvolený hotel velikostí menší, nevypadá to tam špatně a jsem rád, že se jej povedlo sehnat.

Poznámka: Vybrané zálohy na ubytování uhradím jako obvykle poskytovateli ubytování. Letos tak musím učinit do 25.2., požádám však majitele o dvojdenní odklad tak, aby mi poslední platby od přihlášených mohly dorazit nejpozději 26.2.2018, a abych tedy mohl vybrané zálohy odeslat obratem na účet hotelu. Vlastní vyúčtování, tedy doplatek za pokoj a snídani bude provedeno přímo v hotelu.

Kdo nebude chtít z pátku na sobotu přespat, ale bude se chtít zúčastnit sobotní jízdy, stačí v přihlášce zaškrtnout – „zúčastním se až v sobotu ráno“.

Jakmile se ubytujeme, dáme si v místní restauraci večeři, následovat bude volná zábava a po dlouhé zimě jistě také zajímavá diskuse.

Náš itinerář říká, že v sobotu ráno nebudeme muset příliš spěchat. V klidu posnídáme a po check-outu vyrazíme na krátkou cestu – tentokrát na skutečné zahájení motorkářské sezony…

V Poděbradech si dáme „klasicky“ rozchod a pauzu, projdeme se po kolonádě, pozdravíme další kamarády a omrkneme jiné krásné stroje.

Kolem poledne vyrazíme na oběd. O tom, kde se naobědváme prozatím jednám, nakonec však zřejmě půjde o jiné místo než v loňském roce. Ještě to tady zveřejním, případně se (dle počasí) dohodneme na místě. Každopádně pokud vyjde místo oběda, na které myslím – najíme se naprosto luxusně.

Poté se v odpoledních hodinách se dle nálady a dojezdové vzdálenosti domů rozloučíme. Věřím, takto brzy zjara připravovaná akce vyjde, a že důstojně, s radostí a bez problémů oficiálně zahájíme motorkářskou sezónu 2018.