Yamaha Star Venture 2018

Nová Yamaha Star Venture, aneb zatraceně povedený „Raider v cestovním hávu“…

 Na začátku léta představila Yamaha nový cestovní stroj – Star Venture. Myslím, že se skutečně povedl – počínaje mohutným „zamračeným“ designem, přes spoustu různých vychytávek (od ABS, či nastavení kontroly trakce, nastavitelné plotny, bezklíčkové zapalování a odemykání kufrů, přes vyhřívání rukojetí i sedadel, elektrické nastavování větrného štítu, či parkovacího asistenta, až po sofistikovaný navigační, audio a hands-free systém).

Na rozdíl od modelu Raider je převodovka Ventury šestistupňová, jinak však tento drobeček využívá majitelům Raiderů známý a perfektně osvědčený vidlicový dvouválec o objemu 1854 cm³.

Tento příspěvek nemá za cíl obšírně popisovat novinku, která je dostatečně popsaná v mnoha časopisech, na motorkářských webových stránkách a především na stránkách výrobce. Stejně tak nechce zahltit fotkami, či videi, kterých lze na internetu najít mnoho. Jde pouze o upozornění na novou krásnou motorku pro ty, kteří uvedení tohoto krásného stroje zatím nezaznamenali. Přesto jsem pro potěchu oka doplnil odkazy na několik pěkných fotografií a přidal pár videí, které myslím tuto krásku vystihují nejlépe a i když nejde o motocykly úplně srovnatelného určení – vzhledem k použitému motoru se také můžete podívat na porovnání modelů Venture a Raider. 

DISKUSE k YAMAHA Star Venture 2018

Slider

 

Reklamní videa, videa z testů, reportáž: