3. ČSRS (uskutečněná akce)

Ve dnech 15.6.-18.6.2017 se v beskydských lesích konal „3.Česko-Slovenský Raider sraz“.

Společný čas nám utekl jako voda, což je s ohledem na počasí přirovnání doslovné. Je velmi pozitivní, že drtivá většina účastníků přijala výzvu počasí v klidu a na srazu si našla jiná pozitiva – například, že všichni měli mnohem větší možnost se poznat. Přesto v průběhu srazu že většina z nás nevydržela a vyrazila i během trvajícího deště alespoň na krátké vyjížďky.

Někteří jsme se ani nestihli osobně rozloučit – třeba jen proto, že jsme se v danou chvíli nacházeli každý jinde a i přes vzájemné hledání jsme se v rozsáhlém hotelu nenašli.

Všem zúčastněným patří dík za vytvoření skvělé a pozitivní atmosféry. Věřím, že i všichni aktivně komunikující, kteří se tentokrát nemohli zúčastnit, dorazí v roce 2018.

Soudě dle Vašich reakcí se akce snad celkově vydařila. Přesto platí, že je vždy co zlepšovat, ostatně – stoprocentně nikdy nic snad ani vyjít nemůže. Občas je tedy nutná špetka tolerance a nadhledu, za kterou je každý pořadatel rád.

K diskusi o proběhlých akcích je zřízena samostatná sekce v diskusním fóru. Protože uběhlo již hodně času, lze i diskutovat o 3. ČSRS zpětně a po delší době. Umožní nám to zamyslet se nad věcmi z více úhlů a také případně realizovat Vaše nápady.

Jak jsem zmínil v úvodu – díky počasí jsme bohužel neměli příliš možností se projet. Pokud jde o původně naplánovaný program – předpokládám, že jej (případně jeho část) při plánování dalších akcí. Jak je vidět ve fotogaleriích – někteří z nás se pokusili vyjet v pátek alespoň na kratší výlet směrem na Slovensko. Odpoledne jsme dosti promokli a v neděli nás vyjelo ještě silnějšímu dešti ještě méně – většinou pouze symbolicky na oběd do některé z místních restaurací. Že jsme také zmokli je více než jasné…

Jednotlivé denní nájezdy se tím pádem liší, protože někdo vyjel krátce, někdo třeba jinam, a někdo vůbec – jak v pátek, tak i v sobotu. Také čtvrteční cestu absolvoval každý jinou – podle toho odkud a kudy jel na místo srazu, případně kudy se vracel.

 

Ubytování:

Ubytování bylo trošku spartánské, ale s ohledem na to, že jsme se letos při výběru hotelu spálili dvakrát, byl jsem nakonec rád, že vše dopadlo alespoň tak, jak dopadlo. Mnoho z Vás říká, že by se vyspalo i pod stanem či v chatce a jiní zase preferují vyšší úroveň, pro batůžky samostatnou koupelnu, atd. Nakonec snad mohu napsat, že v pokojích bylo uklizeno, povlečení bylo čisté, jídlo nebylo špatné a pivo bylo také v pohodě. Teplá voda nakonec taky tekla – i když ji někde bylo nutné nechat určitou dobu odtéct. Jestli dokáže hostům něco zkazit náladu, tak je to nepříjemná obsluha. A myslím, že také obsluha byla přes všechny drobné zmatky celkově velmi vstřícná a ochotná. Každopádně díky Adamovi se nám podařilo velmi rychle zajistit alespoň fungující ubytování, při kterém jsme se všichni ocitli cca 30 let zpátky.. J

 

Účast:

Soudě podle původních přihlášek byla letos očekávána účast poněkud větší. Ale ačkoli Raider srazy nejsou o lámání rekordů, sešlo se nás i přes mizerné počasí letos opět víc. Pravověrní Raideristé však dorazili i přes odpor přírody. J Myslím, že když už někteří přihlášení nedorazili, bylo by alespoň dobré, napsat třeba SMSku, aby je ostatní nečekali a nestrachovali se, jestli se jim něco cestou nestalo.

S tématem účasti souvisí témata „komunikace“ a „peníze“:

 

Komunikace:

Letos se ne vždy podařilo doručit všem informační emaily pomocí hromadné korespondence. A tak jsem těm, kterým pošta nedorazila, rozeslal emaily znovu a individuálně. Myslím, že příčina byla v antispamových filtrech, které některým z Vás vyřadily moje zprávy kvůli odkazům uvnitř. V současnosti již funguje tato stránka a tak věřím, že se pro Raideristy stane společnou platformou a jakýmsi „centrem“ pro sdílení informací o „naší“ věci… Bude tedy dobré občas na naše stránky zavítat. J Každopádně bych do budoucna rád stránky rozšířil o nějakou možnost mailingu přímo z nich – zatím to řeším „ručně“ pomocí samostatného emailového klienta.

Jsem rád, že většina z Vás na zprávy reaguje. Pokud někoho moje zprávy obtěžovaly, nechť mi dá vědět a já jej z mailingu vyřadím. Každopádně v případě informací, vyžadujících Vaši reakci – žádám o ni pokud možno neprodleně. Mám na mysli především odpovědi na přihlášky. Děkuji

 

Peníze:

Chápu, že se některým nemusel líbit hotel, který nám poskytl ubytování při letošním Raider srazu. Důvod jeho volby jsem zmínil výše a také ve zprávě před Raider srazem. Nicméně bych také měl zdůraznit, že peníze lidí, kteří své ubytování nevyužili, mi pán neúčtoval, a tudíž považuji za slušnost je všem vrátit. Jiná věc by byla, kdyby mi ty peníze vráceny nebyly (bylo to přeci objednané), nebo kdyby mi účtoval storno poplatek např. 50% z ceny. Ale to se nestalo a v podstatě tak budu mít další starosti s rozesíláním peněz zpět… Doufám, že ti, kteří nedorazili, dovezou příště alespoň flašku, kterou společně vypijeme.

 

Co jsem chtěl na Raider srazu probrat:

Na uplynulém Raider srazu jsem s Vámi chtěl probrat několik krátkých bodů, ale:

1) Díky „překopanému“ programu jsme se nikdy v jídelně nesešli všichni, abychom tyto věci mohli projednat;

2) I tak nás bylo celkově tolik, že bychom asi jednali dlouho a dost možná i neúčelně, protože „co člověk, to názor“…

Proto jsem se rozhodl body k projednání zveřejnit formou dotazníku a dát o nich každému možnost hlasovat. Až je připravím – postupně Vám zašlu odkazy na dotazníky. Budou se týkat:

  • Vašich preferencí, týkajících se příštího Raider srazu (preferovaný termín, preferované místo, délka srazu, ježdění, preferovaný způsob ubytování, atd..). (Toto jsem v mezičase víceméně vyřešil: Jako preferovaný termín zvítězilo datum 14.6. – 17.6. 2018, místo nikdo moc nevěděl a tak jsem jej po určité době hledání nakonec zvolil sám, organizaci srazu udělám volnější, včetně vyjížděk a jakési „spanilé jízdy“… )
  • Otázka zpřístupnění, či zveřejnění kontaktů: Toto nebude ani tak otázka hlasování, jako svobodného vyjádření každého z Vás, zdali mohou být Vaše kontakty k dispozici ostatním, či nikoli. V současnosti ctím slib chránit Vaše kontakty, ale zároveň na nich nechci „sedět“ a nechci Vám blokovat možnosti vzájemné komunikace – mnohdy si kontakty měníte sami a většina z Vás nemá se zveřejněním kontaktů problém. (Nedávno mě napadlo rozeslat hlasovací formulář, podobný např. přihlášce na sraz, v kterém může každý zaškrtnout svoje preference při zveřejnění kontaktů. V brzké době jej tedy připravím).

 

Závěrem ještě trošku statistiky a také odkaz, na který můžete vkládat své fotky:

Statistika:

Pokud se nemýlím (případně mě opravte):

  • celkem se akce zúčastnilo 34 Raiderů, z toho v jednu chvíli se potkalo celkem 32 Raiderů.
  • ubytování nevyužilo (tedy z přihlášených k akci i k ubytování z různých důvodů vůbec nedorazilo) dalších 6 Raiderů, resp. 8 dalších lidí – 6 Raideristů a 2 batůžky
  • dalších 15 Raideristů mělo dorazit krátce nás pozdravit, popovídat, případně nás krátce doprovodit. Někteří se omluvili, někteří se ani neomluvili, což mě mrzí, protože byli očekáváni. Každopádně škoda, že nedorazili, nicméně Raider sraz není o lámání rekordů, ale o pohodě a tu jsme myslím měli.
  • Dalších 25 Raiderů z různých důvodů přihlášeno nebylo (dovolená, práce, zdravotní problémy, jiné akce, atd.)
  • Dalších cca 10 Raideristů nekomunikuje vůbec, ale to asi nemá smysl řešit – postupně vyhazuji z komunikace všechny, kteří i přes proklamace dělají „mrtvého brouka“ a já tak nevím, jestli vůbec existují a stojí o kontakt. Nutit nikoho nechci…
  • ČSRS se dále zúčastnilo 7 dalších kamarádů na jiných strojích, plus jeden kamarád s automobilem (jako „logistická podpora“ J), jeden řidič psího taxi, a jeden pes – zákazník taxi…
  • K ubytování bylo celkem přihlášeno celkem 62 lidí, z toho 1 řidič „logistického zabezpečení“,  1 „řidič psího taxi“ 15 batůžků a 1 krásný „Raider pes“… J

Těším se na 4. Česko-Slovenský Raider sraz 2018 a věřím, že nám tentokrát vyjde lépe jak ubytování, tak i počasí. Prima kamarády tam potkáme určitě a dobrou náladu si vozíme sebou automaticky…

Poznámka: Na titulní fotografii k tomuto příspěvku nejsou vyfotografováni všichni účastnici. Jednoduše proto, že se společného fotografování nezúčastnili, anebo se již účastnit nemohli z důvodu odjezdu, apod. Každopádně zde jsou Vaše galerie z 3. Česko-Slovenského Raider srazu 2017.

DISKUSE o uplynulé akci