„Severní vítr“

O víkendu má být krásné počasí, naplánoval jsem proto vyjížďku na Liberecko a Semilsko.

„Severní vítr“ se uskuteční 14.10.2017.

Vyrazíme opět (jako vždy s plnými nádržemi) z Mladé Boleslavi, ovšem tentokrát směrem na Mnichovo Hradiště, odkud budeme pokračovat opět nádhernou (a poměrně neznámou) cestou na Mohelnici nad Jizerou a Český Dub, pokračovat budeme krásnými serpentinami až na místo první zastávky na Ještěd. Bude-li volno na horním parkovišti Ještědu, uděláme zde krátkou zastávku, dáme si případně občerstvení a změříme jak na tom libereckém kopečku fouká. Proto jsem tuto trasu nazval „Severní vítr“.

Z Ještědu sjedeme opět serpentinami do Kryštofova Údolí a přes Chrastavu zamíříme na Frýdlant, kde odbočíme na Raspenavu, Hejnici. A protože využijeme zřejmě jednoho z posledních poslední krásných dní, povede naše cesta lesem po krásné cestě kolem vodní nádrže Souš až do Desné, Kořenova a Harrachova, kde se nejen naobědváme, ale zájemci si zde budou také moci prohlédnout místní sklářské muzeum.

Po občerstvení a odpočinku napojíme také naše železné oře a sjedeme na Jablonec nad Jizerou, Semily a Železný Brod, abychom se přes Malou Skálu a Hodkovici nad Mohelkou opět napojili na nám známou krásnou trasu Český Dub – Mnichovo Hradiště, kterou si dáme pro změnu opačným směrem.

Z Mnichova Hradiště se vrátíme do Mladé Boleslavi, kde vyjížďku „Severní vítr“ ukončíme.

Zde opět naleznete Itinerář trasy.

DISKUSE k připravované akci „Severní vítr“ 2017